De voorpret begint al op de kledingbeurs Kritiek op kaalslag in Wilhelminapolder 8 BEVELANDEN en THOLEN Eerst gooien en daarna de fik erin 'Mijn leefomgeving wordt aangetast op deze manier* In de regio Toneeluitvoering Kerkje van Ellesdiek Cesprekskring geloofsgemeenschap Wandelproject ook in Reimerswaal Mijn dorp, mijn stad Pieter Derks naar Podium Reimerswaal Polderfair in de Goese Polder A.."V 'V" S Lotte wilde eerst wel een prinsessenjurk, maar koos uiteindelijk toch voor een bijenpak, foto Marcelle Davidse door Melita Lanting 'S-HEERENHOEK. Als appel parade ren door Paerehat? Of toch liever in een berenpak of als Pierrot het carnavalsfeest in 's-Heerenhoek vie ren. Wie op zoek is naar een nieu we outfit, kon gisteren (maar ook nog vanochtend) terecht op de car- navalskledingbeurs in De Jeugdhoe- ve. De prettig geprijsde kleren gingen gistermiddag als warme broodjes over de toonbank. Het was ook ge makkelijk kopen: een chinees kin derjurkje ging voor zes euro weg en voor vijf of tien euro had je als vol wassen vrouw een heel sexy jurkje te pakken. Lotte showt eerst een mooi jurk je met rood met witte stippen, maar uiteindelijk valt haar keus toch op een bijenpakje. Vooral de bijpassende schoentjes vindt ze in teressant, maar die zijn waarschijn lijk nog een paar maten te groot. Haar jongere zusje had haar zinnen gezet op een heel dun vlindersetje. Alleen was haar moeder onverbid delijk: te koud, dat gaat niet door. En toen Anne uiteindelijk een an der jurkje, met heel veel glitters, aanhad, vond ze die zo mooi dat ze hem niet meer uittrok. De stemming op de beurs is al wat jolig. Pakken worden gepast en getest en soms wordt direct even een foto op Facebook gepost. Diana van Dalen en dochter Am ber gaan voor roze. Zuurstokroze om precies te zijn. Moeder de jas, dochter de bijpassende jurk. „We zijn hier voor het eerst, maar de prij zen zijn super", zegt Diana. Ze ziet nog een leuk pak. „Even passen". De kledingbeurs is eigenlijk een ruilbeurs. Mensen konden zelf kle ding inbrengen en bepalen hoeveel ze ervoor willen hebben. Als het set je of jasje wordt verkocht, krijgen ze 70 procent van de opbrengst. De rest is om de kosten van de beurs te dekken. door Luc Oggel WILHELMINADORP. Het verwijderen en rooien van groen in de Wilhelmi napolder bij Wilhelminadorp leidt tot verbazing en kritiek bij inwo ners en bezoekers van het gebied. Met name over de onlangs wegge haalde heggen en langs het wan delpad parallel aan de Kaaidijk/ Oude Veerdijk zijn ontstemde ge luiden te horen. Het pad, onder deel van het wandelnetwerk Zee land, is zo'n acht jaar geleden aan gelegd door Agrarische Natuur Vereniging Goes in samenwer king met de gemeente en land bouwbedrijf Koninklijke Maat schap De Wilhelminapolder (KM- WP), dat grond beschikbaar stel de. Ook Stichting Landschapsbe heer Zeeland was erbij betrokken. De provincie subsidieerde het pro ject De Goese Heg, maar het con tract is afgelopen en daarom neemt de KMWP de grond weer in gebruik voor landbouwdoelein den. Mensen die regelmatig in de omgeving wandelen, begrijpen niet dat de heggen dan maar met een worden weggehaald. „Mijn leefomgeving wordt aangetast op deze manier", zegt Johan van der Heijden. Ook Henk Hoogerland heeft 'nog niemand gesproken die daar positief over is'. KMWP-directeur Vincent Cool- bergen begrijpt de kritiek, maar al les is volgens afspraak, zegt hij. „Het is lastig, want je denkt mee in initiatieven waar een houdbaar heidsdatum aan wordt gehangen, maar dat wordt vergeten. Het houdt ons wel bezig hoe we daar mee om moeten gaan. We blijven binnen de wet- en regelgeving." Afgelopen winter heeft de KM WP ook veel bomen gekapt op de Johan van der Heijden Oude Zeedijk. Binnenkort ver dwijnt opnieuw een stuk groen vanwege de bouw van een grote nieuwe loods aan de Meestoof- weg, waarvoor de gemeente Goes toestemming heeft gegeven. Wel is afgesproken dat dat wordt ge compenseerd. Volgens Coolber- gen wordt een inhaalslag gemaakt met betrekking tot het groenbe- heer, omdat sprake is van achter stallig onderhoud. ELLEWOUTSDIJK De werkgroep Levensbeschou wing voert zondag 17 januari het toneelstuk 'Nie loslaete' op in 't Kerkje van Ellesdiek. Dit spel, geschreven en geregis seerd door Jopie Minnaard, gaat over de watersnoodramp in 1953. Er wordt muzikale medewer king verleend door Ko de Visser en Anja Kopmels. De uitvoering begint om 14.30 uur en is gratis. Er wordt gecol lecteerd voor Netherlands Sri Lanka en voor de onkosten van het kerkje. THOLEN De Vrijzinnige Geloofsgemeen schap Tholen e.o. houdt donder dag 14 januari een gespreks- kring. Deze bijeenkomst wordt geleid door de nieuwe voorganger Maja Nieuwenhuis-den Duik van de Geloofsgemeenschap en vindt om 10.00 uur plaats aan de Oude- landsestraat 11 in Tholen. YERSEKE De afgelopen jaren is de gemeen te Reimerswaal in diverse ker nen gestart met het wandelpro ject 'elke stap telt'. Er zijn nu wandelgroepen in Waarde, Hans- weert en Yerseke die wekelijks actief zijn. Bij deze wekelijkse wandelingen is er keuze uit verschillende af standen, variërend van 3,5 tot 6,5 kilometer. In Waarde, bij dorpshuis Meer waarde, wordt er op dinsdag ge wandeld van 10.00 tot 11.15 uur. In Yerseke (zorgcentrum Moer- zicht) kunnen wandelliefheb bers op woensdag starten van 10.00 tot 11.15 uur. In Hansweert (dorpshuis Kaj Munk) wordt er op donderdag gewandeld van 10.00 tot 11.15 uur. Deelname aan een wandeling is gratis. Het wan delproject 'elke stap telt' wil mensen uit hun stoel krijgen. Op een laagdrempelige manier kan er kennisgemaakt worden met de wandelsport. RILLAND Pieter Derks speelt op zaterdag 16 januari een reprise van zijn programma 'Zo Goed als Nieuw' in de theaterzaal van Podium Reimerswaal in Rilland. Derks is bekend geworden van zijn maandelijkse optredens in televisieprogramma De Wereld Draait Door. De show begint om 20.00 uur en duurt tot 22.15 uur. Kaartjes kosten 20 euro. GOES Bewoners van de Goese Polder en SMWO-Welzijn Goes houden za terdag 16 januari een polderfair. Dit is een presentatie- en inspira tiemiddag, waarbij bezoekers ken nis kunnen maken met bewoners initiatieven en organisaties in de Goese Polder. Zij laten zien wat zij doen in de wijk. Aanwezig zijn onder andere Goese Polder Expres sief, inloophuis Oase, buurtpre ventieteam Goese Polder en kin dervakantieweek Goese Polder. Er zijn ook activititeiten, zoals een kinderdisco, dansdemonstraties en -workshops, een kindermode show en een optreden van een buikdanseres. De fair wordt gehou den in wijkcentrum de Spinne aan Joseph Lunslaan 7 in Goes en duurt van 14.00 tot 17.00 uur. www.goesepolder.goesweb.net. COLIJNSPLAAT. Het kerstboomwerpen voor volwassenen, gisteren op het strand van Colijnsplaat, was een groot succes. Als het aan de brand- weergroep Colijnsplaat/Kortgene ligt, wordt het een vast onderdeel van de jaarlijkse kerstboomverbranding. „Tijdens eerdere edities ston den de ouders vooral te kijken naar de kinderen, nu hadden ze zelf ook wat te doen", zegt Erwin de Vos van de brandweergroep. Sebastiaan Verburg uit Colijnsplaat wist de kerstboom maar liefst 9 meter ver te gooien. Het leverde hem de eerste plaats op. foto Johan van der Heijden Zaterdag ELLEWOUTSDIJK Kerkje van Elles diek, 14.30 uur - Opening Tentoon stelling 'Ja, Natuur lijk' van Mirjam en Ronald Peeters GOES 's-Gravenpolderse- weg 4e, vanaf 09.00 uur - Open dag bij Health Club Zeeland Ge zond met o.a. spin- ningmarathon, massages, rondlei dingen en Body fit les; Grote markt, 09.00-16.00 uur- Weekmarkt; Cen trum 't Westlicht, Singelstraat 7, 10.00-18.00 uur- Open dag 't West- licht met gratis workshops en le zingen; Maria Magdalena Kerk, 10.00 uur - Welzijnsbeurs; Podium 't Beest, Beestenmarkt 3, 20.30 uur - Optre den van de bands 'Traumahelikop ter' en 'Monsun' 'S-HEERENHOEK De Jeugdhoeve, Blikhoek 4, 10.00-12.00 uur - Carnavalsbeurs HENDRIKSKINDEREN Heerhendrikhuis, Te Werfstraat 18, 10.00-12.00 uur - Vogelbeurs KLOETINGE Wesselopark, Noordeinde 5, 10.20-12.00 uur - Start wandeltocht over 22 kilometer; 12.00-13.30 uur - Start wandeltocht over 10 km en mountainbike- tochten over 15 ki lometer en 50 kilo meter KORTGENE Oudedijk 3, 09.00-16.00 uur - Rommel- en An tiekmarkt OVEZANDE Boerderij terras 'De Witte Hoeve', Bloemenstraat 37, 09.30-12.30 uur - Mogelijkheid om walnoten te laten persen tot noteno lie WEMELDINGE Dorpsplein, 08.00-12.00 uur- Weekmarkt YERSEKE Hervormde Kerk, 19.30 uur - Nieuw jaarsconcert m.m.v. onder meer André van Vliet en het Chr. Koor 'New Voices' Zondag ELLEWOUTSDIJK Kerkje van Elles diek, 14.30 uur - Optreden 'Het Veerse Scheeps tuig' GOES Omnium, Zwem- badweg 10, 14.00-15.30 uur - Nieuwjaarscon cert Fanfare Euphonia en Brass band De Hoekpun ten m.m.v. solist Martijn Appelo

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 96