Vanleerberghe met zevenmijlslaarzen naar winst in Nieuwland Overgaauw troeft weer Van Sparrentak af De Groot stopt bij Terneuzen Negentienjarige Bevelandse wordt getraind door 8 SPORT Multitalent uit Kapelle richt zich sinds kort alleen op het veldrijden. Morgen rijdt ze het NK. Stiekem hoopt ze zich in beeld te rijden voor het WK onder 23 jaar. Als eerste starter stuurde Van leerberghe de ruin Carinto, die scherp wendde en op de laatste lijn met grote galopsprongen op de finish afstormde, in 36,27 se conden foutloos over het barrage- parcours. Marieke de Bart uit 's-Heer Abtskerke dook met Chammpagne Z 0,9 seconde on der de tijd van hem. Maar in de haast trok de vosmerrie een paal De voor Noorwegen rijdende Erica Lickhammer wint de klasse Z bij Jumping Nieuwland naar de bodem, waardoor de combinatie als vierde eindigde. De als prijzenpakker bekend staande Arnold Boerekamps leek zijn naam eer aan te gaan doen. De ruiter uit Asten zette de met veel vermogen van de bodem ket sende ruin SLI Quacapitol met een in de overdrive, maar kwam 0,4 seconde tekort om het Zeeuwse feestje nog te beder ven. Volle barrage Het niveau in de klasse Z bleek bijzonder hoog. Hoewel Rens Wondergem een technisch en stevig parcours ontworpen had, haalden liefst zeventien combi naties de barrage. Daarin greep Erica Lickhammer met de mer rie Jazou de overwinning. Met een sterke, foutloze rit in 34,71 se conde zette de met de Neder landse international Joris van Helmond getrouwde amazone haar achtervolgers voor het blok. Bert-Jan van der Pol ondernam met de recht op haar doel afstor mende vosmerrie Zig Zag nog een ultieme poging om de over winning naar zich toe te trek ken, maar de combinatie uit Neerpelt kwam op de eindstreep 0,2 seconde tekort. Laatste star ter Joris van Helmond haalde met de merrie Liesbeth nog alles uit de kast, maar kwam een tel tekort om zijn echtgenote van de koppositie te verdringen. TERNEUZEN. Voetbalvereniging Terneuzen kan dit seizoen geen beroep meer doen op Lorenzo de Groot. De Walcherse speler heeft vanwege privéomstandig- heden besloten er per direct een punt achter te zetten bij de zon dag-derdeklasser. De Groot kwam afgelopen zo mer over van Veere en stond door een blessure lange tijd bui tenspel. Voor de winterstop speelde hij nog wel enkele wed strijden voor de Zeeuws-Vlaam se club en was hij trefzeker te gen Kruisland en Patrijzen. Van Sparrentak, inwoner van Sint Laurens, heeft een abonne ment op de overwinning bij de hardloopwedstrijd van de plaat selijke korfbalvereniging. Hij ze gevierde zeven van de negen keer. Slechts tweemaal gooide een ander - en in beide gevallen was dat Overgaauw - roet in het eten. De eerste keer was in 2014, de tweede keer gisteravond. Van Sparrentak moest bij de wedstrijd over zeven kilometer al na vier kilometer lossen. Over gaauw finishte vervolgens na 23.11 minuten. De titelverdedi ger gaf 53 seconden toe. Gilles Geschiere uit Meliskerke werd derde in 26.02. Carolien van de Kreeke boek te, evenals vorig jaar, de zege bij de vrouwen. De atlete uit Seroos- kerke, die op oudjaarsdag ook al de Tankloop won, finishte in 26.32 minuten. Het verschil met Linda Versluis uit Gapinge (30.38) en Evelien van Sparren tak uit Sint Laurens (31.07) was aanzienlijk. Vlissinger Sven Vermeulen beperkte zich op de avond voor de Goese Wallenloop tot de wedstrijd over vier kilometer. Daarin was hij met 14.53 minu ten ruimschoots de snelste. Leo- niek Lrancke uit Aagtekerke was met 18.27 de eerste vrouw. Aan de muur in het ouderlijk huis van veldrijdster en voor malig triatlete Lindy van Anrooij hangen tal van na tionale kampioenstruien. Niet al die rood-wit-blauwe tricots zijn door haar zelf verzameld, ook haar zusje Shirin won al NK's. Komt er zondag nog eentje bij? „Nee", zegt de negentienjarige Ka- pelse lachend, wetende dat ze in Hellendoorn als belofte tussen de elite moet rijden. „Ik denk niet dat ik enige kans maak." In België hebben ze wel een aparte trui voor de beloftes. „Hier doen ze daar helaas nog niet aan", vertelt Van Anrooij. „Dat is wel jammer. Ik weet wel dat ik bij de beste beloftes kan zitten, maar er doen ook vrouwen als Anna van der Breggen en Lucinda Brand mee. Die hebben, omdat ze veel op de weg rijden, weliswaar een iets mindere techniek, maar zo veel meer kracht. Aan hen kan ik nog niet tippen." Vorig jaar werd de Bevelandse zeventiende in het grote geweld. Marianne Vos won toen. Dit keer is een plek in de top tien moge lijk, denkt ze. Misschien kan ze zich zelfs nog in beeld rijden voor het WK voor beloftes, dat eind ja nuari is. „Twee a drie meiden zijn zeker van dat WK. Er mogen er vijf. Het wordt lastig, maar het zou kunnen. Ik heb de laatste tijd wel grote stappen gemaakt." „Jazeker. Hoewel het er al wel aan zat te komen dat ik de voorkeur voor het fietsen zou uitspreken, heb ik er toch nog wel lang over na moeten denken." „Ha, ja dat zou bij mij ook mooi zijn. Ik merk ook al wel dat ik een goede keus heb gemaakt. Ik ben pas een paar maanden alleen maar aan het veldrijden en nu al zie ik het resultaat ervan." „Bij mij gold dat ik het van jongs af aan leuk vond om te zwem men, hard te lopen en te fietsen. Ik ben toen vanzelf de triatlon in gerold. Met het jaar ging het be ter. Vandaar dat ik er ook zo ver in ben gekomen." „Ja, maar al die tijd was het fiet sen wel mijn sterkste onderdeel. Ik had daar ook het meeste ple zier in. Als ik mocht kiezen waar op ik ging trainen, dan koos ik voor het fietsen." „Absoluut. Ik kon op achterstand het water uitkomen en het dan toch nog op de fiets goedmaken." „Eigenlijk pas laat. In voorgaande jaren was het WK crosstriatlon al in mei, maar nu pas in septem ber. Pas nadat ik terug was uit Sar dinië en aan mijn veldritseizoen begon, is het gaan spelen. Ik voel de me steeds lekkerder in het veld en merkte dat ik het erg pret tig vond bij mijn nieuwe ploeg in België, Cycling.be-Alphamotorho- mes. Toen heb ik uiteindelijk de keuze gemaakt." 'Mijn trainer is Kevin Eeckhout, zelf een oud-prof. Hij geeft me veel technische aanwijzingen' „Ja, helemaal. Bij Alphamotorho- mes hebben ze me gesteund in al les. Als ik het veldrijden had wil len blijven combineren met de triatlon, was dat ook prima ge weest. Maar ik kreeg wel meteen het idee dat ik bij die nieuwe ploeg in het veldrijden heel grote stappen zou kunnen maken, juist ook als ik me alleen daarop zou richten. Mijn trainer is Kevin Eeckhout, zelf een oud-prof. Hij geeft me veel technische aanwij zingen en pakt in de trainingen meteen de zaken aan die in een wedstrijd verkeerd gingen." JOHAN CRUYFF UNIVERSITY „Dat ik nu op meer soorten par koersen uit de voeten kan. Eerst kwam ik het beste tot mijn recht op zware parkoersen. Ik had veel aan mijn achtergrond als triatlete. Maar inmiddels lukt het me ook om op de snellere ondergronden goed mee te komen met de ande ren." „Nou, ik ben niet snel tevreden. Ik verwacht altijd veel van me zelf. Maar de resultaten die ik tot nu heb behaald, motiveren me wel. Ik heb namelijk geen echte voorbereiding gehad op het veldritseizoen; in de zomer was ik nog bezig met de triatlon. Ik heb nu het idee: als ik komende zomer wél alles op het veldrijden zet, moet ik de volgende winter nog hoger kunnen eindigen." „Die begint al in maart, na een korte pauze. In drie maanden leg ik een basis. Daarna volgt een kort wegseizoen - om toch wat snelheid te houden en veel kilo meters te maken - en dan ga ik weer het veld in." „Nee, zo zie ik dat niet. Zo'n veldritseizoen duurt vier a vijf maanden. In de andere maanden pak ik meer rust - ook belangrijk in de topsport - en zoek ik de competitie op in de wegwedstrij den. Mannen als Sven Nys en Wout van Aert doen het precies zo." „Op dit moment kijk ik nog niet verder dan het einde van mijn belofteperiode. Na dit seizoen mag ik nog twee winters in die categorië rijden. Ik wil graag in de Nederlandse belofteselectie komen en meegaan naar EK's en WK's." „Het zou kunnen, ja. Bondscoach Johan Lammerts zal natuurlijk eerst kijken naar de rijdsters die al bij hem in de selectie zitten. Wil ik ertussen komen, dan zal ik me zondag echt goed moeten la ten zien." „Ik denk het wel. Het is best een zwaar parkoers. Er zit een enor me zandkuil in het parkoers en daar moeten we een paar keer per ronde door. In het zand heb je ook loopgedeeltes. Ik denk dat ik voordeel kan hebben met mijn ervaring in Belgische wedstrij den, die over het algemeen wat zwaarder zijn dan die in Neder land." door Lucien Roelandt NIEUW- EN SINT JOOSLAND Met de overwinning in de klasse ZZ zorgde Cedric Vanleerberghe uit Philippine gisteren, op de eerste dag van Indoor Jumping Nieuw land, voor Zeeuws succes. Met de Noorse international Erica Lick- hammer, woonachtig in Asten, als beste van de klasse Z kreeg de ne gende editie van de hippische driedaagse in Nieuw- en Sint Joos- land meteen nog een aanspreken de winnaar. door Sjaak Sinke SINT LAURENS. Ronnie Overgaauw verpestte gisteren weer eens het feestje van Wim van Sparrentak. De atleet uit Zoutelande won na melijk de Ondoloop in Sint Lau rens. Van Anrooij ziet door Roeland van Vliet Dat heeft er natuurlijk mee te maken dat je je sinds kort alleen nog maar op veldrijden richt. Geen triatlons meer. Heb je met die keuze gewor steld? Je bent een beetje de Zeeuwse Daf- ne Schippers. Ook zij moest kiezen tussen twee disciplines die ze lief had. De switch naar het alleen maar sprinten heeft haar veel succes opge leverd. Kun je je keuze voor het veldrijden nog een keer verklaren? Precies. Je bent immers meermaals de beste geweest van Europa en zelfs de wereld. Maakte je daar in de triatlons en crosstriatlons ook het verschil mee? Wanneer heb je de knoop doorge hakt? Was je vrij daarin? Lindy van Anrooij volgt een stu die aan de Johan Cruyff Universi ty in Tilburg. Ze zit in het tweede jaar van de HBO-opleiding com merciële economie. Ook bij de Brabantse vestiging van de Johan Cruyff University wordt in principe veel ruimte ge boden aan topsporters, maar Van Anrooij vindt dat tegenvallen. „Soms is het daardoor nog steeds lastig om sport en studie te com bineren", vertelt ze. „Je krijgt lang niet altijd de volledige medewer king, wat wel de bedoeling is." Vanaf februari gaat de negentienja rige Bevelandse een minor rech ten volgen. Het is soms wikken en wegen, stelt Van Anrooij. „Ik wil kunnen trainen wanneer dat moet, maar mijn studie moet ook niet acht jaar gaan duren. Ik wil 'm in vier a vijfjaar afronden." Wat heeft je dat concreet al opgele verd? Je rijdt dit seizoen mee in de grote Belgische wedstrijden en eindigt er net binnen of net buiten de top tien. Hoe bekijk jij die resultaten? Hoe ziet zo'n aanloop naar de winter eruit? Is dat niet saai: je alleen maar toeleg gen op een sport die je maar een paar maanden kunt beoefenen? Heb jij een meerjarenplan? Misschien krijg je dit seizoen die kans al? En kan dat in Hellendoorn?

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 60