Budget- en topzaken populair Brand kermisbedrijf is niet aangestoken Interview met Sean Penn deed El Chapo de das om is willekeur n Kennismakingscruise En dat is dan de e Europese titel voor koning Sven We eten steeds meer buiten de deur, maar veel horecazaken missen de groei en verkeren in de problemen. AMSTERDAM. Nederlanders heb ben afgelopen jaar flink meer geld uitgegeven aan eten buiten de deur. Niet alle horecabedrij ven en cateraars profiteerden van die opleving. Duizenden 'dorps restaurants' hebben het moeilijk. In 2015 gaven consumenten in Nederland 643 miljoen euro méér uit aan eten buiten de deur dan het jaar ervoor. De buitens huisconsumptie steeg met 3,4 procent tot 19,8 miljard euro. Dat blijkt uit cijfers die het Foodser vice Instituut Nederland (FSIN) vandaag presenteert op horeca vakbeurs Horecava. De groei is volgens directeur Jan-Willem Grievink te danken aan het groeiende vertrouwen van consumenten in de aantrek kende economie. „In 2014 zagen we al een lichte stijging, van 1,2 procent. Die groei heeft zich afge lopen jaar versterkt doorgezet." Vooral de luxerestaurants én de laagdrempelige eetgelegenhe- den hebben een goed jaar achter de rug. Grievink: „Consumenten zoe ken steeds vaker de uitersten op. Dat zijn enerzijds de luxerestau rants, waar je de hele avond on der de pannen bent en de kok verrassende dingen maakt. Za ken met een Michelinster en res taurants in de top 500 van Lek ker profiteren daarvan. Ander zijds zit er enorme groei in het discountsegment. Concepten als Happy Italy, sushi- en wokformu les groeien snel. Hun aantal zal komende jaren verdubbelen." Veel restaurants in het mid densegment hebben het daaren tegen nog steeds moeilijk. „Denk aan het traditionele dorpsrestau rant, dat jagerschitzel serveert met friet en sla." VLISSINGEN. De grote brand die zaterdagavond een kermisbedrijf in Vlissingen verwoestte, is niet aangestoken. Dat stelt de politie Zeeland na een eerste onderzoek. Hoe de brand wel kon ont staan, kon woordvoerster Esther Boot gistermiddag nog niet zeg gen. De brand ontstond even na acht uur in de avond. Zowel de woonwagen als de opslagloods met kermisattracties van Fun Ti me Zeeland - aan de Edisonweg, tegenover de onderwijsinstellin gen HZ en Scalda - ging verloren. Eigenaren Karei en Lenie van der Linden waren op vakantie. Om dat niemand binnen was, besloot de brandweer het vuur alleen van buiten af te bestrijden. Dat kostte enkele uren. Bij de brand kwam veel rook vrij, die door de harde wind over het Kanaal door Walcheren werd geblazen, naar bedrijventerrein Baskensburg en de Sloeweg. Bewoners van verpleeghuis Weyevliet moesten ramen en deuren dicht houden. Het jaag pad langs het kanaal werd afgeslo ten en de scheepvaart stilgelegd. Steeds meer gemeenten in Nederland stoppen met het heffen van hondenbelasting. Maar niet in Zeeland. Daar moet voor bijna elke hond nog worden betaald. Dat geld echter gaat veelal in de algemene pot. Kras.nl/91115 of bel 0900-96977ocPg Meer nieuws zie: www.pzc.nl AFHAALBON "Kenau komt halen! Kenau Knip deze bon uit en lever hem in bij Bruna, Plus of Primera. Geldig t/m 16 januari 2016. Restaurants missen slag door Annemieke van Dongen pagina 11: Van chic naar snelle hap door Maurits Sep pagina 13: Eigenaar Karei van der Linden: 'Naar huis? Dat heb ik niet meer' www.pzc.nl Editie WALCHEREN MAANDAG 11 januari 2016 258e jaargang nr. 8 Los nummer 1,95 Abonneeprijs€1,11 0° Geleidelijk kouder PAGINA 4 5 Blaftaks... PAGINA 14 15 I foto Thinkstock - i.- - W "'"i Hl1 "i-n'S 'wjnmumi i-m g Wel eens aan een riviercruise gedacht? Dan is dit uw kans! Per geliefd MS Prinses Juliana, incl. alle maaltijden aan boord Naar o.a. Schoonhoven, Dordrecht, Heusden en Nijmegen Vertrek vanuit Amsterdam: alléén 26 april 8 711688 555530

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 1