Degradatiekandidaat Tjoba 'steelt' punt bij titelpretendent BEP Mannen Stevo maken reclame voor volleybal Zaamslag krijgt 33 goals tegen vervolg moeizaam Concurrent Avanti verliest SPORT 11 TERNEUZEN. Geheel in de lijn der verwachtin gen had hekkensluiter Zaamslag niets in te brengen tegen DVS'69, de koploper in de der de klasse. Het werd maar liefst 12-33. Luctor kende een gelukkiger start van het korfbal jaar. De Terneuzense vierdeklasser won bij ZKV en nestelde zich steviger in de midden moot. Zaamslag-DVS'6912-33: Vanwege turnwedstrij- den in thuishal 'De Vliegende vaart' in Ter- neuzen moest er wor den uitgeweken naar de zaal in Axel. In het begin verraste Zaam slag de ploeg uit Hen drik- Ido-Ambacht, waarbij de reis nog in de benen zat. Na tien minuten kwam DVS'69 op stoom. Het poetste de 4-1-achterstand weg en stoomde op volle kracht door. Na rust (8-16) speelden de Zuid-Hollanders een veredelde oefenpartij. Een nog altijd geha vend Zaamslag gaf zich na driekwart wedstrijd gewonnen. Scores Zaamslag: Pjotr Hamelink 6, Marjan Verhage 3, Marco van Reeuwijk 2, Richard Verolme 1. ZKV-Luctor 9-16: Als een diesel trok Luctor de wedstrijd in Zuid- land naar zich toe. Zorg den verdedigende fout jes van de Terneuzense korfballers ervoor dat ZKV tot aan de rust (6-7) kon bijblijven, in de tweede helft bleven die achterwege. Vanaf 8-11, met nog tien minu ten op de klok, gaf de ploeg van coach Erik- Jan Dellebeke nog even gas. Scores Luctor: Marjo lein Durink en Eline Jansen 4, Jasper de Poot- er 3, Peter Durink en Adrie de Jonge 2, Marit de Kok 1. BEP-Tjoba 22-22: „Ingehouden blijdschap" hield coach Dirk Sercu over aan de remise in Purmerend. Hij hinkte op twee gedachten: had Tjoba hier nu een punt laten liggen of er juist één gewonnen? In de eerste helft had Tjoba voortdurend een voorsprong. De ruststand was 11-12. In de tweede helft wisselden de kansen. De Be velanders kregen zelfs een dipje, met een achterstand van vier pun ten tot gevolg. Maar daarna her stelde de ploeg zich sterk. Sercu: „Eindelijk een keer loon naar wer ken. We hebben een punt afge pakt van de nummer twee op de ranglijst. Dat is goed voor het mo raal." Scores Tjoba: Melissa Naumann 6, Demi Mondeel 5, Dennis Broerse 4, Patrick de Bruine, Robin Harinck en Corné de Broekert 2, Anoek Braam 1. Vitesse-Swift 19-16: Zo flitsend als de eerste tien minuten waren (1-6), zo hortend en stotend speel de de Middelburgse ploeg de rest van de wedstrijd. „Het stortte als een kaartenhuis in elkaar", zei coach Dennis Plantinga. Bij rust was er nog de voorsprong (8-9), maar daarna ging een completer Vitesse erop en erover. Swift spar telde nog wel tegen, maar miste een echte leider om nog onder de nederlaag uit te komen. eerste bedrijf was Vriendenschaar de baas in Vlissingen, al gaven twee Souburgse treffers pal voor rust (7-9) de burger moed. Door dat Fortis beter ging verdedigen en geduldiger ging aanvallen, kon de ploeg dichterbij sluipen. Na driekwart wedstrijd was het ge lijk: 12-12. Het momentum lag bij de ploeg van de coaches Marco van Lomwei en Chaïm Koole en dus kwam er vijf minuten voor tijd de 15-14-voorsprong. Vrien denschaar pareerde en had nog een laatste kans op de zege. Maar die werd niet benut. Ondo-Korbis 22-15: Ingesteld op de meest scorende ploeg uit de twee de klasse maakte Ondo verdedi gend het verschil. De spitsen van Korbis werden aan banden gelegd. Na rust (9-7) begon ook de aanval te swingen. Na driekwart wed strijd (17-12) gooide Korbis de handdoek in de ring. Na de veertiende zege op rij (ze- 'Eindelijk een keer loon naar werken. Dat is goed voor het moraal' ven op het veld, zeven in de zaal) lonkt de eerste klasse steeds na drukkelijker. Stormvogels-ACKC 12-9: Met winst in het degradatieduel gooit Storm vogels een life line uit in de twee de klasse. Het was zaterdag geen groots optreden van de ploeg uit Westkapelle, maar de overwin ning zorgde wel voor een mentale opsteker van jewelste. Coach Wim Allaart was vooral te spre ken over de inbreng van het vrou wenkwartet: „Ook vandaag waren de dames prominent aanwezig en ze gaan nu ook meescoren." Hij prees het collectief dat ACKC ver sloeg. Met ADO en Vriendenschaar (ook op vier punten) mag Storm vogels gaan knokken voor handha ving. Stevo-Volley Tilburg 3 3-1 (25-20 25-20 25-18 22-25): De mannen van Stevo maakten reclame voor het volleybal. Tilburg 3, met Joost Lammerts (voorheen De Sterre) in de gelederen, was tot zaterdag in de promotieklasse de ploeg met de minste verliespunten. „We heb ben een mokerslag uitgedeeld", zei trainer Guido de Beule glunde rend. „Ik had van tevoren gevraagd om er gewoon in te knallen. Dat hebben we gedaan. Sommigen van ons kregen vleugels. Ik sta als trai ner voor verzorgd en aantrekkelijk volleybal. Dit was genieten." Stevo serveerde sterk en was zelf passend uitstekend op dreef Alle ballen kwamen perfect bij spelverdeler Wouter Ruben, die zijn aanvallers op maat kon bedie nen. Vanaf het twintigste punt nam de thuisploeg in de eerste set afstand, om naar winst af te wikke len. In de tweede set hield Stevo dat hoge niveau vast. „Ik zag de laatste weken op de training al dat we in een flow zitten", zei De Beu le. „Maar je moet altijd afwachten hoe dat in de wedstrijd uitpakt. We hebben met een ontieglijke dri ve echt fantastisch gespeeld." Ste vo won ook de tweede en derde set en was zelfs dicht bij een 4-0 zege. Gavoc'10-Stevo 2 4-0 (25-19 25-21 25-22 25-16): Gavoc'io bestookte 'Ik had van tevoren gevraagd om er gewoon in te knallen. Dat hebben we gedaan' de Zeeuws-Vlamingen met een las tige opslag en nam daarmee het initiatief. De koploper profiteerde van het teveel aan fouten aan de kant van Stevo, dat bovendien ser verend lief was voor de thuisploeg. Met ontmoetingen met Symma- chia/Roosendaal en WS'92 in het verschiet wordt het voor Stevo 2 zaak om punten te pakken. De Zeeuws-Vlamingen zagen een winnend Forza 2 voorbij komen en zakten naar de tiende plaats. Vrouwen. Stevo-Volley Tilburg 3 0-4 (14-25 14-25 20-25 22-25): Ondanks de goede steun van het thuispubliek en veel werklust binnen de lijnen verloren de vrouwen van Stevo kansloos van titelkandidaat Til burg 3. De bezoekers boekten in hun tiende competitiewedstrijd de vijfde maximale overwinning, maar ontsnapten in de slotfase van de vierde set aan puntverlies. Ste vo groeide in de wedstrijd, bood vanaf de derde set goed tegen stand en was in de vierde set min of meer de gelijke van de Brabant se ploeg. Die profiteerde van per soonlijke foutjes en keerde met de volle winst huiswaarts. Stevo 2-Volley Tilburg 5 3-2 (23-25 23-25 25-16 25-22 15-10): Een wed strijd met twee gezichten. Stevo 2 speelde aanvankelijk nogal romme lig en kreeg daarvoor in de vorm van twee nipte nederlagen de reke ning gepresenteerd. Vanaf de der de set raakte Stevo op dreef Met meer rust in de gelederen en ge loof in eigen kunnen kwam de om mekeer. Stevo kreeg het goed ver dedigende Tilburg drie keer op rij op de knieën. In de laatste set werd na het wisselen van speel- helft bij 8-7 door een overschot aan aanvalskwaliteit ruim afstand genomen. MAANDAG 11 JANUARI 2016 duel met DSC door JaapJan Ritsema door JaapJan Ritsema VLISSINGEN. In de eerste speelron de van het korfbaljaar 2016 be wees Tjoba zichzelf een goede dienst door een punt af te snoepen van titelkandidaat BEP. Het gelijk spel kon de overgangsklasser uit 's-Heer Hendrikskinderen goed ge bruiken in de strijd tegen degrada tie. Als de voortekenen niet bedrie gen, krijgen Swift en Fortis volgend seizoen gezelschap van nog een Zeeuwse eersteklasser. Ondo won weer en ligt op koers voor het kam pioenschap in de tweede klasse. Scores Swift: Gijs Gillissen 5, Vera Kui per en Dylan Gillissen 3, Aisja Zuid- weg en Joren Gillissen 2, Mirella Pou- wer 1. Fortis-Vriendenschaar 15-15: In het Scores Fortis: Juul van de Linde 4, Maurice van de Have 3, Yasmin Swiers, Justin Koppejan en Mathijs de Vries 2, Kim Baas en Rens van den Driest 1 Dirk Sercu, coach Tjoba Scores Ondo: Thomas Mesu 8, Ro nald Wisse 6, Dennis Witte 4, Linda Burger 2, Joyce van Eenennaam en Jeroen Mesu 1. Scores Stormvogels: Jonathan Koets 4, Vera Geschiere, Arjen Schoe en Niek Peene 2, Loura Kleinepier en An gela Matthijsse 1 door Peter van Kouteren TERNEUZEN. De volleyballers van Stevo tekenden in de promotieklas se voor een stunt door de virtuele koploper, Volley Tilburg 3, met een nederlaag naar huis te sturen. Het tweede vrouwenteam van de fusie- dub won ook, maar moest wel te rugkomen van een 2-0-achterstand. Mannen. Guido de Beule, trainer Stevo Wi Ovtrveld An«mulden

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 42