Van Goethem heeft zijn eerste wedstrijd in Qatar 10 SPORT Groene Ster komt met schrik vrij in duel met hekkensluiter Kerkhove is zeker van deelname aan Australian Open De wielrenners Nick van der Lijke, Antwan Tolhoek, Brian van Goethem en Johnny Hoogerland vinden elkaar bij de ProContinentale ploeg. Van hen mag het seizoen beginnen. De zaalvoetballers van Groene Ster Vlissingen hebben gistera vond ternauwernood de rode lantaarndrager in de eredivisie, ZVV Den Haag, van zich afge schud. De spannende wedstrijd in sporthal Baskensburg eindig de in 6-5. Groene Ster maakte het zich erg moeilijk. De middenmoter (dertien punten uit tien duels) gaf namelijk een ruime voor sprong weg tegen de ploeg die pas vier punten sprokkelde. In de slotfase toonde de equipe van trainer Hicham Benham- mou na een 4-5-achterstand net op tijd veerkracht. ZVV Den Haag kwam vroeg in het duel op voorsprong, maar daarna scoorde de thuisploeg vier keer op rij. Saïd Bouzam- bou, Mourad Azzanagui, Salim Ben Sellam en Hoessein Bou- zambou namen de treffers voor hun rekening. Het leek er toen op dat Groene Ster dik zou win nen, maar niets was minder waar. Nog voor rust kwam de Zuid-Hollandse opponent nog terug tot 4-3. In de tweede helft lukte het de Vlissingse equipe lange tijd niet te scoren. ZVV Den Haag profiteerde daarvan en nam zelfs een voorsprong. Pas in de slotfase kwam het nog goed voor de ploeg die aast op een plek in de play-offs. Abdoe Ab- denbi maakte de gelijkmaker, waarna het in de dying seconds ook nog 6-5 werd. Groene Ster staat nu halverwe ge de comeptitie gedeeld zesde. Tennisster Lesley Kerkhove is inmiddels zeker van deelname aan de kwalificaties van de Au stralian Open. De 24-jarige Zie- rikzeese stond aanvankelijk op de wachtlijst voor het eerste Grand Slamtoernooi van het jaar, maar er zijn al genoeg speelsters afgevallen. Eén van hen is de Tsjechische Lucie Sa- farova, finaliste in 2015 tijdens Roland Garros. Kerkhove, de nummer 202 op de wereldranglijst, reisde don derdag af naar Melbourne. Daar begint komende woens dag het kwalificatietoernooi. Gisteren trainde ze al met de 45-jarige Japanse Kimiko Da te-Krumm, die twintig jaar ge leden in de top tien van de we reld stond. Voor Kerkhove wordt het de derde keer dat ze meedoet aan een Grand Slamtoernooi. Eer der was ze erbij tijdens de US Open van 2014 en op Wimble don in 2015. sport kort Het wielerseizoen staat op het punt van beginnen. Ter wijl de World- Tour-teams spoe dig in Australië beginnen met de Tour Down Un der, moeten de Zeeuwse renners van Team Roompot nog even wachten tot februari. Naast Brian van Goethem en Johnny Hooger land kan de Nederlandse ProCon tinentale formatie dit jaar ook re kenen op Nick van der Lijke en Antwan Tolhoek. Het viertal staat te trappelen van ongeduld. BRIAN VAN GOETHEM 24 JAAR SLUISKIL Brian van Goethem zoekt verre oorden op en zal het seizoen be ginnen in Qatar. Daar wordt ge koerst van 8 tot en met 12 februa ri. „Die wedstrijd zou mij goed moeten liggen, omdat de Ronde van Qatar bekendstaat als een waaierkoers", legt Van Goethem uit. „De afgelopen jaren is geble ken dat ik in dergelijke koersen goed voor de dag kom. Ik heb al leen nog nooit buiten Europa ge fietst, dus ik ben benieuwd. Het is in elk geval een mooie voorberei dingwedstrijd voor de voorjaars klassiekers." Het kan in die periode ontzet tend warm zijn in het Midden- Oosten, maar daar heeft Van Goethem geen schrik van. „De kans bestaat dat ik ook kort daar na de Ronde van Oman ga rijden. Die wedstrijd ligt me wat minder, omdat die etappekoers zwaarder is. Maar voor het grote tempera tuursverschil ben ik niet bang. Na de Ronde van Oman is het im mers nog zes dagen tot de Om loop Het Nieuwsblad. Dat moet voldoende zijn om te acclimatise ren. Toppers als Fabian Cancellara en Tom Boonen hebben dat in het verleden al bewezen." In 2015 moest de 24-jarige ren ner uit Sluiskil met veel blessures afrekenen. „Vooral een zitvlakbles sure heeft roet in het eten ge gooid. Ik moest daarna ontzettend hard werken om terug op mijn oude niveau te komen. Dat was voor mij de bevestiging dat je als prof 100 procent voor je vak moet leven. Ik heb toen veel in Limburg getraind en ik merk dat ik daar be ter ben uitgekomen. Toch ziet Van Goethem nog ruimte voor verbetering. „Ik heb 'Ik voelde me meteen thuis, ledereen spreekt immers dezelfde taal' afgelopen seizoen een stap voor waarts gezet. Ik heb me in de gro tere wedstrijden laten zien, maar ik kwam nog tekort in finales. Daar heb ik deze winter aan ge werkt. Hopelijk betaalt dat zich ko mend voorjaar uit. Dit seizoen wil ik immers bewijzen dat ik mijn plek bij Roompot nog steeds waard ben." ANTWAN TOLHOEK 21 JAAR YERSEKE Voor Antwan Tolhoek begint een nieuw hoofdstuk. De Yersekenaar debuteert als prof bij Team Room pot Oranje Peloton. Toch is hij niet zenuwachtig voor de sei zoensstart. „Ik denk dat ik vorig jaar nerveuzer was, toen ik bij het Rabobank Development Team ging koersen", zegt hij. „Ik heb een goede voorbereiding achter de rug. Ik heb me volledig op het wielrennen gefocust en mijn best gedaan. We zullen wel zien waar toe dat leidt in de eerste wed strijd." Bovendien kent hij zijn ploeg genoten al beter na een kennisma kingsweekend in een Roompot va kantiepark. „Dat was heel gezellig. Ik kende de Zeeuwse jongens na tuurlijk wel al, maar nu kon ik ook met de andere teamleden ken nismaken. Dat is erg goed beval len. Ik voelde me meteen thuis. Ie dereen spreekt immers dezelfde taal. In vergelijking met mijn sta geperiode bij Tinkoff-Saxo is dat wel een voordeel." Sinds vorige week heeft Tol hoek de trainingsintensiteit opge voerd en de komende twee weken zal hij in het Spaanse Calpe de puntjes op de i zetten. „Ik weet nog niet wat mijn eerste wed strijd wordt, maar dat is geen pro bleem. Ik wil gewoon elke wed strijd er staan en mezelf verbete- 1 VLISSINGEN Lesley Kerkhove (links) trainde met Kimiko Date-Krumm. foto Lesley Kerkhove MELBOURNE KWADENDAMME Eindelijk zege De Bevelanders De driebanders van De Bevelanders ver sloegen in de streek- derby in de derde divisie Bottles/de Pa rel met 6-2. Ze ble ven wel voorlaatste, maar namen afstand van hekkensluiter Kanters. Een divisie lager speelde Jacobs 1 gelijk en verloor 's Lands Welvaren 2. De Bevelanders- Bottles/de Parel 6-2: Eindelijk was het zo ver. Na acht nederla gen en drie gelijke spelen werd er voor het eerst gewonnen door de thuisploeg. Rinus Kramer en Al fred van de Dries spanden de kroon met moyennes van 0.760 en 0.731 (te gen Theo Platjouw) gemiddeld. Rinus Rijk won ook en André Karelse ver loor. BV Sprundel-Jacobs Mannenmode 1 4-4: Het moest van de borden 3 en 4 ko men voor de bezoe kers. Joop de Fouw speelde ijzersterk en noteerde 0.781Rob Jacobs won ook, maar dat deed hij met slechts één punt verschil en na liefst 81 beurten. Martin Sturm en Marco Kooiman ver loren daarentegen kansloos. Hoog/Laag Keukens- 's Lands Welvaren 2 6-2: Voor Nico Pee- ters, Harry van He- mert en Peter Smul- derviel geen eer te behalen. Alleen André Schouwenaar won en verwelkom de hiermee zijn twee de winstpartij van het seizoen. Zeeuwen onder elkaar bij Team Roompot door Job de Feijter Antwan Tolhoek Team Hoondert na de finish van de vijfde etappe in Bolivia, foto Rallymaniacs

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 93