Hoogerland: Sneu voor Boogerd Hoondert krijgt een heldenonthaal in Bolivia Tolhoek wil in 2016 een klassieker zoals Luik-Bastenaken-Luik te rijden SPORT 11 De Zeeuwse renners van Team Roompot Oranje Peloton kunnen de komende twee jaar niet op de begeleiding van Michael Boogerd rekenen. De oud-prof stond aan de wieg van de Roompot-wieler ploeg, maar moet door een twee jarige dopingschorsing zijn func tie als ploegleider neerleggen. Boogerd kreeg die sanctie on langs alsnog opgelegd door de UCI, internationale wielerunie, wegens dopinggebruik als wiel renner. Johnny Hoogerland betreurt de gang van zaken. „Ik vind het sneu voor Michael", laat de 32-jarige renner uit Lange weeg je weten. „Hij heeft na zijn dopingbekente- nis de ploeg opgericht en vervol gens zijn ziel en zaligheid in de ploeg gestopt, maar dat kan de ko mende twee jaar niet meer. Ik heb daardoor wel compassie met hem." Voor Hoogerland kwam de schor sing van zijn ploegleider als een verrassing. „Michael vreesde er zelf meer voor. Ik had een schor sing niet meer verwacht, ook al hing de zaak natuurlijk nog steeds boven zijn hoofd. Het is in elk geval jammer, want Michael is een geweldige persoon. We gaan hem zeker missen bij Team Roompot." ren. In het eerste jaar zal immers toch alles nog nieuw voor mij zijn. Ik wil de lat dan ook niet te hoog leggen." Toch hoopt hij dit jaar al een klassieker te rijden. „Het is vooraf lastig om te zeggen waar ik wil schitteren. Het belangrijkste is dat ik progressie kan maken. Het zou natuurlijk wel geweldig zijn als ik een Ardense klassieker zou mo gen rijden, zoals Luik-Bastena ken-Luik. Dat soort wedstrijden zouden mij in de toekomst moet liggen." NICK VAN DER LIJKE 24 JAAR MIDDELBURG Ook Nick van der Lijke is een nieuw gezicht bij Team Roompot Oranje Peloton. Hij wil in wed strijden meer voor zijn eigen kan sen gaan en verliet daarom bij de jaarwisseling WorldTour-ploeg Team Lotto NL-Jumbo. Voorals nog heeft hij geen spijt van die be slissing. „De eerste indruk is erg goed", laat hij weten. „Team Bij Team Lotto NL- Jumbo was ik één van de jongste renners, maar dat is nu niet het geval Roompot is een gezellige ploeg. We zijn allemaal enthousiast en gaan er alles aan doen om nog be ter te presteren dan vorig jaar." Van der Lijke is bij Team Room pot in een warm bad terechtgeko men. „Mijn ploeggenoten bij Team Roompot ken ik allemaal wat beter. We zijn tenslotte met vier Zeeuwen. Daarnaast heeft Roompot een jongere selectie. Bij Team Lotto NL-Jumbo was ik één van de jongste renners, maar dat is nu zeker niet het geval." De 24-jarige inwoner van Rot terdam begint zijn wielerseizoen op 13 februari in Spanje. Van der Lijke zal dan deelnemen aan de Ronde van Murcia, een UCI 1.1 eendagswedstrijd. „Ik wil dit jaar met name in de lastigere etappe koersen en eendagswedstrijden presteren. Ik hoop daarnaast dat ik in het voorjaar mijn mannetje kan staan in de klassiekers." JOHNNY HOOGERLAND 32 JAAR LANGEWEEGJE Johnny Hoogerland liep in sep tember bij een valpartij een hand blessure op en moest daardoor vroegtijdig zijn seizoen beëindi gen. „Ik heb toen zes weken niet gefietst, maar die extra rust heeft me goed gedaan", vertelt de cou reur uit Langeweegje. „Ik heb ver volgens vaak getraind op de mountainbike. Langzaamaan ben ik meer op de racefiets gaan trai nen. Ook heb ik veel core stabili- tz/-oefeningen gedaan om het lichaam te versterken." Hij hoopt daar komend sei zoen de vruchten van te plukken. „Ik heb niet een specifiek doel voor het nieuwe wielerjaar, maar overal waar ik start, wil ik pres teren. Dat is de afgelopen twee jaar wat minder gelukt, dus elke goede uitslag is mooi meegeno men." Daarnaast probeert Hooger land de jongere renners wegwijs te maken in de professionele wie- lerwereld. „Ik probeer mijn ploeg genoten te helpen waar het kan. Als oudere renner heb ik natuur lijk meer ervaring en een voor beeldfunctie, maar dat geldt voor meer renners in de ploeg. We heb ben een mooie mix van jong en oud en dat is de kracht van Team Roompot." Hij verwacht dan ook dat de ploeg sterker uit de hoek gaat ko men dit jaar. „Pieter Weening is natuurlijk een uitstekende renner en een aanwinst voor de ploeg. Maar dat geldt ook voor de andere nieuwkomers. Antwan Tolhoek is een groot talent en Nick van der Lijke heeft al bewezen dat hij een goeie renner is. De ploeg is dus ze ker niet verzwakt", stelt Hooger land. Hij begint op 3 februari in de Ronde van Valencia (UCI 2.1) aan zijn wielerseizoen. Hoondert ligt op koers voor een plek in de top twintig, waarop hij tijdens deze twee weken in Zuid-Amerika op mikt. Ten opzich te van 2013 (uitgevallen), 2014 (34e) en 2015 (27e) doet de equipe het in elk geval beter. Met de DAF- truck lukt het bij deze editie zelfs 'Er zaten een paar vervelende rivierbeddingen in, maar ook daar ben ik vol doorheen gebonkt' om wagens van het Russische Ka- maz in te halen, wat tot een jubel stemming bij de bemanning leidt. De deelnemers aan de Dakar rally rijden sinds donderdag door Bolivia. In dat land kregen ze alle maal in Uyuni een heldenont vangst na de vijfde etappe. Bij de finish stond het publiek rijendik en werden ze allemaal opgewacht door de president, Evo Morales. „Wat een prachtig circus hier", grinnikte Hoondert. „Dit heb ik nog nooit meegemaakt. Hoort dat erbij als je zestiende wordt of was dat alleen deze keer?" Die zestiende plek had donder dag overigens ook een veertiende plaats kunnen zijn. „Er zaten een paar vervelende rivierbeddingen 'Wat een prachtig circus hier. Dit heb ik nog nooit meegemaakt Hoort dat erbij als je zestiende wordt? in, maar ook daar ben ik vol door heen gebonkt. Dat leverde nog wel een schrikmomentje op, want mid den in zo'n rivierbedding viel de truck ineens stil. Niks deed het nog. Ik had net acht man inge haald! Stonden we daar. We zijn meteen gaan zoeken en al snel bleek dat de hoofdschakelaar eruit lag. Losgegaan toen we door een tweesterrengat bonkten. Beetje jammer, want ik hoorde dat we veertiende lagen voordat dat ge beurde." ZATERDAG 9 JANUARI 2016 Nick van der Lijke Johnny Hoogerland (op voorgrond) is één van de routiniers bij Team Roompot. Hij zal de jongere coureurs op sleeptouw nemen, onder wie zijn drie provin ciegenoten. door Roeland van Vliet VLISSINGEN. De zesde etappe van de Dakar Rally was een snelle. De onderlinge tijdsverschillen waren klein. Trucker Adwin Hoondert uit Hoedekenskerke eindigde de race over 297 kilometer na 3.17 uur als 21e. Hij staat met navigator Jac Gil lis en monteur Wilko Hoefnagels nu 22e in de tussenstand.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 63