Marissa Lamers Marit Landsbergen 8U8AANTJE: VAKKENVULLER SALARIS: ISO EURO PER MAANP A euh, écht leerzaam vindt ze het niet m Niet dat ze er op neerkijkt, zeker niet, M maar in haar geval gaat het vooral om het bijverdienen van een zakcent je. „Gewoon verstand op nul en werken", zegt Marit Landsbergen uit Goes. De 16-jarige havo 5-scholiere van het Ostrea Lyceum werkt in de avonduren als vakkenvuller bij Albert Heijn in haar woonplaats. Zo'n driekwart jaar doet ze dat nu. Maximaal 12 uur in de week. Ondanks het feit dat het werk voor haar niet echt uitdagend is, vindt ze het wel leuk. Vooral het team waarin ze werkt, maakt het gezellig. Afen toe beetje kletsen. Nee, niet te veel hoor. „Vooral als het druk is, mag je niet praten. Dan moeten er gewoon vakken gevuld worden." Ondanks dat Marit haar bijbaan tje puur voor de verdiensten heeft, weet ze niet precies wat ze per uur verdient. „Ik controleer mijn salarisstrook nooit Het is ongeveer 150 euro", zegt de tiener. Wat ze met dat geld doet? „Ik leg iedere maand ongeveer 50 euro opzij. Met de rest van het geld koop ik cadeautjes en maak ik uitstapjes." En oh ja, ze moet er ook haar telefoonabonnement van betalen. Dat is twaalf euro pier maand. Marit doet dit jaar eindexamen. Zelf zegt ze dat haar schoolwerk niet lijdt onder de uren die ze besteedt aan haar bijbaan. Haar werkgever houdt rekening met weken waarin ze toetsen heeft, mits ze het op tijd aangeeft. Kwestie van goed plannen, vindt ze zelf Al nagedacht over volgend jaar als ze gaat studeren? Nee, dat nog niet, dat ziet ze dan wel. „Horeca lijkt me wel leuk. Maar niet als afwasser hoor. Smerig joh al die etensresten."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 82