'Meer opvang en betere begeleiding vluchteling' 16 WALCHEREN Veertigste Snerttocht In 2016: 'Beginnen we na het theaterseizoen met de renovatie van de schouwburg, zodat Middelburg zo snel mogelijk het podium mag hebben dat ze verdient' In 2016: 'Beginnen we met burgerparticipatie. Vanaf april kunnen Middelburgers hun mening geven over de herinrichting van het Molenwaterpark' In 2016: 'Zullen we nog beter zoeken naar manieren om de kwaliteiten van mensen te benutten. Een nieuwe doelgroep waarvoor we dat gaan doen zijn de vluchtelingen' In de regio Mijn dorp, mijn stad 'In Middelburg vinden we het een sociale en morele plicht om vluchtelingen op te vangen' De Burgerzaal in het stadhuis is traditioneel de plek waar Middelburgers elkaar een gelukkig nieuwjaar wensen. Stadsdichter Karei Leeftink droeg zijn gedicht Middelburg, nieuwjaarsdag voor. foto Ruben Oreel Frans Lievens, Zeeland Theaters Caja Oldenburger, Stadspark Molenwater Hans Feenstra, Orionis Walcheren BICCEKERKE Dorpshuis, 14.00-16.00 uur - Ta- feltennisactiviteit voor senioren DOMBURG Gemeentehuis, Tra verse 1, 08.30-17.00 uur - Tentoonstel ling 'ambtsketens, schakels tussen oud en nieuw' MELISKERKE Gymzaal 'Ons huis', Burgemeester Ade laarstraat 26, 13.30-14.30 uur - Be- wegingsgymnastiek op muziek voor ouderen; 13.30-17.00 uur - Seniorensoos met o.a. sjoelen en gezelschapspellen MIDDELBURG Zeeuws Archief, Hof plein 16, 09.00-17.00 uur - Maritieme Ex positie 'Schepen op de Westerschelde'; CBK Zeeland, Balans 17, 09.00-17.00 uur - Tentoonstelling 'Van Zeeuwse Bodem'; Gymzaal H.Smit- hlaan, Hakewill Smit- hlaan 11,15.30-16.30 uur - Sportactiviteit voor kinderen uit groep 3 t/m 5; 16.30-17.30 uur - Sportactiviteit voor kinderen uit groep 6 t/m 8; Cinema Middelburg, 18.30 uur - Verto ning The Postman's White Nights VEERE Gymzaal Frans Nae- reboutstraat, 09.30-10.30 uur - Ac tiviteit 'GALM', Ge zond en actief leef model voor senioren VLISSINGEN Gymzaal de Combi natie, Pablo Picassop- lein 120-126, 09.00 uur - Gymnastiek voor peuters die al zelf kunnen lopen, samen met een (groot)ouder; Ter Reede, Vredehoflaan 370,13.30 uur - Nieuwjaarsbijeen komst ANBO Vlissin- gen, m.m.v. muziek- duo Dèja Vu; Gym zaal de Branding, Verkuijl Quakkelaar- straat 106,16.00 uur - Kleutergym; Cine Café, Spuikom- weg 3,19.45-23.00 uur - Mr. Bright's Quiz Night VROUWENPOLDER Verenigingsgebouw, Dorpsdijk 38, 14.00-15.30 uur - Volksdansen. door Maurits Sep heden', verwijzend naar de Vier Vrijheden zoals de Amerikaanse president Franklin Roosevelt die benoemde en de Four Freedoms Awards die hier om het jaar wor den uitgereikt. Tegelijkertijd toonde de burge meester begrip voor de vele zor gen die mensen hebben over het aantal vluchtelingen dat naar Ne derland komt en over hoe het ver der moet met die mensen. Bergmann: „Uiteindelijk zul len we voor iedereen die hier mag blijven een woning moeten vinden, hen aan een baan moe ten helpen en integratie mogelijk maken. Dat is niet makkelijk en ik begrijp de zorgen die velen daarover hebben. Maar ik zie ook dat deze nieuwkomers een bijdra ge kunnen leveren aan de samen leving, doordat zij hun talenten kunnen ontwikkelen, hun ambi ties kunnen verwezenlijken, idee ën hebben en doorzettingsvermo gen. Zij hebben de moed gehad om hierheen te komen. De ko mende jaren vraagt deze opgave veel van ons allemaal. We zullen de vluchtelingen direct bij moe ten brengen dat zij hun toekomst gaan opbouwen in een multicul turele samenleving." MIDDELBURG Clubmiddag jeu-de-boules De vereniging Jeu de Boules Middelburg houdt op zondag 17 januari een dubmid- dag. Belangstellenden kunnen het spel spe len op een van de ne gentien beschikbare banen in het complex aan de Koudekerse- weg 139. De middag begint om 14.00 uur. Er worden drie par tijen in wisselende sa menstelling gespeeld. OOST-SOUBURG Warme maaltijd bij Restobank in Oost-Souburg Restobank houdt op vrijdag 15 januari in Oost-Souburg een warme maaltijd voor mensen die alleen zijn MIDDELBURG. In het hele land werden ze zaterdag gelopen, van het Friese Harkema tot het Brabantse Huijbergen. En in Middelburg. Snert- wandeltochten. Wandelsportvereniging 't Zand in Middelburg organi seert ze al veertig jaar. Zaterdag was de jubileumeditie. Over afstanden van vijf, tien of vijftien kilometer, en zoals gebruikelijk vanuit wijkge- bouw De Vergulde Baars. Waar vanzelfsprekend na terugkeer warme snert klaarstond voor elke deelnemer - op de foto geserveerd door Wim de Kam. Wandelsportvereniging 't Zand organiseert meerdere speciale tochten. De eerstvolgende is de Zandmars op 16 april, die voor de 48e keer wordt gelopen. Op 25 juni zijn de Veersemeertoch- ten en op 19 november de Strand-wandeltochten. Elke tweede en vier de zaterdag van de maand staan recreatietochten op het programma. En waarom? Om tien goede redenen, meldt de website: www.wan- delsportmiddelburg.nl. foto Ruben Oreel MIDDELBURG. De gemeente Mid delburg wil nog meer vluchtelin gen opvangen dan de driehonderd mensen die nu in het asielzoekers centrum wonen. Bovendien moe ten asielzoekers beter begeleid worden bij hun integratie. Tegelij kertijd heeft burgemeester Ha ra ld Bergmann begrip voor de zorgen van mensen over de komst van steeds meer asielzoekers. Dat zei Bergmann zaterdag tij dens de nieuwsj aarsreceptie van de gemeente. „We vinden het in Middelburg een morele en socia le plicht om vluchtelingen op te vangen. Mensen die huis en haard verlaten hebben, op zoek naar een veilig onderkomen." Die sociale plicht uitte zich al in de vestiging van een asielzoe kerscentrum. Verder bood Mid delburg in november niet één, maar twee keer de verplichte drie dagen crisisopvang, zodat de vluchtelingen minder vaak hoef den te verhuizen en meer tijd hadden om tot rust te komen. Daar blijft het wat de gemeen te betreft niet bij, maakte Berg mann bekend in zijn toespraak. taalt maximaal 7,50 euro MIDDELBURG Optreden Moon Trio Het nieuwe Moon Trio van Buma Boy Ed gar Prijs 2014-winnaar Jeroen van Vliet (foto) treedt woensdag 13 ja nuari op in het Schut tershof in Middelburg. Het trio bestaat uit pianist Jeroen van Vliet, basgitarist Cle mens van der Feen en drummer Mark Schil ders. Het optreden be gint om 21.00 uur. Kaarten kosten 12,50 euro en zijn te koop bij De Drukkerij in Middelburg en 't Spui in Vlissingen, via www.muziekpodium- zeeland.nl of via het nummer 0118- 886800. Harald Bergmann, burgemeester „Naast het vorig jaar geopende azc in Middelburg, richten wij ons als college nu ook op een duurzame opvang van vluchtelin gen voor een langere periode." Hoe die eruit moet zien en waar die komt, is nog niet bekend. De morele plicht om dit te doen, verklaarde Bergmann door Middelburg nadrukkelijk te om schrijven als 'de stad van de vrij- of het financieel niet makkelijk hebben. RestoRank vindt elke derde vrijdag van de maand plaats in De Rank, de zaal achter de kerk in de Kanaal straat. De maaltijden beginnen om 18.00 uur, de zaal is open vanaf 17.00 uur. Opge ven is verplicht en kan via 0118-470860, 0118-465132 of restorank@gmail.com. De kosten bedragen 2,50 euro per per soon. Een gezin be-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 16