Jacht op inbrekers in Krabbendijke Relaties en seks Geld Kunstdaglicht geeft mensen met dementie een beter leven 'Ik kon bijna niets meer' Waarheid maanden verzwegen Kras Kortingsdagen ZC E-bikes\ Oppositiepartijen eisen uitleg van Van der Steur over wegsturen van anatoom Maat voordat onderzoek was gedaan. Presentatrice Brechtvan Huiten DEN HAAG. Minister Ard van der Steur van Justitie heeft persoon lijk de hand gehad in het wegstu ren van topanatoom George Maat uit het MHt7-team. Hij greep in nog voordat er een onderzoek was gestart naar de uitgelekte le zing van Maat. Dat onderzoek zou Maat later vrijpleiten. Zes op- 'Waar de minister de moed vandaan haalt, is mij een raadsel' positiepartijen eisen opheldering van de minister, die dit maanden lang verzweeg voor de Tweede Kamer. In 42 ongekend scherpe Kamervragen willen CDA, D66, PVV, SP, GroenLinks en de frac tie Bontes/ Van Klaveren weten waarom Van der Steur persoon lijk op de 'personele bezetting van lopend onafhankelijk onder zoek' heeft ingegrepen. „Profes sor Maat is niet eens gehoord over zijn rol voor hij is wegge stuurd. En pas nu komt stapje voor stapje voor hem ontlastende informatie uit het officiële dos sier naar boven", aldus CDA-Ka- merlid Pieter Omtzigt. Anatoom George Maat kwam op 22 april 2015 in opspraak nadat een besloten lezing over de iden tificatie van MHi7-slachtoffers uitlekte. Daardoor kwam vertrou welijke informatie op straat te lig gen. Nu blijkt dat er vaker lezin gen zijn gegeven voor grotere ge zelschappen. Van der Steur liet Maat de volgende dag meteen wegsturen, blijkt uit stukken die de minister maandenlang ge heimhield. Hoogleraar internatio naal strafrecht Geert Jan Knoops noemt het bijzonder dat een mi nister zelf ingrijpt in een lopend onderzoek. „Hoe kan een minis ter 'op afstand van het werkter rein' de samenstelling beoorde len?" Eerder deze week werd dui delijk dat het interne politieon derzoek Maat grotendeels vrijp leitte: hij zou volgens de onder zoekers niet gestraft hoeven wor den. Die conclusie hield de minis ter ook maandenlang achter. Pro fessor Maat zegt sinds de open baarmaking van het politieonder zoek nog niets te hebben verno men van Veiligheid en Justitie. Eerder op de avond was ingebro ken aan de Westweg. De da- der(s) werd(en) op heterdaad be trapt en nam(en) de benen. In verband met deze inbraak werd rond acht uur 's avonds via Bur- gernet opgeroepen om uit te kij ken naar een jongeman die er van verdacht werd de inbreker te zijn. Net na half tien meldde de wijkagent dat er twee personen waren aangehouden. De politie speurde met hon den en een helikopter naar de man, waarvan gedacht werd dat die zich nog ergens op het dorp ophield. De inwoners van Krab bendijke werden opgeroepen niet naar buiten te gaan, tenein de geen dwaalspoor voor de zoe kende agenten te creëren. Het signalement dat via Bur- gernet verspreid werd, luidde: man, blank, draagt een spijker broek en een donkere jas, en heeft mogelijk tassen bij zich. Hij is te voet. Mogelijk is er ook sprake van een tweede verdach te. Mensen die tips hebben, werd gevraagd met 112 te bellen. Net voor negen uur werd de Burgernet-actie afgesloten, toen nog zonder resultaat. AFHAALBON ï/enau komt halen'. Kenau Knip deze bon uit en lever hem in bij Bruna, Plus of Primera. Geldig t/m 16 januari 2016. Korting op alle reizen! .v\ www.pzc.nl Editie WALCHEREN ZATERDAG 9 januari 2016 258e jaargang nr. 7 Los nummer 2,90 Abonneeprijs€1,11 qo Grijs en mistig Minister gaf MH17-prof zélf de zak door Koen Voskuil en Jeroen Vreede Peter van Koppen, rechtspsycholoog Lees verder op pagina 14: Kamerleden erg kritisch KRABBENDIJKE. De politie heeft gisteravond met honden en een helikopter jacht gemaakt op een inbreker in Krabbendijke. DSE HELDEN^ Kras.nl/kortingsdagen of bel 0900-96977ocPg MJ Actievoorwaarden zie: kras.nl/actievoorwaarden Meer nieuws zie: www.pzc.nl 7 116! 5 5 5 5 4 7 v\ V ZEELAND 1

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 1