Woningeigenaren vakantiepark Schoneveld twijfelen aan gemeente 'Competitie' tussen Hulst en Kloosterzande Pe yu^el^te extra's.. ZEEUWS-VLAANDEREN 9 Op het voetbalveld, tijdens carnaval; de 'strijd' tussen Hulst en Kloosterzande is er altijd geweest en moet ook blijven. www.krantenbezorgen.nl Net vroegt er ene of ik nog zin had om naar Ulst te gaan. Naor Ulst? Ge zij zot zeker? Een strofe uit het car- navalsnummer Wij gommen nie! (noar Ulst, Lamswjérde of Dn Bosch) van de Ginobees uit Kloosterzande van twee jaar geleden. De bood schap: wil je écht plezier hebben, dan moet je op Klooster zijn. En moet je zeker niet naar Hulst gaan. De 'strijd' tussen Hulst en Kloosterzande is er nog altijd. Na tuurlijk, in heel Zeeuws-Vlaande- ren is er een soort competitie tus- 'Die 'strijd' met Hulst is ook wel leuk. Zolang je niet op de persoon speelt of mensen kwetst.' sen verschillende plaatsen. In Axel noemen ze Terneuzen Axel-Noord. Ook Oostburg en Sluis hebben een zekere rivaliteit. En het mooiste aan Hulst? Dat is de weg naar Sint Jansteen. Die rivaliteit blijft vooral onder huids. Maar tussen Kloosterzande en Hulst komt die regelmatig aan de oppervlakte. Dat inwoners van Kloosterzan de sinds de gemeentelijke herinde ling van 2003 officieel in de ge meente Hulst wonen, lijkt de rivali teit te hebben versterkt. Dat komt op allerlei manieren naar voren. In een Kloosters carnavalslied dus. Of tijdens een voetbalwedstrijd tus sen Hontenisse en HW'24, waar het er fel aan toe kan gaan. Op de jaarlijkse teeravond van de brand weer gaan de Kloosterse brand weerlieden en de Hulster collega's een paar tafels van elkaar vandaan zitten. Deze week werd die strijd nog eens opgerakeld. Inwoners van Kloosterzande gaan niet graag naar Hulst, om daar de de nieuwjaarsre ceptie op het gemeentehuis te be zoeken. Zes mensen uit de voorma lige gemeente Hontenisse gingen er nieuwjaar wensen. Robert Assel- man, voorzitter van de dorpsraad van Kloosterzande, zei het deze week in de krant hardop: „Er zit nog veel oud zeer. Veel mensen uit het oude Hontenisse willen simpel weg niet naar het gemeentehuis in Hulst." Die woorden werden Asselman niet door iedereen in dank afgeno men. De voorzitter vindt overigens het woord 'strijd' een tikkeltje over dreven. „Zo zwart-wit is het niet. Dan lijkt het alsof we alleen maar negatief zijn! Wij werken als dorps raad bijvoorbeeld goed samen met het college in Hulst." Maar hij ont kent niet dat er een zekere vorm van rivaliteit bestaat. „Ach, dat is ook wel weer leuk." Dat vindt ook Jean-Paul Hage- man, wethouder in Hulst en vijf tien jaar lang werkzaam voor de ge meente Hontenisse. Hageman ziet het als een 'gezonde strijd'. „En daar is niets mis mee. Toen ik bij Hontenisse voetbalde, wilde ik ook van Hulst winnen. Ik kon een extra stapje zetten. En na afloop dronken we samen een pilsje. En toen ik bij Hontenisse werkte, koer sten we in Hulst als gemeenten te gen elkaar. Dat hoort er een beetje bij. Als ambtenaar van Hontenisse heb ik Hulst een keer Zeeuws kam pioen zaalvoetbal gemaakt. Kon den ze achteraf wel om lachen ha- ha." Dat moet vooral gedaan wor den. Want die plagerige rivaliteit tussen Hulst en Kloosterzande is helemaal niet erg. Het hoort er bij en houdt iedereen scherp. Dat moet je koesteren. Tijdens de ruiming van de vlieg tuigbom, die half december op Park Zeebad werd gevonden, mag in zo'n duizend woningen in de directe omgeving niemand aanwezig zijn. In vakantieparken als Zeebad en Schoneveld gaat het met name om recreatiewonin gen, in Het Heem en aan de Lan- geweg en Nieuwesluisweg ook om vaste bewoners. Maar eigenaren van recreatie woningen in het vakantiepark Schoneveld bleven aanvankelijk verstoken van informatie. In een mail aan de gemeente spraken ze daarover donderdag hun afkeu- 'De gemeente Sluis voelt erg mee met de eigenaren en we onderzoeken nog wat er is misgegaan' ring uit. Ze noemden het 'onzorg vuldig' en niet vertrouwenwek kend. „De vraag is opgeroepen hoe deze overheid zal omgaan met de honderden sleutels van woningen." De eigenaren sugge reerden in de brief dat ze hun sleutels misschien beter niet kon den inleveren. Een woordvoer ster van de gemeente: „Het me rendeel van de mensen komt niet uit de gemeente. We zijn voor informatie afhankelijk van derden en zoeken uit waar het is misgegaan. We voelen erg mee met de eigenaren. Het is begrijpe lijk dat er vragen worden gesteld, maar dit staat los van hoe we de sleutels registreren en beheren." 's Ochtends de krant bezorgen Goed betaald en snel verdiend Geschikt voor elke leeftijd* Elke dag een gratis krant Ga aan de slag in: Axel-Koewacht-Westdorpe-Philippine Intbrena? M eXd j& cum^I ZATERDAG 9 JANUARI 2016 Koester die plagerige rivaliteit BESCHOUWING door Bob Maes door Wout Bareman BRESKENS. Eigenaren van recreatie woningen in vakantiepark Schone veld in Breskens hebben zich bij de gemeente Sluis beklaagd over een gebrek aan informatie over de bomruiming op woensdag 27 januari. Tientallen eigenaren had den geen informatiepakket ont vangen. De gemeente heeft die fout direct goed gemaakt. *min. leeftijd: 15/18 jaar, afd. vd wijk Legitimatie verplicht foto's Mark Neelemans

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 101