tb.OO uurj daten na schooltijd w. VERKERING Zoenen...en zo... „Ik was degene die het uitmaak te. Hij schold me uit waar zijn vrienden bij waren. Om stoer te doen. Als ik het uitmaak, heb je recht op uitleg. Ik vertelde waarom en toen hij het niet snapte, nog een keer. Tot hij begreep: ik heb het zelf verknald. Uitmaken doe je niet via de telefoon, niet via een app: dat is laf" Meisje, 12 jaar „Ze maakte het via-via uit Haar vriendinnen kwamen het meede len. Het is niet zo dat mijn leven op dat moment stilstond, maar wel zo'n moment dat je opeens inziet: dus zó zit jij in elkaar. Een eyeope- ner. Iemand die het op die manier uitmaakt.Dan zeg je tegen jezelf: move on." Jongen, 15 jaar „Vroeger maakte ik het altijd uit. Tegenwoordig word ik eigenlijk alleen nog maar gedumpt. De laatste keer moest ik super huilen. Het was een groot drama, ik zag het helemaal niet aankomen. Maar als je er goed over nadenkt: verke ring kan maar op twee manieren eindigen. Of je gaat trouwen. Of het gaat uit." Meisje, 15 jaar „Zo veel meisjes die ik ken, zeggen: Ik durf niet goed met een jongen, ik schaam me voor mijn lichaam. Puur uit onzekerheid. Dat vind ik heel jammer. Ik zou ze door elkaar willen schudden en zeggen: je bent mooi zoals je bent! Ze zien ideaalbeelden waaraan ze niet voldoen, de Kim Kardashians en andere bimbo's die gephotoshopt in de bladen staan, ze zien niet wat er echt en wat er nep is aan die lichamen. Meisje, 19 jaar „Ik was vijftien, hij drie jaar ouder. Het heeft twee jaar geduurd. Het eerste jaar hebben we alleen gezoend. Toen het ervan kwam, bij hem thuis, was dat zonder con doom. Ik kwam thuis, midden in de nacht, en maakte mijn moeder wakker: "Mam, mam, ik heb voor het eerst seks gehad!" Ze was helemaal geshockeerd. De volgen de morgen zijn we de morning- afterpil gaan halen en heb ik een soa-test laten doen. Pas na een half jaar weet je of je HIV hebt, dus daarna heb ik ook nog tests gehad." Meisje, 19 jaar „Sommige jongens scheppen op over hoeveel meisjes ze gezoend hebben en zo. Mijn vrienden zijn niet zo, gelukkig. Ik heb nog nooit een meisje gekust. Als het gebeurt, gebeurt het. Je kunt daar niet voor oefenen. Ik ga ervan uit dat je dat alleen doet met iemand die je al goed kent en bij wie je je op je gemak voelt Jongen, 14 jaar „Met seks wachten tot na het hu welijk, onzin! Trouwen vind ik ook niet nodig. Of je trouw bent, zit in je hoofd. Als je veertien bent, kun je toch niet beloven dat je de rest van je leven met die ene jongen zal zijn? Er kan altijd iets gebeuren. Ik zou het best kunnen begrijpen als mijn vriend een keer vreemdging. Al moet het niet te vaak gebeuren." Meisje, 14 jaar „Ik slik de pil, maar zonder con doom doe ik het echt niet Ik heb er niet altijd een bij me, maar dat hoeft ook niet. Ik wil het alleen doen met een vast vriendje. Als ik weet dat het kan gaan gebeuren, heb ik wel iets bij me." Meisje, 15 jaar M/M J/J „Toen ik erachter kwam dat ik homo was, ben ik op internet op zoek gegaan naar anderen zoals ik. Als je dat in Zeeland niet doet, kun je heel eenzaam zijn. Op jongenout. nl kwam ik in contact met mijn huidige vriend. De eerste maanden hebben we vooral heel veel gechat. Jongen, 16 jaar „Soms denk ik: was ik maar hetero. Op een dag kreeg ik een whatsapp van een onbekende met een ingesproken tekst: vuile homo, lui! Dat kwam behoorlijk aan. Sindsdien ben ik heel voorzichtig. Mijn vriend op het station gedag kussen, dat doe ik alleen als ik goed om me heen heb gekeken. Heel snel een kusje, dat durf ik dan wel. Maar hand in hand lopen zoals heterostellen, dat is voor ons niet mogelijk." Jongen, 17 jaar „Ik moet nog iemand tegenkomen. Soms vind ik iemand leuk en denk ik: is dit nou verliefd zijn? Dat heb ik bij jongens gehad, maar ook bij meisjes." Meisje, 16 jaar >9 JANUARI 2016

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 81