College wil af van abelen aan Loskade Veertien horecazaken in Middelburg willen langer open blijven A, WALCHEREN 9 Ondernemers in de horeca vragen de gemeenteraad om een proef met het verschuiven van de sluitingstijd naar 03.00 uur. MIDDELBURG. Een groep caféba zen in Middelburg doet nogmaals een beroep op de gemeente om de sluitingstijden te verschuiven van twee naar drie uur. Ze plei ten voor een proeftijd van een jaar om daarmee ervaring op te doen. Veertien ondernemers wijzen erop dat de tendens om later op stap te gaan nog steeds doorgaat. De tijd om geld te verdienen voor de cafés wordt dus steeds korter. „Je moet tegenwoordig blij zijn als de zaak om half twaalf vol zit. En dan moeten we om twee uur al stoppen", verklaart Thijs van den Berge van De Heeren van Holland aan de Vlasmarkt. Bovendien vinden klanten het ook wel erg vroeg als voor twee uur het licht al aan gaat, zegt hij. „Zeker toeristen die gewend zijn dat de kroegen veel langer open zijn, zoals in Amsterdam en Bra bant. Het past bij deze tijd om langer open te zijn." In hun brief aan de gemeenteraad noemen de ondernemers de huidige slui tingstijd 'wat ouderwets'. In november liet burgemeester Harald Bergmann nog weten dat de cafés niet later dicht kunnen, omdat de politie dat niet aankan. Die kan niet overal tegelijk zijn en in Vlissingen mogen sommige cafés in de binnenstad nu al tot drie uur open blijven. „Door het tijdsverschil in sluitingstijden kan dat nu goed verdeeld worden met dezelfde inzet van politieper soneel", stelde hij toen. Toch komen de ondernemers opnieuw met hun verzoek. Zij stellen voor het een jaar te probe ren en goed te bekijken hoe het in de praktijk gaat. „Je kunt het er mee eens zijn of niet, maar dat is 'Ik ben niet per se voor of tegen' nu in beide gevallen speculeren. Laten we er ervaring mee op doen", oppert Van den Berge. In een nieuwe reactie zegt bur gemeester Bergmann dat hij niet op voorhand voor of tegen latere sluitingstijden is. „Het tijdstip 'Het past bij deze tijd om langer open te zijn' zelf is mij om het even. Ik weet niet of er om drie uur meer over last zal zijn dan om twee uur. Ge lukkig valt het nu erg mee in Mid delburg. Maar ik vind dat we dit goed moeten bespreken met om wonenden en met de politie." Ook Van den Berge vindt dat de overlast in de binnenstad be perkt is. „We hebben het redelijk in de hand en de horecatelefoon (een soort hotline met de politie - red.) werkt goed. De politie is er snel als je ze nodig hebt. Daarom denk ik ook dat het kan om er drie uur van te maken." De ondernemers menen juist dat het beter is voor de veiligheid op straat als de een deel van de kroegen later dichtgaat. Dan ko men immers niet meer alle gas ten in de binnenstad tegelijk naar buiten om naar huis te gaan of een broodje te gaan eten. Krijgen de kroegen dat uur er bij, dan geeft hen dat net die im puls die ze nodig hebben om goed te blijven draaien. En dan, benadrukken ze, blijft uitgaan in Middelburg aantrekke lijk. SLUITINGSTIJDEN HORECA Omwonenden van de Loskade vra gen al geruime tijd aan de ge meente om in actie te komen, om dat ze er door de opdruk maar moeilijk kunnen lopen. Van de kant van de Tuin van Zeeland wordt gepleit voor behoud van de bomen. Door de wortels op twee meter af te kappen en de kroon te snoeien, kunnen de bomen be houden blijven, vindt de Tuin. De gemeente vindt dat er in 1993, toen de abelen werden ge plant, een verkeerde keuze is ge maakt. De boomsoort is goed be stand tegen wind en komt veel langs het kanaal voor, maar de wortelgroei en het opdrukken van de verharding rondom zijn grote nadelen, zo staat te lezen in een voorstel van het college aan de ge meenteraadsleden. Ook vraagt de ze boomsoort veel onderhoud. In het voorstel wordt eveneens opgemerkt dat van die bomen er Omwonenden vragen om in actie te komen, omdat ze door de wortelopdruk niet makkelijk over de Loskade kunnen lopen. vijf in een goede conditie verke ren, 'tien zijn redelijk, drie matig en één is kapotgewaaid'. Door de wortelopdruk ligt de Loskade er ook slordig bij. Dat maakt volgens de gemeente geen goede indruk op de duizenden toeristen die jaar lijks met een cruiseschip Middel burg aandoen. Er wordt gesteld dat die toeristen vooral oudere mensen zijn die minder goed ter been zijn. Een aantal van hen is al gevallen. Volgens het college is er abso luut geen sprake van monumenta le bomen, daar langs de Loskade. Om die reden mogen ze gekapt worden en vervangen door een an dere soort, luidt het voorstel. De gemeente vindt dat er pas sprake is van monumentale bomen als ze 8o jaar oud zijn. Vlissingen - Rietkraag 36 OPEN HUIS le OU ZATERDAG 16 JANUARI I van 11.00 - 12.30 uur IrJ tpmakelaars.nl Vraagprijs 239.000,- k.k. Succes in huis ZATERDAG 9 JANUARI 2016 Cafés hebben uurtje extra nodig door Maurits Sep Marco de Leeuw (die Lange), Mikkie van Ossenbruggen (De Mug), Roland Verdam (Bardot) en Thijs van den Berge (De Heeren van Holland) pleiten met tien collega's voor latere sluitingstijden voor de horeca. Hun brief wordt op dinsdag 19 januari besproken door de gemeente, foto Ruben Oreel Harald Bergmann, burgemeester Thijs van den Berge, ondernemer Middelburg: cafés moeten nu om 02.00 uur dicht; drie zaken heb ben een nachtvergunning om tot 05.00 uur open te zijn. Daarvan worden er nu twee gebruikt. Veere: om 02.00 uur dicht; horeca op het strand om 01.00 uur; disco theek De Hooizolder met nachtver gunning om 06.00 uur, waarbij vanaf 05.00 uur niemand meer naar binnen mag (eenrichtingsver keer naar buiten). Vlissingen: om 02.00 uur dicht; in het zogenoemde horeca-concen- tratiegebied is het mogelijk een la tere sluitingstijd van 03.00 uur aan te vragen, waarbij vanaf 02.00 uur niemand meer naar binnen mag (eenrichtingsverkeer naar bui ten); Zaken met nachtvergunning om 05.00 uur. door Emile Calon MIDDELBURG. De negentien abe len aan de Loskade in Middelburg worden gekapt, zo stelt de ge meente voor. Ze zorgen volgens het college voor schade omdat de bestrating door wortelopdruk be schadigd wordt. THEELEN& PARTNERS |3B|~ Uitgebouwd aan de achterzijde ml I - Goed onderhouden - 4 slaapkamers - Woonopp. ca. 145 m2 - Nieuwe badkamer - Keukenapparatuur vernieuwd VB MAKELAAR E Kasteelstraat 48 Vlissingen makelaar» M2makelaars.nl Nu tijdelijk vrij op naam! Ruime tussenwoning In het centrum Zonnige stadstuin Ruime woonkamer Diverse mogelijkheden M Prijs I 19.000,- v.o.n.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 42