Scholes wordt depressief van Manchester United Cocu verwacht ontknoping 4 Het trainingskamp van Amsterdammers verliep 7 2 SPORT Moedeloze Koeman: elke week hetzelfde liedje bij Southampton Ajax beleefde letterlijk en figuurlijk een week vol onweer en zonneschijn in Belek. De plussen en minnen van het trainingskamp aan de Turkse kust op een rij. Gekonkel over de spits Ronald Koeman begint een beet je moedeloos te worden bij Sout hampton. De Engelse club moest zaterdag weer een nederlaag in casseren, dit keer in de derde ron de van de FA Cup tegen Crystal Palace (1-2). „Het is iedere week hetzelfde liedje", zei Koeman met een diepe zucht. „Ik kan de ploeg niets verwijten over de in zet. We hebben er alles aan ge daan om de gelijkmaker te sco ren. Op dit moment zit het ons niet mee, maar dat is helaas voet bal." Gouweleeuw van AZ naar Augsburg AZ raakt aanvoerder Jeffrey Gou weleeuw kwijt. De 24-jarige ver dediger vertrekt naar FC Augs burg. Bij de club uit de Bundesli- ga treft Gouweleeuw een paar oude bekenden. Zo spelen daar Nederlander Paul Verhaegh en voormalig AZ-speler Ragnar Kla- van in de defensie. Bovendien stond Gouweleeuw dit seizoen al twee keer tegenover zijn nieu we werkgever in de Europa Lea gue. De Heemskerker had een contract tot medio 2018 in Alk maar. Hij kwam in 2013 naar AZ, na drie jaar sc Heerenveen. De 'Saints' hebben in de laatste tien wedstrijden slechts één keer gewonnen, op tweede kerst dag tegen Arsenal (4-0). Verder moest de ploeg van Koeman vooral veel nipte nederlagen in casseren, al was de uitschakeling in de League Cup tegen Liver pool wel bijzonder pijnlijk (1-6). „Alles zit momenteel tegen. Te gen Crystal Palace domineerden we de wedstrijd, maar na één grote fout van ons stonden we meteen achter. Dat maakt het heel moeilijk", aldus Koeman. Napoli verovert koppositie in Italië Napoli heeft gisteren dankbaar geprofiteerd van de nederlaag van Internazionale en de koppo sitie in de Italiaanse Serie A ver overd. De ploeg van coach Mauri- zio Sarri was veel te sterk voor degradatiekandidaat Frosinone: 1-5. De Argentijn Higuain Gonza- lo, die twee keer scoorde, is top scorer van de Serie A met inmid dels achttien doelpunten. Inter had eerder op de dag met 1-0 ver loren van Sassuolo. Diep in bles suretijd kregen de gasten een strafschop. Domenico Berardi velde het vonnis. NEDERLANDERS IN HET BUITENLAND MANCHESTER. Saai, fantasieloos, deprimerend. De kritiek van oud-speler Paul Scholes op het spel van Manchester United was zaterdag keihard. De ploeg van manager Louis van Gaal had een strafschop (door Memphis ver sierd) in blessuretijd nodig om de Engelse derdeklasser Sheffield United te verslaan in de derde ron de van de FA Cup (1-0). „Ik heb lang geprobeerd dit team te verde digen, maar dat wordt met de week moeilijker", zei de club icoon. „Steeds als ik naar Old Traf- ford kom, zie ik negatief voetbal. Ik zou depressief worden als ik daar onderdeel van was." Voor de tiende thuiswedstrijd op een rij wist United in de eerste helft niet te scoren. Pas in de extra tijd slaagde de ploeg erin het grote verschil in budget en kwaliteit met Sheffield United enigszins tot uitdrukking te brengen. Scholes: „Iedereen vindt het saai. De spe lers ogen verveeld, ze lachen niet en zorgen niet voor entertain ment. Zelfs Van Gaal lijkt het saai te vinden op de bank." Van Gaal bekende dat zijn ploeg amper wat afdwong tegen de veel lager aangeslagen opponent. „We speelden te langzaam en te wei nig over de vleugels. Het was een frustrerende wedstrijd, omdat de tegenstander steeds aan het tijd- rekken was", bromde de manager. In die ene uitspraak van trainer Frank de Boer zat een portie frustratie opge sloten. „Uiteindelijk moeten ze dat ook accepteren, want wij zijn de voet balkenners." 'Ze' zijn de commissaris sen. 'We' zijn directeur spelersbeleid Mare Overmars en De Boer zelf. Die laatste twee willen dolgraag nog deze maand een spits toevoegen aan de se lectie. Zij voelen: dat kan het verschil zijn tussen vreugde en verdriet aan het einde van de rit. Maar de rvc houdt, ondanks het vorstelijke banks aldo van de club, vast aan het beleid: eerst verkopen, dan pas kopen. On weer tussen 'veld en kantoor", zou je kunnen zeggen. Maar heeft Ajax echt per se een nieu we centrumaanvaller nodig? Op het belangrijkste afrekenmoment van de trainingsstage liet Arek Milik toch weer zien koelbloedig te zijn. De Pool stond zaterdag tegen HSV (3-1) twee keer precies op de goede plaats. Maar opvallender: hij was sterk als aan speelpunt én voetbalde goed mee. Pre cies de eigenschappen die De Boer te vaak mist. „Ik ben deze week blij met Arek", zei de trainer dan ook. Maar toch: de spitspositie blijft kwetsbaar. Yaya Sanogo liep weer eens met zijn ziel onder zijn arm. En het introverte talent Kasper Dolberg? Die kreeg een complimentje van De Boer en doet nauwelijks iets fout, maar zal vermoe delijk geduld moeten hebben. 'Wij waren de meest stabiele ploeg en moeten dat ook blijven' - - „Na een week hard trainen is dit een relaxte afsluiting van het trai ningskamp. Een week voor Feye- noord staan we er goed voor", zei Phillip Cocu. Vandaag vliegt PSV naar huis en dan begint de aanloop naar de kraker in de Kuip. Ook de trainer is benieuwd of zijn ploeg eindelijk een reeks van vijf opeen volgende nederlagen kan doorbre- VOETBAL VOETBAL VOETBAL Aanvaller Yanic Wildschut ver huist van Middles brough naar Wigan Athletic. De 24-jarige Amster dammer speelde de afgelopen drie maanden al op huurbasis voor de Engelse club en stapt nu definitief over naar Wigan. Ryan Donk (foto) heeft zijn debuut bij Galatasaray op geluisterd met een doelpunt. De Ne derlandse verdedi ger, afgelopen week door de Turk se topclub overge nomen van Kasim- pasa, bepaalde de eindstand in de be kerwedstrijd tegen Karsiyaka op 3-1. De geblesseerde spelmaker Wesley Sneijder ontbrak. Ricky van Wolfs winkel en Rafael van der Vaart heb ben een nieuwe ne derlaag van Betis Sevilla niet kunnen voorkomen. De Ne derlanders moch ten op bezoek bij Getafe (1-0) in de slotfase invallen. Met Wesley Hoedt in de basis heeft Lazio een verrassende 1 -3 overwinning ge boekt bij Fiorenti- na, de nummer drie in de Italiaan se Serie A. Edson Braafheid deed de laatste vijftien mi nuten mee in Flo rence. Het competitiede buut bij Hellas Ve rona is voor Urby Emanuelson teleur stellend verlopen. De oud-Ajacied speelde gisteren de tweede helft tegen Palermo, dat met 0-1 won bij de hekkensluiter van de Serie A. Ajax krijgt toch door Daniël Dwarswaard ONWEER ■f Joël Veltman m .'CJ door Maarten Wijffels Na een trainingsweek op Malta nemen Jeffrey Bruma, Florian Jozefzoon en Jorgen Locadia een duik in de Middellandse zee. foto Pro Shots VALLETTA. De weg naar prolongatie van de titel liep voor PSV gisteren over het strand. De spelers deden wat loopwerk, hielden een balletje hoog tussen de badgasten en op het eind doken onder anderen Andrés Guardado en Jeffrey Bruma nog even in de Maltese zee.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 33