De Boer wil dat er bestuurlijk wat meer risico wordt genomen bij Ajax sportnieuws.nl Live data en statistieken via ons Matchcenter ooo \>ova A SPORT 3 www.sportnieuws.nl langrijk voor Feyenoord. En ui teraard doen we ook nog ge woon mee in de top van de ere divisie. Er is nog niets beslist hoor." „Ik ben wie ik ben. Zo ben ik op het trainingsveld, maar ook in de Kuip bij de leden van de technische staf. En ook naar journalisten. Ik hoef toch geen rol te spelen? Misschien is het inderdaad allemaal niet specta culair, dat is dan maar zo." „Natuurlijk wel." „Ook. Als er iets gebeurt, waar ik totaal niet achter sta, laat ik het weten. Dat is dit seizoen ook wel een paar keer gebeurd. En misschien komt het juist wel harder aan bij mensen om dat het niet dagelijks voor komt. Ik ben wel iemand die eerst tot tien telt, die de zaak eigenlijk liever eerst even ana lyseert. Maar dan doe ik wat ik moet doen, geen enkel pro bleem." „Ik stel gewoon de spelers op waarvan ik denk dat ik ze in een bepaalde wedstrijd nodig heb. Niet meer en niet min der. En nee, dan kijk ik niet naar hoe lang een contract nog doorloopt. Tonny Vilhena is ge woon een goede voetballer met kwaliteiten waar dit elftal soms behoefte aan heeft. Zo lang hij bij ons onder contract staat, zal ik hem gebruiken." „Dat akkefietje met Miquel Ne- lom was natuurlijk niet goed, daar moet hij slimmer in wor den. Maar als één speler in mijn selectie strijd en passie in zijn spel legt, dan is het Ton ny Vilhena." „Als we niet winnen, dan wordt het gat met PSV waar schijnlijk groot. En als Ajax wél wint van ADO, dan staan we inderdaad op forse achter stand. Het wordt een heel be langrijke wedstrijd, die zelfs al cruciaal kan zijn." „Ik denk wel dat PSV en Ajax verder zijn en dan met name omdat ze in Europa stappen hebben gezet. PSV heeft dat zelfs heel goed gedaan. Dat ex traatje missen wij en dat is een gemis. En als de competi tie straks in de eindfase komt, wordt de druk groter. Ajax en PSV maakten dat de laatste ja ren mee, die spelers weten wat dat betekent. Dat gevoel hebben niet veel spelers van Feyenoord. Kenneth Vermeer, Dirk Kuyt, Eljero Elia wel, voor de rest zal het nieuw zijn." „Er zijn mensen die zeggen dat wij frisser zouden moeten zijn. Maar ik zie het ontbreken van Europees voetbal toch meer als een gemiste kans om ervaring op te doen." „We werken er aan. Maar Feye noord heeft veel nieuwe spe lers, zelfs een compleet nieu we voorhoede. Simon Gus- tafson is erbij gekomen, die speelde in Zweden voor drie duizend toeschouwers en nu staat hij opeens in een volle Kuip. Marko Vejinovic, Jan-Arie van der Heijden, Eric Botteghin zijn nieuw, het heeft toch tijd nodig om alles in te passen. Feyenoord is een heel grote club. De druk is an ders dan bij andere clubs in Nederland. De media zitten er bovenop. Dat zijn aspecten waar spelers aan moeten wen nen." „Toen ik bij Barcelona speel de, had dat elftal het gewoon opeens. De club had toen De- co, Belletti, Silvinho, Eto'o, Ed- milson. Daar voelde je op de training gewoon: wow, die go zer kan ik altijd inspelen. Of die draait altijd zo weg en geeft de bal dan in de diepte. Maar dat waren natuurlijk wel allemaal topspelers." „De wisselwerking met Kon- golo en Elia op links en Kuyt en Karsdorp op rechts is echt een sterk punt in de ploeg. En Feyenoord is de ploeg waar de meeste voorzetten afgeleverd worden. We maken ook heel veel kopgoals, vooral door Michiel Kramer. Dat is echt een kwaliteit. De snelle om schakeling is ook één van on ze sterkste punten. Als wij te genstanders onder druk kun nen zetten, zijn we op ons best." „Dit Feyenoord moet het com pact houden en natuurlijk is het positiespel daar heel be langrijk in. We trainen er veel op, ik ben er als speler mee op gegroeid. Ik zie ook dat als wij het even niet hebben, wij te gen Excelsior zomaar twee doelpunten weggeven. Net als tegen Heerenveen. In uitwed strijden hielden we alleen te gen Cambuur de nul. Ajax pakt uit gewoon veel meer punten." „We zijn niet kansloos, zo voe len we ons zeker niet. Abso luut niet zelfs. Maar dan zul len we wél stappen moeten zetten, vooral in de resteren de uitwedstrijden." De kans dat hij deze transferpe riode daadwerkelijk een nieuwe aanvaller kan begroeten, schat De Boer op 'fifty-fifty'. Want ja, eerst moet één van de overbodige spelers (Van Rhijn, Boilesen, Duarte) verkocht worden. Dat is nu eenmaal beleid van de club. Elk seizoen break-even draaien, als wijze les uit het verleden. Al die miljoenen op de bank ten spijt. De raad van commissaris sen ziet er streng op toe. Cru? Stiekem vindt De Boer van wel. „Mare Overmars wil echt wel de markt op, maar wordt geremd. Als directeur spelerszaken moet hij zich verantwoorden naar de rvc. Soms moet je risico's nemen. Als wij de overtuiging hebben dat iemand echt het verschil kan maken, moeten wij dat hen dui delijk maken. Uiteindelijk moe ten ze dat ook accepteren, want wij zijn de voetbalkenners", stelt de Ajax-trainer. Zo. Dat kan maar beter duide lijk zijn. Maar dan vraag twee: wie kun je halen? „Afgelopen zo mer waren we dichtbij om Jere- main Lens vast te leggen. Dat is nu nog steeds een optie, ja. Bas Dost? Ook die zou wel bij ons passen." Maar het volgende punt: spe lers in die categorie zijn andere salarissen gewend. „Vijf ton bru to of 1,5 miljoen euro netto. Over zulke verschillen heb je het. Het liefst heb ik een Nederlander. Bui tenlanders komen er genoeg voor bij. Dat ziet er vaak leuk uit, maar wie geeft mij de garantie dat een 21-jarige aanvaller uit Zuid-Amerika direct een toege voegde waarde voor Ajax is?" ZATERDAG 9 JANUARI 2016 U bent in het openbaar correct, zonder scherpe randjes of een ve nijnige uithaal. Er zijn mensen die dat ronduit saai noemen. Kunt u echt boos worden? Praten we dan over harde woor den in de kleedkamer? Spelers roemen het feit dat u uw eigen koers vaart. Tonny Vilhena die weigert bij te tekenen, speelt bijvoorbeeld regelmatig terwijl jongens met langdurige contrac ten, waar ook nog eens veel geld voor is betaald, tandenknarsend moeten toekijken. Deze week vloog hij Miquel Nel- om nog aan op het trainingsveld. Bent u dan net zo begripvol? Over ruim een week hervat Feye noord de competitie in de Kuip tegen PSV. Als jullie niet winnen, haken jullie af in de strijd om de landstitel. Toch? Zijn Ajax en PSV nog altijd beter dan dit Feyenoord? U kunt ook zeggen: PSV en Ajax hebben een zwaarder program ma gehad en bij Feyenoord kon en kan de focus volledig op de competitie. Is ook een theorie toch? De passie straalt er vaak vanaf bij Feyenoord, maar het voetbal houdt nog niet over. Kan het er ook zomaar opeens zijn? Dat alles opeens klopt, ook qua positiespel? Uiteraard, we praten nu over een heel ander niveau. Maar wat doet Feyenoord zoals u vooraf had gehoopt? Maar lukt dat niet, oogt Feye noord meteen heel kwetsbaar. Waar ligt dat aan? Is Feyenoord dan kansloos in de strijd om de landstitel? door Daniël Dwarswaard BELEK. Normaal is Frank de Boer niet van het openlijk vragen om versterkingen. Liever spreekt hij het vertrouwen uit in spelers die hij wél heeft. Maar alles is even an ders in Belek waar het opnieuw gaat om Ajax' meest fragiele posi tie: de spits. i

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 55