'Cio' niet blij met situatie talenten eredivisie pas op slotdag niet zonder tegenslagen, maar werd positief afgesloten SPORT 3 De lach van Nouri De knie van Klaassen Winst tegen een club van naam -JÊÏ- De vraag is echter waar de talen ten de komende jaren de kans krij gen om verder te groeien. Van Bronckhorst geeft toe dat de situa tie van Jong Feyenoord verre van ideaal is. De ploeg van Patrick Lo- dewijks doet komend seizoen niet mee aan de voetbalpiramide en zal in een aparte gesloten competi tie uitkomen, waar andere clubs met hun tweede teams zullen meedraaien in de eerste divisie, tweede divisie en topklasse. Van Bronckhorst beseft dat het gevolgen kan hebben voor de ont wikkeling van jonge talenten. „Feyenoord heeft drie jaar geleden de zogeheten pilot om tweede elf tallen in te laten stromen in de eerste divisie gemist", zegt 'Gio'. „Dat had toen puur met het finan ciële plaatje van de club te maken. We kunnen nu dus niet meer op dat niveau instromen. De kam pioen van de beloftencompetitie kan straks wel naar de eerste divi sie, maar wij spelen niet meer in die officiële competitie. Ideaal zou zijn: Feyenoord in de eredivisie en Jong Feyenoord in de eerste divi sie. Nu de samenwerking met Ex celsior ook volledig is gestopt, moeten we kijken naar de ontwik keling van spelers. Een mooi voor beeld is Lucas Woudenberg. Zijn stap naar NEC heeft goed uitge pakt. Woudenberg zet sneller stap pen dan als hij bij ons was geble ven." Van Bronckhorst is erg tevre den over de wijze waarop de jeugdspelers Bijlow, Hamer en Van der Meer zich hebben gemani festeerd in Portugal. „Die jongens hebben weer een stap in hun ont wikkeling gezet." ken. „Het wordt meteen een be langrijke wedstrijd. Maar: de titel strijd is niet gelopen na zondag, ongeacht wie er wint. Mijn ge voel zegt dat het tot op het laatst spannend kan blijven. Letterlijk een ontknoping met drie clubs op de slotdag, zoals in 2007." In dat jaar greep PSV de titel met één doelpunt verschil, in een strijd met AZ en Ajax. Op Malta riep Cocu afgelopen week nog eens in herinnering hoe mooi het was om vorig seizoen kam pioen te worden. „Ik ben er be wust weer over begonnen. Want het moeilijke is altijd: als je een seizoen start, bespreek je met el kaar een doelstelling. Maar een doel voor mei 2016 is in juli 2015 nog ver weg in de beleving van veel spelers. Het is te abstract. Ik zeg niet dat de focus er tot nu toe niet was om kampioen te wor den, maar de eindstreep is nu veel dichterbij. Dat maakt het concreet." Schoonheidsfout j es Hoewel Cocu tevreden is over de eerste helft van dit seizoen, weet hij wat er beter moet. PSV heeft te veel 'schoonheidsfoutjes' ge maakt, waardoor Ajax drie pun ten meer heeft. „We moeten con stanter zijn. Dat zit hem soms in een kwartier in een duel waarin we minder alert zijn en goals te gen krijgen. Alsof de spanning dan even wegvalt. Uiteindelijk ve ren we altijd wel weer op, maar er zijn wedstrijden geweest dat we te ver waren teruggezakt en we niet meer konden winnen." Cocu verwacht geen mutaties in zijn selectie in deze transfer- maand. Hooguit zou middenvel der Rai Vloet nog kunnen wor den verhuurd. Met Maxime Les- tienne en Jetro Willems krijgt PSV twee spelers terug die voor de winter lang ontbraken. „Dat voelt bijna als twee aankopen er bij, ja", beaamt Cocu. „Jetro is een van de bepalende spelers in de groep. Je merkt nu al dat hij aanwezig is. Maxime is een heel vervelende voetballer om tegen te spelen. Hij gooit veel energie in een wedstrijd, geeft je geen se conde rust. Of hij tegen Feye noord alweer in de basis start, is nog te vroeg om te zeggen." BUITENLANDS VOETBAL na de winterstop blijven. Hij draagt een grote druk op zijn frêle schou dertjes. Heel zijn leven hoort Abdelhak Nouri al dat hij het grootste talent van Ajax is. Maar observeer hem de afgelopen week en je kunt concluderen: hij heeft geen stress. Nouri straalt plezier uit, is het zonnetje dat het af en toe wint van de bewolking. Tegen HSV mocht hij zijn officieuze debuut maken. De Boer zag dat ook vooral als een beloning na hard werken. „Hij wordt vaak in één adem genoemd met Van de Beek en Vaclav Cerny. Die twee hadden hun debuut al gemaakt. 'Ap- pie' verdiende dat nu ook", zei de trainer, die Nouri vlak voor zijn invalbeurt nog even ste vig vastpakte. De 18-jarige Amsterdammer viel in als links buiten, terwijl hij in de jeugdelftallen juist uitblinkt op het middenveld. „Gezien zijn fy siek is een plek op de flank nu het beste", vindt De Boer. „Maar hij wordt sterker en laat zich echt niet zomaar van de bal zetten. Hij is nog best potig hoor." Verliezers bagatelliseren doorgaans de waar de van een oefenpotje. Winnaars willen het nut nog wel eens overdrijven. Hoe dan ook: Ajax sloot het trainingskamp af met een 3-1 overwinning op HSV, de nummer tien van de Bundesliga, die in naam de laatste jaren gro ter is dan in daden. Naast de twee goals van Milik scoorde ook Viktor Fischer. Maar vooral buitenspeler Amin Younes viel op door zijn sterke spel. „Je traint altijd hard voor de eerstvolgende wedstrijd, dan is het lekker als je die wint", vond gelegenheidsaanvoerder Joël Veltman. „Het belangrijkste is dat we een goede condi tionele basis hebben gelegd. Het is fantastisch dat de titelstrijd uit lijkt te draaien op een ge vecht tussen de traditionele top drie. De meest constante ploeg gaat het redden. Dat waren wij voor de winterstop en dat we ook Precies op de helft van de trainingsweek zat Davy Klaassen met een zak ijs op zijn knie. Hij staarde knorrig voor zich uit over het perfecte veld in Belek. De rest van de week trainde de aanvoerder bin nen, apart van de selectie. Het is natuurlijk verre van ideaal dat mis schien wel de belangrijkste schakel van het team moest toekijken en ook de wed strijd tegen HSV aan zich voorbij moest laten gaan. Een figuurlijke plensbui voor De Boer, die hoopt dat Klaassen zondag tegen ADO Den Haag wel genezen is. Daley Sinkgraven, juist hersteld van een kniekwetsuur, verving de aanvoerder tij dens de tactische trainingen en ook in de eerste helft tegen de Duitsers. Maar hij moet oppassen dat Donny van de Beek hem niet rap passeert in de hië rarchie. Het 18-jarige talent dat voor de winterstop al doorbrak, maakt indruk. Van de Beek speelde een ijzersterke tweede helft tegen HSV. Het verleidde Wesley Sneijder, die gisterochtend een bliksembezoek bracht aan zijn oude club, tot een welgemeend compliment. MAANDAG 11 JANUARI 2016 nog mooi kleurtj e door Mikos Gouka ALBUFEIRA. Feyenoord-trainer Gio vanni van Bronckhorst genoot afge lopen week van de jeugdspelers Justin Bijlow (keeper, 17), Rick van der Meer (18) en Gustavo Hamer (18). Het trio krijgt de komende tijd alle gelegenheid om aan te slui ten bij het niveau van de A-selec- tie, die zaterdagavond terugkeerde uit Portugal. ITALIË Frosinone - Napoli 1-5 Napoli 19-41 Atalanta 19-24 Atalanta - Genoa 0-2 Juventus 19-39 Udinese 19-24 Torino - Empoli 0-1 Internazionale 19-39 Sampdoria 19-23 Bologna - Chievo 0-1 Fiorentina 19-38 Torino 18-22 Verona - Palermo 0-1 AS Roma 19-34 Bologna 19-22 Internazionale - Sassuolo 0-1 Sassuolo 18-31 Palermo 19-21 Carpi - Udinese 2-1 Empoli 19-30 Genoa 19-19 AS Roma - AC Milan 1-1 AC Milan 19-29 Frosinone 19-15 Fiorentina - Lazio 1-3 Lazio 19-27 Carpi 19-14 Sampdoria - Juventus 1-2 Chievo 19-26 Verona 19-8 f SPANJE Las Palmas - Malaga CF 1-1 Atlético Madrid 19-44 Valencia CF 19-23 Eibar - Espanyol 2-1 Barcelona 18-42 Getafe CF 19-23 Real Sociedad - Valencia CF 2-0 Real Madrid 19-40 Espanyol 19-21 Villarreal CF - Sporting Gijón 2-0 Villarreal CF 19-39 Real Sociedad 19-20 Levante UD - Rayo Vallecano 2-1 Celta de Vigo 19-31 Real Betis 19-20 Real Madrid - Deportivo La Coruna 5-0 Eibar 19-30 Las Palmas 19-18 Sevilla - Athletic Club 2-0 Sevilla 19-29 Granada CF 19-17 Getafe CF - Real Betis 1-0 Athletic Club 19-28 Sporting Gijón 18-15 Barcelona - Granada CF 4-0 Dep. La Coruna 19-27 Rayo Vallecano 19-15 Celta de Vigo - Atletico Madrid 0-2 Malaga CF 19-24 Levante UD 19-14 LICHT BEWOLKT MET AF EN TOE ZON RECEN STRALENDE ZON De voorbereiding van Ajax op de tweede seizoenshelft gaat nu weer verder in Nederland, foto Pro Shots

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 34