en nieuw en 40J300 andere Zeeuwen Daar doen we het voor. Gemeente werkte commotie over noodopvang in de hand 4 ZEELAND Verwarring alom deze week in Renesse. Komt er nu wel of geen noodopvang voor vluchtelingen? Het streven naar openheid keerde zich razendsnel tegen de gemeente. De verhoudingen werden gisteren in allerijl her steld. In een 'con structief gesprek' begroeven Room pot en het gemeentebestuur van Schouwen-Duiveland de strijdbijl, nadat de recreatieonderneming eerder op de dag nog juridische stappen richting de gemeente had aangekondigd. Dossier gesloten, concluderen beide partijen. Toch blijft duister hoe de kortstondige maar pijnlijke affaire heeft kunnen ontstaan. Het gemeentebestuur maakte woens dagmiddag met een persconferen tie bekend dat vakantiepark Klein Poelland in beeld is als noodop vang voor vluchtelingen. De bij eenkomst was nog niet afgerond, of de boodschap moest worden herroepen. Roompot, eigenaar van het park, zei er niet over te piekeren Klein Poelland - of welk park dan ook - beschikbaar te stel len voor noodopvang. Wethouder Cees van den Bos probeerde donderdagavond helder heid te scheppen. Volgens zijn in formatie was Klein Poelland wel degelijk bij het Centraal Orgaan opvang Asielzoekers (COA) aange boden als noodopvang. Welkom Te|- 090o - 881Q Van den Bos benadrukte, met excessen zoals in Steenbergen en Geldermalsen in gedachten, dat het gemeentebestuur hechtte aan draagvlak onder de bevolking en 'open communicatie'. Om geruch tenvorming voor te zijn, infor meerde het college dinsdag en woensdag de dorpsraad, de recrea tiesector, de ondernemers, de do minee en omwonenden - en uit eindelijk ook de media - over de mogelijke noodopvang. Het is een op zich lovenswaar dige houding, maar het college ba seerde zich uitsluitend op infor matie van het COA, dat naar eigen zeggen onderhandelde met Room pot. Het COA waarschuwde dat communicatie 'de onderhande lingspositie kan schaden'. Het is curieus dat het gemeen tebestuur op geen enkel moment zelf ook contact heeft gehad met Roompot. Niet om de kansen van Klein Poelland te peilen, niet om te overleggen over de openbaarma king en ook niet direct nadat Roompot woedend aan de bel had getrokken dat het vakantiepark he lemaal niet beschikbaar was. Pas gisteren, nadat de wethouder een 'feitenrelaas' had gepresenteerd en Roompot met de rechter dreig de, werd er gepraat. In zijn bijna krampachtige stre ven naar open communicatie, zag het gemeentebestuur de voor naamste partij over het hoofd. 112-nieuws Man vast voor mishandeling Een 35-jarige Vlissinger is donderdagmiddag in de Paul Krugerstraat in Vlis- singen aangehouden. Hij wordt ervan verdacht dat hij woensdagavond een 64-jarige plaatsgenoot zwaar mishandeld heeft. De vechtpartij ontstond na een woordenwisseling tus sen de verdachte en zijn voormalige huisbaas. Het slachtoffer werd zo erg toegetakeld dat hij zich moest laten behandelen in het ziekenhuis. Agenten helpen in Duitsland Een bijzondere dienst voor vier politieagenten van het politieteam Oosterschelde- bekken: in december heb ben ze de Duitse politie bij gestaan bij de Weihnachts- markt in Krefeld. Veel Ne derlanders komen naar die kerstmarkt. „Voor het win kelend publiek is het fijn om Nederlandse politie aan te kunnen spreken." Om dezelfde reden komt een aantal Duitse agenten in de zomer naar Renesse om de Nederlandse politie te ondersteunen. DELTA.nl/vooruitkijken Voorbarige openheid ANALYSE door Rolf Bosboom -Ï.V- Lagezoom 15, Renesse Reserveren- Ingang van vakantiepark Klein Poelland in Renesse. foto Dirk-Jan Cjeltema VLISSINGEN MIDDELBURG DELTA werkt continu aan het digitale netwerk. De internetsnelheden kunnen daardoor omhoog. Bovendien krijgen 40.000 klanten een splinternieuw WiFi-modem. Dat betekent 40.000 extra WifiSpots in Zeeland! En buiten Zeeland maak je gewoon gebruik van de 1,2 miljoen WifiSpots van Ziggo. Zo ben je altijd verbonden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 37