Vader in top tien op NK veldrijden Leider De Leeuw zet ook Roelofsen opzij Pech zit Padmos dwars in duel met Van Ewijk Openingsfase (10-2 na kwartier) is sterk, maar 10 SPORT De korfballers van hoofdklasser TOP verslaan KVS en behouden de leiding. De doelstelling - handhaving - wordt nog niet losgelaten. Vader, die in Sittard bij de natio nale selectie traint, deed in Over ijssel mee aan de beloftewed strijd. Hierin moest de negentien jarige Zeeuw twee minuten en 29 seconden toegeven op zijn leef tijdsgenoot Sieben Wouters. De veldrijder uit Zundert reed vrij wel de gehele race in zijn eentje aan de leiding en kwam als eerste over de streep. Hij legde het par koers af in 53 minuten en 35 se conden. In dezelfde categorie kwam Tim Janssen niet verder dan de achttiende plek. De coureur uit Goes had bij binnenkomst een achterstand van iets meer dan vijf Mountainbiker Milan Vader kon op het NK veldrijden niet met de voorsten meekomen minuten op Wouters. Erik Boer uit Wolphaartsdijk eindigde als nummer 22, met een ronde achter stand op de winnaar. Marvin Run haar uit Kapelle werd 35e. Waar Vader op het nippertje binnen de top tien eindigde bij de beloften, viel Lindy van Anrooij bij de vrouwen er net buiten. De uit Kapelle afkomstige veld- rijdster werd elfde op 4.18 minu ten van Thalita de Jong. De Ossen- drechtse legde het parkoers in Overijssel af in een tijd van 37 minuten en 31 seconden en was daarmee de snelste. Van Anrooij was de vijfde belofte tussen de eli tes. In de andere categorieën reden nog tal van Zeeuwen mee. Zoë Mulder uit Heinkenszand werd za terdag vierde bij de nieuwelin gen-meisjes. Bij de nieuwelingen eindigde Jochem Kerckhaert uit Schoondijke als 22e, terwijl Jarmo Visser uit Heinkenszand als 41e de meet passeerde. Axelaar Daan de Jonge finishte als tiende bij de amateurs en Jacob de Roo uit Bie- zelinge kwam als 25e aan. 'S-CRAVENPOLDER. Tijdens het Zeeuws kampioenschap dammen heeft koploper Johnny de Leeuw zaterdag voor de zesde keer op rij gewonnen. Niels Roelofsen, die bij het in gaan van de zesde ronde nog ge deeld tweede stond, bleef tijdens het eerste deel van de partij op de been. Toen de tijd begon te drin gen, speelde hij enkele minder sterke zetten. De titelhouder uit Goes leidde het spel in klassieke banen en dwong dankzij de zwak ke plekken in de vijandelijke stel ling schijf- en partij winst af. Kees Rijk staat dankzij het ver lies van Roelofsen alleen op de tweede plaats. Zijn achterstand op de koploper bedraagt inmiddels vier punten. Tegen Jan Flikweert speelde de veteraan uit Lewedorp een sterke klassieke partij, maar hij bleef op een gelijkspel steken. Arjo Kousemaker profiteerde van een riskante voorpost van Aart Slager en bleef met een zege in de race voor een plaats bij de eerste drie. In de promotieklasse verstevig de René Dusebout zijn eerste plaats dankzij een eenvoudige zege op Nico de Winter. OUDDORP. Als wegcoureur slaagt Johan Padmos er regelmatig in om puike resultaten neer te zet ten. De Goesenaar heeft na het af bouwen van zijn woning weer vol doende tijd om te trainen, waar door de vorm aan het terugkeren is. In de wedstrijden om de Zeeuwse ATB Wintercup heeft hij inmiddels laten zien dat hij steeds beter wordt. Zaterdag, op de Kabbelaarsbank bij Ouddorp, werd hij derde. Hij moest Danny Sleeckx en Edzard van Ewijk nog voor laten gaan. Padmos had kansen op meer, maar hij kreeg te maken met mate- riaalpech. Sleeckx was al gevlogen toen zijn ketting problemen gaf. Tweemaal moest hij het verhel pen, waardoor hij niet in staat was om Van Ewijk tegenstand te bieden. „Het werd niet meer dan een achtervolgingswedstrijd. Jam mer, want ik had graag meege daan om de tweede plek", zei Pad mos. Bij de mannen 40+ moest een spurt de beslissing brengen en daarin toonde Franky Taelman zich opnieuw de beste. Simone Cornelisse blijft vooralsnog heer sen bij de vrouwen. De Middel burgse zal over een paar weken ge huldigd gaan worden als eindwin- nares. Het is nog net te vroeg om te zeggen: TOP gaat voor de play-offs. „We moe ten daar nog zeker een weekje mee wachten", zei trainer Arco Goed koop zaterdag na de 27-22-overwinning op KVS. „Ik wil de boel niet onnodig opja gen. Als we ook tegen DSC, onze volgen de tegenstander, een goed resultaat boe ken, gaan we de koppen eens bij elkaar steken." TOP boekte in een weer goed gevulde sporthal De Blikken de zesde overwin ning van dit zaalseizoen. De ploeg be hield daardoor de koppositie in de hoofd klasse A en zag de nummer twee, Avanti, zelfs verliezen. DSC is nu op twee punten afstand de voornaamste concurrent. TOP-DSC is ineens een cruciaal duel. „Als we ook die wedstrijd tot een goed eind brengen, zullen we ons veilig wa nen. Dan hoeven we niet meer aan lijfsbe houd te denken. Dan kunnen we de lat dus hoger leggen", stelde Goedkoop. „Maar hoe hoog? Dat gaan we met de hele selectie bepalen. Ik twijfel er niet aan dat mijn ploeg tot veel in staat is en voor de play-offs kan gaan, maar daar moet ieder een dan wel in meegaan. In zo'n gesprek zal ik de consequenties schetsen. Zoiets van: als we ervoor gaan, dan zijn dit de ge volgen." De trainer heeft de 'kwestie' ook al bij het bestuur van TOP neergelegd. „Ik heb gezegd: ga in scenario's denken, bekijk vast de dingen die kunnen gaan gebeu ren. Het is inmiddels niet meer ondenk baar dat we in ons eerste seizoen al de play-offs halen." Dat gaat zeker lukken als TOP voortdu rend zo korfbalt als zaterdag in de eerste vijftien minuten tegen KVS. Zonder par don zette de thuisploeg de hekkensluiter op een 10-2-achterstand. Anita de Ridder, net toegevoegd aan Jong Oranje, had er binnen vijf minuten zelfs al drie in lig gen. Beide vakken draaiden uitstekend en het schotpercentage was hoog. „Als we in een hoog tempo spelen, de bal vlot langs iedereen laten gaan en de juiste kansen pakken, zijn we niet af te stoppen", zei Jurgen Janse, die zelf ook op dreef was. „Bij mij vielen de ballen einde lijk ook weer eens goed. De laatste weken was het wat minder, maar nu heb ik toch weer lekker wat doelpunten meegepikt. Dat moet ook, want we mogen niet te af hankelijk zijn van alleen de dames." Maar na die enerverende openingsfase werd TOP overmoedig. De ploeg ging te gehaast spelen. Het gevolg was dat KVS kon terugkomen. Janse: „Het was op som mige momenten erg rommelig. We scho ten in die periodes veel te vlug. We heb ben het daardoor spannender gemaakt dan nodig was." Voor rust (16-9) was er nog geen vuil ik twijfel er niet aan dat mijn ploeg voor de play-offs kan gaan, maar daar moet iedereen dan wel in meegaan' tje aan de lucht, maar in de tweede helft kwam de Scheveningse ploeg - gedegra deerd uit de Korfbal League en vervol gens leeggelopen - gevaarlijk terug. Zes minuten voor tijd werd het met 23-21 even heel heet onder de voeten van de spelers van TOP, maar die hielden vervol gens het hoofd koel. Ze liepen zelfs weer uit naar 27-22. Net voor het einde kreeg een speler van KVS nog zijn tweede gele kaart voor commentaar op de scheidsrech ter, waarna hij kon vertrekken. „Het was vandaag misschien niet op al le momenten goed wat we lieten zien, maar het was ook nooit heel slecht", zei Goedkoop. „We bleven kansen creëren en we bleven scoren. Ik denk dat we heel blij moeten zijn met de twee punten. De ploe gen die onderaan staan, vechten nu voor hun laatste kans en zijn daardoor niet te onderschatten." 'Het was op sommige momenten erg rommelig' door Daniel Vervelde HELLENDOORN. Veldrijder Milan Va der uit Middelburg heeft afgelopen weekend ternauwernood een plek bij de beste tien weten te bemach tigen op het Nederlands kampioen schap. De coureur eindigde in Hel- lendoorn op de tiende plaats. door Daaf Kasse door Wim de Vos door Roeland van Vliet Arco Goedkoop, trainer TOP Scores TOP: Jeanine Marijs en Anita de Rid der 6, Jurriaan Bouwens en Jurgen Janse 4, Emmelie Bouwens 3, Peter van Belzen en Pe tra van Belzen 2. Stand hoofdklasse A: 1TOP 7-12, 2. DSC 7-10, 3. Avanti 7-9, 4. DeetosSnel 7-9, 5. Groen Geel 7-5, 6. Oranje Wit 7-4, 7. GKV 7-4, 8. KVS 7-3. TOP-korfballer Jurriaan Bouwens probeert op sierlij ke wijze te scoren. foto Izaak Verkeste Jurgen Janse Bedrijfskleding m.Uthijs.coKri KÈUR^GtR Een aanval van de volleybalsters van Stevo, die geen vuist konden maken tegen titelkandidaat Tilburg 3. foto Ronald den Dekker

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 41