nieuwjaarsbijeenkomst provincie zeeland Snelle integratie van vluchtelingen biedt provincie kansen, aldus commissaris ZEELAND 3 Nieuwjaarsspeech roept op tot hulp aan asielzoekers. „We laten mensen niet op straat slapen." Deze vijf Zeeuwen presteerden in 2015 iets bijzonders en kregen daarom gisteren een 'compliment* van de provincie Zeeland MIDDELBURG. Zeeland moet een grotere bijdrage leveren aan de op lossing van het vluchtelingen vraagstuk. Op alle niveaus, van Eu ropa tot aan de provincie, moet verantwoordelijkheid worden ge nomen, zei commissaris van de ko ning Han Polman gisteren tijdens de nieuwjaarsbijeenkomst in de Middelburgse abdij. „We laten mensen niet op straat slapen." Hij sprak zijn respect en waar dering uit voor de manier waarop het afgelopen jaar met gemeen ten, organisaties en vrijwilligers is samengewerkt om vluchtelingen op te vangen. Maar dat is niet ge noeg. „Er zijn meer plaatsen no dig, ook in Zeeland. Er wordt een groot beroep op ons gedaan, op ge meentebestuurders, op lokale poli tici, op de Zeeuwse samenleving. Dat vraagt grote zorgvuldigheid en werken aan draagvlak." Polman vroeg gemeenten ook 'een extra inspanning' te leveren om asielzoekers met een verblijfs vergunning aan woonruimte te helpen. Als ze zo snel mogelijk in tegreren, biedt dat kansen. „We hebben immers juist ook mensen nodig die zich willen ontplooien, willen leren en willen werken, mee willen doen in de samenle ving. Die daarmee bijdragen aan een krachtige provincie in de toe komst." Volgens Polman kunnen we le ren uit de geschiedenis. Tijdens de Eerste Wereldoorlog werden in Zeeland vierhonderdduizend Bel gen opgevangen, 'tweemaal de om vang van de Zeeuwse bevolking toen'. „Ook toen lieten we men sen niet buiten slapen." Moluk- kers daarentegen zijn volgens Pol man 'schandalig lang aan hun lot overgelaten'. „Uiteindelijk zijn ze in Zeeland goed geïntegreerd en niet meer weg te denken." 'Wij willen van de Contacta een grote nieuwjaarsbijeen komst maken van tweeënhalve dag waar iedereen komt en dit helpt daarbij' 'Ik beschouw dit niet als een persoonlijk compliment, maar een erkenning voor wat heel Bouwend Zeeland in moeilijke tijden heeft gepresteerd' 'Ik vind het mooi dat we een compliment krijgen, maar de wedstrijd begint pas, want we richten ons op de toekomst van Zeeland' 'Dit is een fantastische boost, waardoor we meteen veel aandacht krijgen voor het nieuwe festival' ZATERDAG 9 JANUARI 2016 Meer opvang nodig in Zeeland door Ernst Jan Rozendaal Perry Kentin, voor de organisatie van de Contacta. De jaarlijkse netwerkbij eenkomst is een visitekaartje voor ondernemend Zeeland. Eric de Ruijsscher, voormalig voorzitter van Bouwend Zeeland, voor zijn in zet voor de bouw- en infra bed rijven, zeker tijdens de moeilijke crisisjaren. Hendrik-Jan Arenthals van Scalda namens onderwijs, bedrijfsleven en ge meenten voor het Centrum voor TopTechniek dat jongeren een hoogwaardi- Hans Zuiderbaan (r) van het Jazzfestival Terneuzen en Jack van Aspert (m) van het Jazzfestival Middelburg voor ge technische opleiding biedt, foto's Ruben Oreel hun initiatief om samen tot één nieuw festival te komen: Zeelandjazz.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 36