Receptie nieuwe stijl valt goed RWS vervangt huizen in Goes-Zuid De Spetter op termijn wellicht toch stichting De Horst BEVELANDEN en THOLEN 7 Na eeuw ruim 150 familieleden Wonen in een Serviceflat: In de regio Open repetitie Holland-koor Het Holland-koor houdt op zater dag 16 januari een open repetitie in de Maranthakerk in Goes. De kerkdeuren gaan om 9.30 uur open. Koffie staat voor de deelne mers klaar. Om 10.00 uur wordt er begonnen onder leiding van di rigent Jan Quintus Zwart. Bij aan vang van de repetitie ontvangen de aanwezigen muziekmap. Als deze na afloop weer wordt ingele verd ontvangt die persoon ook een cadeautje. Optreden vier dweilbands Vier dweilbands spelen op vrij dag 15 januari alvast hun carna valsrepertoire in café De Oranje boom in 's-Heer Hendrikskinde ren. De Goese dweilbands Pink Panthers en Vals Alarm, De Blaosuuln uit Aardenburg en De Chica's uit Prinsenbeek tre den vanaf 20.30 op. Ze spelen al lemaal twee sessies van onge veer twintig minuten. Rond middernacht neemt dj Vitas het over. Mijn dorp, mijn stad Strandje, vanaf 19.00 uur - Kerstboomver branding Historisch Museum de Bevelanden, Sin gelstraat 13, 11.00-17.00 uur - Ex positie Jorien Brug- mans, een stromen land van beelden; In loophuis Oase, Roos- eveltlaan 87, 13.30-15.30 uur - Open middag klei- groep 'Werk in Uit voering'; De Spinne, 15.30-18.00 uur - Gra tis Streetball& Street- dance voor jongeren van 12 tot 18 jaar; Troelstralaan 162, 19.00 uur - Opening thema-expositie 'de weg' in Erasmus- park; Theater De My the, Bleekveld 1, 20.00 uur - Optre den internationaal stijkensemble 'Barra ge 8';Café De Vrijbui ter, Sint Jacobsstraat 46, 21.00 uur - N ieuwj aarsconcert Zeeuwse band 'Tape-IT'; Café de Pompe, 22.30 uur - Optreden Gino Buys- rogge De Jeugdhoeve, Blik- hoek 4,16.00-20.00 uur - Carnavals- beurs Spanjeweg 1, 15.00-17.00 uur - Opening Tentoon stelling 'raakvlak ken' door Sandra van der Meulen en Gerdi Zwaan bij Covra NV Galerij Podium de Klomp, 21.00-23.00 uur - Op treden BZB Unplug ged (Band zonder Ba naan) met afterparty door The Wetnecks Dreef, 08.30-12.30 uur - Weekmarkt KAMPERLAND. Non-stop lo pen medewerkers van het Casembroothuis in Kamper land de zaal rond met dien bladen vol drankjes en hap jes. Tijdens de eerste nieuw jaarsreceptie 'nieuwe stijl' gisteravond mocht het de aanwezigen aan niets ontbre ken. Het besluit om de nieuw jaarsreceptie voortaan te hou den in de verschillende dorpshuizen op het eiland leidt tot positieve geluiden onder de aanwezigen en een hoge opkomst. Iets waar bur gemeester Marcel Delhez erg blij mee is. „Ik denk dat het een goede zet is geweest op het goede moment." In zijn eerste nieuwjaars toespraak roemt de burge meester de vele vrijwilligers en mantelzorgers van het ei land. „Bij een steeds verder terugtredende overheid zijn zij van groot belang." Delhez gebruikt verschillende voor beelden om te benadrukken dat Noord-Beveland 'groot is door klein te zijn'. De kosten voor de nieuw jaarsreceptie worden geschat op 4500 euro, 3100 euro min der dan vorig jaar. GOES. Woningcorporatie RWS is begonnen met de sloop van 33 woningen in de Wilgenstraat en Iepenstraat in Goes-Zuid. Ze worden ver vangen door 28 nieuwe le- vensloopbestendige huizen. RWS verwacht deze zomer de eerste sleutels te kunnen uitgeven van de eerste fase van de nieuwbouw. De te slopen woningen zijn bijna 50 jaar oud en tech nisch verouderd. „Ze zijn erg vochtig en slecht geïsoleerd. Omdat we het belangrijk vin den dat onze huurders in kwalitatief goede woningen wonen, hebben we besloten deze woningen te vervan gen", zegt manager wonen Henry de Miranda van RWS. Eind 2013 zijn de bewo ners al geïnformeerd over de nieuwbouwplannen. De Mi randa: „Een aantal bewoners heeft toen aangegeven terug te willen verhuizen naar de nieuwbouw. Met hen heb ben we nagedacht over de in deling van de woning. Zo hebben we in het definitieve ontwerp samen de keuken verplaatst en zijn er wat bin nenwanden verschoven." De tweede fase van de nieuwbouw wordt eind 2017 opgeleverd. Ruim twee jaar geleden wilde het college de gemeenteraad voorstel len het zwembad helemaal te slui ten. Mede door groot protest van uit de samenleving werd besloten de voorziening toch open te hou den. Wel moet er flink op worden bezuinigd. De Thoolse bevolking is in het verleden al een paar keer in actie gekomen om het zwembad te behouden. Adviesbureau Synarchis advi seerde de gemeente om De Spet ter op afstand te plaatsen. Dat zou het best kunnen door het aanstel len van een zwembadmanager, die de ruimte krijgt voor zijn ei gen bedrijfsvoering. Dat is de ge meente ook van plan. „We willen met zo'n manager een contract sluiten waarin staat welke midde len er beschikbaar komen en wel ke prestaties daarvoor geleverd moeten worden", laat een woord voerster van de gemeente weten. Een dergelijke beheervorm hoeft echter niet voor de eeuwig heid te zijn. „De stip aan de hori zon is om het zwembad over te dragen aan de samenleving, bij voorbeeld door het zwembad on der te brengen in een stichting", laat de woordvoerster weten. Na dat de manager aan het werk is ge gaan, zal worden bekeken of dit noodzakelijk en haalbaar is. Het actiecomité Blijven Spette ren, dat strijdt voor behoud van het bad, heeft altijd gezegd geen voorstander te zijn van een stich tingsvorm. Dat zou geen duurza me oplossing zijn voor de toe komst. Een gebrek aan bestuursle den of bijvoorbeeld een ruzie bin nen een bestuur zou dan voor de gemeente reden kunnen zijn om het bad te sluiten. Overigens lijkt op dit moment helemaal niets zeker als het gaat om de toekomst van De Spetter. De woordvoerster van de gemeen te benadrukt dat veel afhangt van het project 'Tholen financieel in balans', waarover in februari kno pen worden doorgehakt. De ver wachting is dat er harde keuzes ge maakt moeten worden om de ge meente in financieel opzicht weer op de rails te krijgen. Voorzitter Johan Koedood van Blijven Spetteren liet onlangs we ten niet uit te sluiten dat de ge meenteraad het zwembad alsnog zal sluiten. Het comité zal in dat geval opnieuw in actie komen. Huur appartementen Comfortabel Zelfstandig Veilig Service op maat Kom vrijblijvend informeren op De Open Dag zaterdag 16 januari tussen 10.30 en 14.00 uur. Serviceflat De Horst De Horst 48 I 4461 WZ Goes Onbezorgd wonen in een Service-appartement op een unieke locatie in Goes. VRIJDAG 8 JANUARI 2016 KWADENDAMME Vette Vogel Dag afgelast De Vette Vogel knut- selmiddag voor kinde ren, zaterdag bij de Zwaakse Weel in Kwa- dendamme, is afge last. KAPELLE Snoeicursus Het Fruitteeltmuseum in Kapelle houdt in ja- COES nuari en februari een cursus snoeien van laagstam fruitbomen. Tijdens de cursus wordt het snoeien van appels en peren in praktijk en theorie uit gelegd. De startbijeenkomst is op zaterdag 16 ja nuari van 10.00 tot 16.00 uur. Daarna kan er gekozen worden uit twee praktijkda- gen: donderdag 21 en 28 januari van 13.00 tot 16.00 uur of zater dag 6 en 13 februari van 9.30 tot 12.30 uur. Kosten: 75 euro (inclu sief consumpties, rea der en lunch 16 janua ri). Aanmelden via info® fruitteeltmuseum.nl of 0113-344904. 'S-HEER HENDRIKSKINDEREN YERSEKE. Mevrouw Lena de Back-Duinkerke vierde deze week haar honderdste verjaardag in zorgcentrum Moerzicht in Yerseke. Vanwege de drukte kon niet heel de familie erbij zijn. Mevrouw De Back heeft zelf twee kinderen, waarvan er een is overleden, zestien kleinkinderen, 77 achterkleinkinderen en zestien achter-achterkleinkinderen. In totaal heeft ze ruim honderdvijftig familieleden. Tijdens haar huwelijk verhuisde ze naar Kruiningen, maar na de Waters noodramp van 1953 keerde ze terug naar Yerseke, waar ze nu nog steeds woont. COLIJNSPLAAT GOES 'S-HEERENHOEK NIEUWDORP OVEZANDE YERSEKE door Rob Paardekam THOLEN. Zwembad De Spetter in Tholen wordt in de toekomst mo gelijk toch overgedragen aan de sa menleving, bijvoorbeeld door het onder te brengen in een stichting. Als tussenvorm wordt eerst een zwembadmanager aangesteld.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 77