Praten over relaties en seksualiteit, als je die net aan het ontdekken bent... Dat is lastig. En al helemaal als je ouders opeens 'een goed gesprek' willen. EEN DAG UIT HET LEVEN VAN EEN MIDDELBARE SCHOLIER INTERVIEWS: ONDINE VAN DER VLEUTEN Verliefd „Ze heeft het nooit geweten. Ik bewonderde haar, vanuit de verte, maar liet niet merken dat ik ver liefd was. Daar was ik te verlegen voor." Jongen, 14 jaar „Ik heb geen liefdesleven. En ik ben er ook helemaal niet mee bezig. In mijn vriendenkring zitten ook meiden. Daar ga ik mee om als maatjes. Soms denk ik wel eens: zo, die ziet er goed uit! Maar daar blijft het bij. Al dat gedoe. Liefde heeft geen prioriteit in mijn leven." Jongen, 18 jaar „Ik zit niet zo in elkaar dat ik op een meisje afstap. Als ik in de buurt was, keek ik nog eerder weg dan dat ik een gesprek aanknoopte. Alles aan haar vond ik mooi: haar ogen, haar lippen, haar lach. Ja, natuurlijk, haar lichaam, dat ook. Soms droomde ik weg, dan dacht ik aan alles wat ik met haar zou willen doen. Naar de film gaan. Over het strand lopen. Voor haar koken." Jongen, 14 jaar „Uiteindelijk ben ik op haar afgestapt. Zij bleek me wel aardig te vinden. Maar dan als vrienden. Ja, dat is dodelijk. Eigenlijk word je gedumpt, dus. Het is even slikken, maar je weet tenminste waar je aan toe bent. Je kunt weer verder gaan kijken." Meisje, 15 jaar Geschikt of niet „Ik vind slechte openingszinnen wel grappig. Als je ziet dat hij stuntelt, maar wel humor heeft. Ik heb er zelf helemaal geen moeite mee om iemand duidelijk te ma ken dat ik hem leuk vind. Ik maak oogcontact, vraag hoe hij heet, ik zeg: zullen we eens afspreken? Mag ik je nummer?" Meisje, 14 jaar „De vrouw met wie ik trouw, moet serieus zijn. Ze hoeft geen maagd te zijn, maar zo iemand die van het ene vriendje naar het andere gaat, hoefik niet." Jongen, 14 jaar „Liefde op het eerste gezicht ken ik niet. Bij mij moet het groeien, ik moet iemand leren kennen. Een goed karakter vind ik belangrijker dan uiterlijk. Het is niet onbelang rijk, maar een meisje dat mooi is en een lelijk karakter heeft, daar kan ik weinig mee. En een beetje hersens is ook fijn. Het gaat voor mij om de inhoud, daar komt het op neer." Meisje, 15 jaar Verkering „Als ik een jongen heel leuk vind, zoek ik oogcontact. En dan, als het lukt, met een klein lachje wegkijken of zo. Ik zou er nooit op af stappen. Hij moet het initiatief nemen." Meisje, 14 jaar „Het mooie van liefde is dat je iemand hebt die om je geeft. Die er voor je is. Die lief voor je is. Met wie je kunt lachen en praten, ook over dingen waarover je niet met ouders en vriendinnen praat." Meisje, 15 jaar „Het was een echte zomerliefde. Nog voor het eind van die vakantie hebben we het nog tegen elkaar gezegd: als hij terugging naar waar hij vandaan kwam, zou het over zijn. Beter zo. Die afstand was niks. Of we met elkaar gezoend hebben? Dat zeg ik niet." Meisje, 14 jaar „Trouw is zo lang als het breed is. Je kunt elkaar de wereld beloven, maar maak het maar eens waar. Ik heb nu weer een relatie, min of meer. Mijn wilde haren zijn er nog, al zijn het er veel minder, maar elk weekeinde ga ik nog helemaal los. Ik voel, het zit eraan te komen, dat ik er honderd procent voor wil gaan, dat ik al die avonturen die op me wachten wil laten liggen, maar nu nog even niet" Meisje, 19 jaar „Ik ben nog nooit verliefd ge weest. Een jaar geleden heb ik wel verkering gehad. We vonden elkaar aardig en besloten min of meer dat we verkering hadden." Meisje, 16 jaar Uitmaken „Achteraf voelde ik me gebruikt. Hij heeft nooit sorry gezegd. We praten nu wel weer met elkaar, maar het wordt nooit meer als toen. Het heeft me wantrouwig gemaakt. Ik heb best wel aandacht van jongens. 'Hoi!', zeggen ze dan. Maar ik ga er niet meer zo snel op in. Ik obser veer, ik kijk met wie ze omgaan, ik probeer te ontdekken: wat voor per soon is dit? Want iemand vertrou wen is niet meer zo makkelijk, nu." Meisje, 14 jaar LIEFDE EN ZO

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 80