Ruim vijftig pakketten voor de Voedselbank Schouwen-Duiveland wil oplossing voor precarioheffing evenementen Isabelle van Beek (16) uit Middelburg brengt haar eerste cd uit WALCHEREN 17 Questions heet de plaat die Isabelle van Beek op 14 januari presenteert in De Spot in Middelburg. Als zesjarige kruipt ze achter een drum stel, op haar twaalf de pakt ze de gitaar erbij en donderdag presenteert Isabelle van Beek haar eerste EP, waarvoor ze bijna alle partijen zelfheeft in gespeeld. Zestien is de Middel burgse nu. „Muziek hoort bij me. Ik kan niet iets anders bedenken dat me zo gelukkig maakt." Zo zeker als ze daarvan is, zo veel vragen heeft ze verder. Over haar leven, hét leven. Questions heet de EP daarom, op het hoesje dansen de vraagtekens om haar hoofd. Het titelnummer gaat over de grote vragen in het leven, glim lacht ze bescheiden. „Ik ga nu wel wat diep hoor." De inspiratie kwam toen ze merkte hoe materia listisch mensen vaak zijn inge steld. „Ik vind dat we niet moeten vergeten om te genieten van het leven zelf." Ja, soms is het best eng om zul ke persoonlijke teksten te schrij ven, bekent Isabelle. „Maar daar moet ik me overheen zetten. Ik verwoord mijn mening, daar hoeft niet iedereen het mee eens te zijn. Dat kan ook niet." Stiekem hoopt ze wel dat men sen misschien anders gaan den ken na het beluisteren van een nummer als Refugees. Dat schreef ze nog voor de aanslagen in Parijs, toen al wel allerlei landen hun grenzen sloten voor vluchtelingen uit Syrië. „Dat vond ik heel heftig. Je kunt mensen toch niet aan hun lot overlaten? Het liedje gaat over een vrouw met twee kinderen die vlucht, maar niet wordt binnenge laten. Zij verwondert zich over het egoïsme dat mensen haar niet gunnen wat ze zelf hebben. Het gaat dus ook een beetje over ons allemaal." De cd telt zes nummers. Ze heeft 'de pareltjes' uit haar nog be perkte oeuvre uitgezocht. Het zijn de liedjes die ze het meest impul sief heeft geschreven, het dichtst bij haar liggen. „Als ik vanuit mijn gevoel schrijf, gaat het sneller en gemakkelijker. Of ze ook beter zijn, dat moeten anderen zeggen." De muziek komt eerst, daarna de tekst. „Op commando schrij ven kan ik niet. Ik tokkel wat op de gitaar, er ontstaat een melodie en dan komen de woorden uit de lucht vallen." Dat tokkelen is trouwens duide lijk beïnvloed door haar jaren op drums. „Ik hou van ritme. Alleen akkoorden spelen vind ik saai." Haar stijl? Ze kijkt naar haar zus en ouders op de bank. „Een ei gen stijl, met invloeden van jazz 'Amy Winehouse, Selah Sue. Het gevoel dat ze in hun muziek leggen, spreekt me aan' en soul", klinkt het. Haar inspira ties dan? „Amy Winehouse, Selah Sue. Sterke, zelfverzekerde vrou wen. Het gevoel dat ze in hun mu ziek leggen, spreekt me aan, hun energie op het podium. Wat het precies is, weet ik niet. Ik neem dingen onbewust over en varieer daarop." Het maken van een cd was een grote wens. „Ik wil verder in de muziekwereld. Wereldberoemd worden hoeft niet meteen, maar ik wil er wel van kunnen leven." Met deze eerste plaat loopt ze natuurlijk niet meteen binnen, maar winst maken zit er wel in. Het hele proces van liedjes schrij ven en opnemen tot en met het maken van het hoesje en het uit brengen van de cd gebruikte ze als profielwerkstuk voor school - ze doet dit jaar haar havo-examen. Daarom wilde ze er ook financieel een succes van maken. „De cd's kosten vijf euro. Ik maak er negen tig cent winst op. En de oplage is vijftig. Dus als ze allemaal gekocht worden, verdien ik 45 euro." Wie er geen kan kopen, moet geduld hebben. Over enige tijd wil Isabel le Questions op Spotify zetten. AAGTEKERKE. De inzamelingsac tie in Aagtekerke voor de Voed selbank Walcheren heeft zater dag ruim vijftig kratten en do zen met voedsel en andere pro ducten opgeleverd. Jongeren uit het dorp gingen langs de deuren om pakketten op te halen. Ook brachten men sen zelf spullen naar de kerk aan het Dorpsplein, waaronder men sen uit Domburg en Meliskerke, vertelde Rinus Moens van de ZWO Werkgroep Aagtekerke. „In een paar uur tijd hebben we 25 grote kratten, vijf kleine krat ten en meer dan twintig grote en middelgrote dozen ontvan gen. We houden deze actie, Kijk je keukenkast eens na, nu voor het derde jaar en de opbrengst is elk jaar groot." Volgens hem le verden mensen onder meer blik ken soep en conserven, koffie en cosmetica in. Ook doneerden ze restanten van kerstpakketten. De ZWO Werkgroep Aagte kerke hoopt dat de actie volgend jaar uitgebreid kan worden naar Domburg, zei Moens. „Daarover willen we graag in overleg met de kerk daar." ZIERIKZEE. Wethouder Ad Verse- put (financiën, VVD) vindt dat kleinschalige evenementen op Schouwen-Duiveland niet langer moeten worden belast voor ge bruik van openbaar terrein. Deze zogeheten precariohef fing kan een flinke deuk slaan in de vaak beperkte budgetten voor evenementen. Daardoor komt hun voortbestaan ook onder druk te staan. Wethouder Verseput trekt zich de kritiek aan van wijkvere- niging Hart van Poortambacht. Die kreeg in december een reke ning van 510 euro gepresenteerd voor het opbouwen van een hut- tendorp, afgelopen zomervakan tie en het voorgaande jaar. Die re- Belasting op gebruik van openbaar terrein zet evenementen onder druk. kening zet het voortbestaan van de activeiten onder druk, ver klaart verenigingsvoorzitter Adri Tange. De wijkvereniging moet rond zien te komen van een be scheiden subsidie en sponsorbij dragen. Verseput zegt de kwestie ko mende dinsdag te zullen aankaar ten binnen het college van burge meester en wethouders. De grootste raadsfractie, Leef baar Schouwen-Duiveland, heeft al laten weten de heffing voor niet-commerciële evenementen te willen schrappen. MAANDAG 11 JANUARI 2016 door Maurits Sep 'Muziek maakt me gelukkig' De muziek komt eerst bij singer/songwriter Isabelle van Beek, daarna de tekst. „Op commando schrijven kan ik niet. Ik tokkel wat op de gitaar, er ontstaat een melodie en dan komen de woorden uit de lucht vallen." foto Ruben Oreel Isabelle van Beek, singer/songwriter Isabelle van Beek presenteert haar cd Questions donderdag 14 januari om 20.30 uur in De Spot in Middelburg, Toegang is gratis. Voorprogramma: Va lerie Hoffman en Gijs Teeuwsen. door Marcel Modde

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 17