Toch asielzoekers bij verdachten 'Keulen' stopt vrijwilligers niet Genieten onder de zon! NIEUWS 5 349 399 449 899 Kras.nl/zon of bel 0900-96977ocpg Zonvakanties Het zou gaan om Algerijnen, Ma rokkanen, Iraniërs, een Irakees en Syriërs. Het is nog onduidelijk of de documenten die de verdachten bij zich droegen authentiek zijn. Volgens eerdere verklaringen van de politieleiding bevonden zich onder de aanranders geen vluchtelingen. Maar de aanhoudin gen bevestigen de verhalen van agenten, die eerder deze week in Duitse media uit de school klap ten. De politieleiding zou de mo gelijke betrokkenheid van vluchte lingen bewust hebben willen ver doezelen, omdat dit in Duitsland politiek bijzonder gevoelig ligt. Twee aangehouden mannen hadden papiertjes bij zich waarop in het Duits vertalingen stonden gekrabbeld van grove en schokken de uitspraken. Het ging om tek sten als: 'ik wil je neuken', 'mooie borsten' en 'ik vermoord je'. De communicatiestrategie van de Keulse bestuurders heeft in Duitsland veel verontwaardiging gewekt. Critici wijzen erop dat in het verleden te vaak is geprobeerd de schaduwzijden van de multi culturele samenleving te verdoeze len, vooral ook door de politiek correcte media. Dat vanuit het po litiekorps details over de ware toe dracht in Keulen zijn gelekt naar de media, wordt gezien als een sig naal: veel burgers pikken die om floerste benadering van de werke lijkheid niet meer. Burgemeester Henriëtte Reker reageerde gisteren ontstemd. Zij verweet de politieleiding haar uit 'tactische of politieke motieven' fout te hebben voorgelicht. „Alles wat zij wist over de gebeurtenis sen bij het centraal station, had zij uit de media of van de politie", zegt Rekers woordvoerder. Reker ligt al de hele week on der vuur. In een enkel mild com mentaar wordt erop gewezen dat zij bestuurlijke en politieke erva ring mist. Maar nu duidelijk is dat zij geen vraagtekens stelde bij het grotendeels onware relaas van haar politiechef Wolfgang Albers, die gisteren met vervroegd pen sioen werd gestuurd, is zij onder nog meer druk komen te staan. Mocht het ook tijdens het carna val misgaan dan lijkt er wel zeker een vroegtijdig einde te komen aan haar burgemeesterschap. 'Kijk ik na de gebeurtenissen in Keulen anders tegen vluchtelingen aan? Nee.' 'Ik heb begrip voor het besluit Het gaat er nu om het verloren vertrouwen te herstellen' Vandaag staat Anne van Schaik met een mobiele keuken op het Spui in Amsterdam. Om geld in te zamelen voor eten voor vluchte lingen. Een dag later rijdt die keu ken naar de grens tussen Macedo nië en Griekenland, de vrijwilli gers van Food4Refugees gaan er twee maanden lang koken voor de vluchtelingen. „We hebben het sentiment in de samenleving mo menteel niet mee. Zeker na Keu len zijn er veel zorgen over hoe het verdergaat, maar ik denk niet dat als ik op het Spui sta, er men sen naar me toe komen en zeg gen: wat een slecht initiatief." Toen deze zomer de omvang van de vluchtelingencrisis écht duidelijk werd, stroomden de vrij willigers toe bij het Rode Kruis en Vluchtelingenwerk: Nederlanders zamelden babydragers, voedsel en dekens in en vervoerden die naar de Griekse eilanden, waar andere Nederlanders de vluchtelingen hielpen aan land te komen. Initiatieven zijn er nog steeds. Maar ze worden overschaduwd door ander nieuws: 'vluchtelin gen' die een aanslag plegen in Pa rijs, protesten tegen azc's en mas sa-aanrandingen in Duitse steden. „Natuurlijk merk je daar wat van", zegt Marco van der Straten uit Vleuten, die de actie 'Nederland heeft een hart' begon. Vijfduizend posters met die tekst werden er binnen een paar weken bij hem besteld. De actie staat inmiddels op een wat lager pitje. „Maar de boodschap blijft actueel, want het klimaat rond vluchtelingen is niet ten positieve veranderd." Erika Mauritz van Hulpkara vaan naar Griekenland zegt dat het antisentiment vooral leeft on der politiek en de media. Niet on der de burgers. „Ik merk er in ie der geval helemaal niets van. Er zijn nog steeds zoveel initiatieven. Ik heb donderdag nog van een be drijf een hele partij snowboots ge kregen." De Hulpkaravaan heeft al zes containers met hulpgoederen naar Griekenland verstuurd. Ze ven worden nog ingeruimd. Aan die hulp gaat Keulen niets veranderen. Ook voor Anne van Schaik van Food4Refugees niet. „Kijk ik na Keulen anders tegen vluchtelingen aan? Nee. Voordat hier vluchtelingen waren, werden er ook vrouwen aangerand." Turkije Griekenland - Zakynthos Italië-Sicilië Bali-Sanur Aruba Spanje-Lanzarote Curasao Mexico De wereld is Kras extra korting ZATERDAG 9 JANUARI 2016 door Wierd Duk BERLIJN. Een groot deel van de mannen die worden verdacht van aanrandingen en diefstal tijdens de jaarwisseling in Keulen, blijkt toch asielzoeker te zijn. Gisteren zijn 31 daders geïdentificeerd. Van hen staan er zeker achttien geregis treerd als asielzoeker. Anne van Schaik Food4Refugees door Cyril Rosman Wolfgang Albers weggestuurde politiechef Keulen Wat politici ook roepen over het vluchtelingenprobleem, of welk nieuw incident media ook melden, duizenden vrijwilligers blijven elke dag in de weer voor asielzoekers. Daar verandert 'Keulen' niets aan. Ramada Resort Kusadasi Golf***** Splinternieuw All Inclusive hotel Zeer ruime kamers Geschikt voor families Aan de rand van het centrum Klantbeoordeling 8,8 Zie: Kras.nl/77990 8 dagen v.a. Markella*** Inclusief huurauto Kleinschalig complex Heerlijk ontspannen in de exotische tuin Genieten van het Griekse leven Zie: Kras.nl/76210 8 dagen v.a. Residence Terra Rossa** Rustige ligging in Taormina Panoramisch uitzicht In een groene omgeving Persoonlijke service Nieuw bij Kras Ky7ï| Zie: Kras.nl/76107 Mercure Resort Sanur**** Direct aan het witte zandstrand Sfeervol resort met MMOTM Balinese details Zeer ruime kamers Inclusief ontbijt Klantbeoordeling 8,6 Bïpfïj Zie: Kras.nl/73049 Divi Village Golf Beach**** Stijlvol ingericht Ruime appartementen -i Met 9-holes golfbaan -4'^y Toegang andere Divi-hotels Klantbeoordeling 8,7 Zie: Kras.nl/22297 HD Pueblo Marinero**** Rustig Adults Only hotel Direct aan zee Ruime appartementen Verrassend diner- concept in de haven Klantbeoordeling 8,4 Zie: Kras.nl/31956 8 dagen v.a. Morena Resort**** Eco-resort aan de Jan Thiel baai Luxe villa's en appartementen Gratis toegang tot het strand Klantbeoordeling 8,7 Zie: Kras.nl/25600 9 dagen v.a. Catalonia Riviera Maya**** Luxe All Inclusive resort Direct aan het witte zandstrand Met vele faciliteiten Bij Puerto Aventuras Klantbeoordeling 8,5 riVI'l Zie: Kras.nl/31258 Deze Kras-zonvakanties zijn inclusief: Vliegreis Transfer of huurauto Accommodatie Maaltijden zoals beschreven Nederlandssprekende reisleiding (m.u.v. Sicilië) Prijzen p.p. o.b.v. 2 personen excl. reserveringskosten en Calamiteitenfonds

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 5