Oad Nederlander koestert Orban wil hek op de Balkan 6 NIEUWS Frans Timmermans gaat dit weekend de Turken aansporen om meer te doen tegen de vluchtelingenstroom. a Reis met mij y door heel Europa! Zeker zes kaasboeren zijn de dupe van een reeks diefstallen. Er is 8.500 kilo kaas buitgemaakt, ter waarde van 90.000 euro. BRUSSEL. Nog elke dag steken 1.000 tot 1.500 migranten in rub berbootjes de zee tussen Turkije en Griekenland over. Eurocommis saris Frans Timmermans reist dit weekend naar Ankara om de Tur ken tot actie te manen. „Het aantal mensen dat de over steek maakt, is duidelijk kleiner dan in december. Maar we zien We zijn nog lang niet tevreden over de Tlirkse inspanningen' nog elke dag de boten aankomen op de eilanden", zei een woord voerder van de Internationale Or ganisatie voor Migratie (IOM) in Griekenland gisteren. De Syriërs, Irakezen en Afghanen onder hen reizen door naar West-Europa. Duitsland zegt nog elke dag meer dan drieduizend nieuwe asielzoe kers binnen te krijgen: mensen die de oversteek eind vorig jaar hebben gewaagd en toen aan hun doorreis zijn begonnen of mensen die via gezinshereniging naar het land komen. In Nederland meld den zich vorige week ongeveer ze venhonderd asielzoekers. In Griekenland ontstaan inmid dels steeds grotere kampen met gestrande migranten. De grens met Macedonië is nog gesloten voor asielzoekers uit andere lan den dan Syrië, Irak en Afghanis tan. Zij worden onder meer opge vangen in oude sportstadions. De Griekse minister van migratie zei recent dat 'Turkije blijkbaar niet in staat is aan zijn verplichtingen te voldoen'. Europa bereikte afgelo pen najaar een akkoord met de Turken: in ruil voor onder meer 3 miljard euro financiële hulp voor de opvang van vluchtelingen zou den de Turken meer gaan doen om de boten te stoppen. Eurocom missaris Frans Timmermans reist dit weekend naar Ankara. „We zijn nog lang niet tevreden over de Turkse inspanningen", zei hij. Gisteren stelde de Hongaarse premier Orban voor om een hek langs de volledige noordgrens van Griekenland te bouwen (van de Adriatische Zee tot aan de Zwarte Zee) om op die manier vluchtelin gen tegen te houden. Hongarije bouwde zelf al een hek aan zijn zuidgrens en krijgt sindsdien nau welijks meer asielzoekers binnen. De Slowaakse premier Fico zei eer der deze week dat zijn land hele maal geen islamitische vluchtelin gen meer wil opnemen. Boeren die op hun be drijf Hollandse kaas maken worden ge teisterd door een reeks diefstallen. De ze gaan vermoede lijk naar Rusland, waar de zwarte markt floreert sinds het begin van de handelsboycot. Marjo Huijsmans van kaas boerderij De Zuidgeest in Bergen op Zoom is een van de gedupeer den. Daar werden 150 kazen ge stolen, goed voor bijna 2.000 kilo met een waarde van 18.000 euro. „Wat moet iemand daar nu mee?", vroeg Huijsmans zich na de roof meteen af. Ook bij Ivette Noordam van kaasboerderij Noordam in Hei louw sloegen de dieven toe. De kaasboerderij van de Gelderse fa milie werd in de nacht van 1 okto ber vorig jaar geplunderd. Twee honderd kazen namen ze mee, ter waarde van zo'n 25.000 euro. Het waren kenners, zegt Noor dam. „Alles tussen belegen en brokkel namen ze mee. Alleen de beste oude kaas, dus. Ze wisten precies waar ze voor kwamen." De klap kwam hard aan bij de fa milie, recent nog de trotse win naar van De Gouden Kaasplak trofee 'Boerenkaas Cum Laude'. „Het doet pijn, ja. Vooral die ka zen die al tien maanden liggen, daar zit zoveel werk in. En dan komt ineens zo'n kaasbende langs. Dat we verzekerd zijn, maakt alleen financieel iets goed." Wie de rovers ook zijn: de kaasboerderij in de Betuwe was de voorbije maanden bepaald niet hun enige doelwit. Zeker zes gevallen waren er, waarbij in to taal 8.500 kilo kaas werd buitge maakt, met een waarde van 90.000 euro. Georganiseerde misdaad, zegt Irene van de Voort, voorzitter van de Boerderijzuivelbond. „Ze prikken de banden van de boe ren lek, doven de straatverlich ting in de buurt, en laten geen en kele vingerafdruk achter. Ze we ten precies wat ze moeten heb ben. Dit zijn professionals." De boeren denken ook te we ten waar de kazen naartoe gaan: Rusland. Want sinds dat land in va 599 va. 789 va. 1 199 Toen UPC-klanten met di gitale televisie vorig jaar problemen kregen met de ontvangst door de ge dwongen overstap naar Ziggo, re gende het klachten bij de kabe laar, fabrikanten en elektronica zaken. 'Geen teletekst, wat nu?!', klonk het keer op keer. Onderschat ze niet, die blok- kerige pagina's met die tekstjes in zestien regels van 39 tekens. Althans, in Nederland dan. De Vlaamse Radio- en Televisieom roeporganisatie (VRT) besloot te stoppen met het uitzenden van teletekst. De commerciële Bel gische zender VTM deed dit al in 2014 en de Britse BBC deed dit zelfs al in 2012. Er is nauwelijks nog behoefte aan dat 'verouder de medium'. Mocht ook in Nederland de stekker uit teletekst gaan, dan kan dat zomaar tot een volksop stand leiden. Teletekst op de drie NPO-zenders heeft nog altijd 3,5 miljoen bezoekers per dag, on derzocht de NOS in 2014. „Er is voor ons dus geen enkele reden om ermee te stoppen", aldus NOS-hoofdredacteur Marcel Ge- lauff. „Het voldoet na al die jaren De bootjes blijven komen door Cyril Rosman Frans Timmermans Eurocommissaris door Peter Groenendijk Op bewakingsbeelden is te zien hoe dieven toeslaan bij de kaasboerderij van Mieke van den Heuvel (rechtsboven op de foto). Wandelen in het Westerwald NIEUW va. 329 5-daagse wandelreis oad.nl/BEDE23 O.a wandelen langs de Rheinsteig, Westerwald-Steig, Barenkopp Wandelen o.l.v. deskundige wandelgids Verblijf in een 3* hotel Zur Post inclusief ontbijt en diner Antwerpen Hollandse rivieren NIEUW 7-daagse riviercruise oad.nl/BBVEO 1 O.a. Antwerpen, Maastricht en Roermond Verblijf op luxe MS Verdi**** incl. ontbijt, lunch diner Bij lunch en diner één gratis drankje Andorra ontmoet Costa Brava 13-daagse busreis oad.nl/BEESOI O.a. Barcelona o.l.v. NL-sprekende gids, Gerona, Figueres Verblijf in o.a. 4* hotel inclusief ontbijt en diner Gegarandeerd vertrek! Hoogtepunten van Frankrijk 13-daagse busrondreis; met Oad reisleiding! O.a. Ardèche, Dordogne, Provence en Parijs Verblijf in uitstekende hotels incl. ontbijt en diner Ook per luxe Excellent bus Oad.nl 1^0547 28 44 88 (ma t/m zo) of ga naar uw reisbureau (ft® H Prijzen zijn vanaf prijzen, p.p., excl. reserveringskosten en calamiteitenfonds. O.v.v. typ-, druk-, zetfouten. oad.nl/BRFR42 door Gudo Tienhooven Na de Britten stoppen nu ook de Belgen met teletekst. Nederland weigert aan die trend mee te doen. Als nieuws het magische '101' haalt, geloven we het pas écht. Waarom zijn we nog steeds zo verknocht aan zo'n 'hopeloos verouderd' medium?

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 6