20.00 uur, geld verdienen M Kevin van Schaik r 'ik vergeet gewoon dat ik aan Wet afwassen ben' BIJBAANTJE: AFWASHULP SALARISs 400 EURO PER MAAND Afwassen? Hartstikke leuk, vindt Kevin van Schaik 17) uit Middelburg. Hij zorgt er twee avonden per week voor dat gasten van restaurant La Piccola Italia in Middelburg van schone borden eten. „De sfeer in de keuken is zó relaxed. Ik vergeet gewoon dat ik aan het afwassen ben", zegt havo 5-leerling van de Christelijke Scholengemeen schap Walcheren. „Het team is heel gezellig. We zijn serieus aan het werk, maar er is ook tijd om te lachen." Kevin werkt twee avonden per week bij het Itali aanse restaurant. „Ik begin om vijf uur 's middags. Dan was ik af wat er nog staat. Niet met de hand hoor, er is een afwasmachine. Ik zet de borden erin, ik ruim de machine uiten droog af Het bestek moet hartstikke schoon zijn: er mogen geen vlekken op zitten. En als het niet druk is, dan help ik met pizzadozen vouwen of schoonmaken." Kevin verdient vijf euro per uur met zijn bijbaan tje. „Daar komt de fooi nog bij. Die wordt met het hele personeel gedeeld. Meestal is dat een tientje per avond." En stiekem heeft Kevin al heel veel geleerd als afwasser. Hij helpt bijvoorbeeld ook de koks wel eens. „Bezig zijn met eten vind ik het allerleukst. Sinds ik bij La Piccola Italia werk, kook ik thuis ook wel eens: ik maak pizzabodems op Italiaanse wijze, of toppings. De recepten kreeg ik van m'n collega's. „Kevin merkt ook dat hij makkelijker is geworden in het maken van contact met anderen. „Je werkt in een team. Daardoor praat je automa tisch met elkaar. Ik moet ook wel eens gasten naar hu n tafel brengen. Zo kwam ik erachter dat het leuk is om nieuwe mensen te leren kennen." •9 JANUARI 2016

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 83