XZ.OO uu\r, lunchpauze OS Scholen houden zich steeds meer bezig met gezonde voeding. Frikandelbroodjes worden ingeruild voor appels in de kantine 'deen boter, soms een pakje soep en af en toe een koek moet kunnen 'Bten van de Spar? Vanaf de vierde klas mag je het school terrein pas verlaten1 Als ik het echt niet lekker vindj gooi ik wel eens een boterham weg Brugpieper Thijs v.l.n.r. Rachella,Tess, Lotte en Sharene TEKST. RENÉ HOONHORST Het Reynaert College in Hulst profileert zich de laatste jaren steeds meer als gezonde school. De werkgroep Gezonde School wijst op de gevaren van vuurwerk, de noodzaak voor meer en vaker bewegen en natuurlijk ook op het belang van gezonde voeding. De saucijzenbroodjes, frikandel broodjes, appelflappen en andere vette en/of zoete happen verdwenen eind vorig schooljaar uit het assor timent in de kantine. Leerlingen die hun brood zijn vergeten, kunnen alleen nog simpele broodjes ham en kaas kopen. Cola en andere suikerhoudende frisdran ken zijn nog wel te krijgen, maar staan niet meer voor het grijpen op de prominentste plekken. In de nieuwe drankautoma ten staan de flesjes water op ooghoogte, Bob de Groot, teamleider terwijl de school met sponsoring van de gemeente en Hulst voor Elkaar ook een waterdispenser neerzette. Van de moge lijkheid om een flesje of beker met koud of lauw water te vullen, wordt dankbaar gebruikgemaakt, weet Bob de Groot. Hij is behalve teamleider van 3 en 4 vmbo ook voorzitter van de werkgroep Gezonde School. De Groot weet ook wel dat leerlingen zo bij de Spar een straat verderop zijn. „Maar alleen leerlin gen vanaf de vierde klas, mogen het schoolterrein verlaten. Dus leerlingen van de onderbouw ko men tijdens schooluren niet in de verleiding", stelt De Groot. Sharene, Lotte, Rachelle en Tess (allen 15) zitten in het examenjaar van het vmbo. Zij mogen als vierdeklassers dus in een tussenuur of pauze de straat op. Maar de meiden vluchten bijna nooit naar de Spar. Ze smeren zelf hun brood of aardige vaders doen dat 's avonds laat of's morgens vroeg. Met gezond beleg als kaas of worst. Ook omdat ze dat zelf lekker vinden, bena drukt Rachelle. „Ik smeer zelf mijn brood. Meestal doe ik er boterhamworst op, omdat ik dat gewoon het lekkerst vind." Bij Sharene zijn worst en kaas favoriet Lotte laat haar vader haar boterhammen smeren. „Hij weet dat ik geen boter op mijn brood hoef En ik krijg ook wel eens een pakje cup-a- mee kunnen nemen. „Die zet je bij ons in de koelkast en kun je vervolgens in de pauze ophalen." Bakker weet dat niet alle leerlingen zo braaf zijn als het kwartet examenkandidaten. „Mijn collega's en ik vinden toch nogal eens wat weggegooi de sneetjes brood." Van Sharene, Tess, Rachelle of Lotte kunnen die boterham men dus niet zijn. soup mee. Moet ik even kokend water aan een kantineme dewerkster vragen." Tess laat het hartige beleg niet staan, maar bekent dat ze een boterham met chocoladepasta niet versmaadt. Van de dames zouden er salades en tomaten in de automaten mogen. Spullen die je met 'los geld' kan kopen, omdat op hun schoolpasjes vaak geen of niet genoeg geld staat. Kantinebeheerster Karin Bakker wijst de meiden er op dat ze zelf salades Mochten ze al eens een plak brood over houden, dan gaat die braaf mee terug naar huis. Vijf mannelijke brugpiepers zijn min der braaf Eentje eet een zak dorito's leeg. Tim klaagt het hardst, omdat hij wel elke dag boterhammen mee heeft. Maar hij bekent: „Als ik het echt niet lekker vind, gooi ik wel eens een boterham weg." laargenoot Thijs kijkt wat sip als hij hoort dat er begin dit jaar nog saucijzen- en frikandelbroodjes te koop waren in de kantine. „Jammer dat die er niet meer zijn. Ik zou er vast wel eens een hebben gekocht" 9 JANUARI 2016

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 77