Dossier van Gat kan bijna dicht 'Uitval ambulancedienst is Zeeuws probleem' De Horst SCHOUWEN-DUIVELAND 7 Admiraalsgroet met paraplu Schade door vuurwerk dit jaar iets hoger Wonen in een Serviceflat: In de regio Open repetitie Holland-koor Het Holland-koor houdt op zater dag 16 januari een open repetitie in de Maranthakerk in Goes. De kerkdeuren gaan om 9.30 uur open. Om 10.00 uur wordt begonnen met repeteren, onder leiding van dirigent Jan Quintus Zwart. Bij aanvang van de repetitie ontvan gen de aanwezigen een muziek- map. Als deze na afloop weer wordt ingeleverd, ontvangen de zangers een cadeautje. Bingomiddag bij seniorenvereniging De nieuwe club Senioren Vere niging Schouwen-Duiveland (SVSD) houdt dinsdag 19 janua ri haar eerste bingomiddag in Zierikzee. De middag begint om 14.00 uur en vindt plaats in het Her vormd Kerkcentrum aan het Ha venplein. De SVSD is opgericht als ver vanger van de Anbo Zierikzee. De vereniging telt al meer dan honderd leden. Mijn dorp, mijn stad Dorpshuis, 16.00-18.00 uur: He rensociëteit; 20.00-23.00 uur: Kla ver jasvereniging; Dorpshuis, 16.00 uur: Nieuwjaarsborrel aansluitend café avond; Dorpshuis, 19.30 uur: Darts; Transferium, 19.00 uur: Ontsteken vreugdevuur, Dorpshuis, 20.00-23.00 uur: Nieuwjaarsreceptie van de dorpsraad; Cameramuseum, 13.00-17.00 uur: Ten toonstelling minia tuur- en spionageca- mera's; Fizi, 20.00 uur: Ja, ik wil. Stad huismuseum, 11.00-17.00 uur: Ten toonstelling VASTei- land. Toen werd voor 12.000 tot 13.000 euro vernield. In 2012 was er een uitschieter met een schadepost van zo'n 23.000 euro. De grootste klapper werd afgelopen jaarwisseling ver oorzaakt met het opblazen van de ruiten van een bus hokje in Oosterland. „Dan zit je toch als snel aan een bedrag van 3000 euro", al dus gemeentewoordvoerder Toon Wandel. De meeste schade ging zitten in verniel de afvalbakken, speeltuigen en opgeblazen of omverge trokken verkeersborden. Over het algemeen geno men is de gemeente tevre den over het verloop van de jaarwisseling, blikt Wandel terug. Er waren geen grote incidenten. Bij gerichte sur veillances van politie en de dienst handhaving werden 22 minderjarigen in de kraag gegrepen voor het te vroeg afsteken van vuurwerk. Ze moeten zich melden bij het bureau Halt. NIEUWERKERK. Als voor fe bruari niemand meer in ho ger beroep gaat bij de Raad van State, kan het Gat van Nieuwerkerk dit najaar wor den bebouwd. Als er wél beroep wordt ingediend, duurt het nog ze ker een jaar langer eer het dorp van zijn hoofdpijndos sier is verlost. Het Gat van Nieuwerkerk, dat intussen de sympathie kere naam Entree van Nieu werkerk heeft gekregen, ligt al vijftig jaar braak. „In al die tijd is nog nooit een plan zo vergevorderd als dat van ons", betoogde Wout Wan del van Van der Stolp Projec ten gisteravond bij de dorps raad van Nieuwerkerk. De projectontwikkelaar wil de Aldi en de Jumbo in het dorp verplaatsen naar het terrein op de hoek van de N59 en de Stolpweg, sa men met de detailhandel bij het tankstation. Per saldo houdt het dorp dan minder vierkante meter detailhandel over, stelde Wandel. Toch hebben omlig gende winkeliersverenigin gen, Spar en Ahold eerder be zwaar aangetekend. Die wer den echter afgewezen. Fractievoorzitter Wim Dorst maakt zich ernstig zorgen over de situatie op Schouwen-Duiveland. Hij heeft de cijfers opgevraagd na aanhoudende signalen over buiten sporige uitval van ambulancedien sten in Zeeland. Hoewel Witte Kruis in een eerdere beantwoor ding op schriftelijke vragen van de Christenunie aan het college deed voorkomen dat de soep niet zo heet was als die werd opgediend, blijkt nu het tegendeel. Van mei tot en met augustus vielen er 164 ritten uit, waarvan 32 op Schou wen-Duiveland. Oorzaken De uitval van deze diensten heeft diverse oorzaken, aldus Dorst don derdag in de commissie samenle ving en bestuur. „Zo was er bij voorbeeld geen verpleegkundige beschikbaar, waardoor de ambulan ce buiten dienst kwam te staan. Een andere keer was er geen chauf feur beschikbaar en weer een ande re keer was er helemaal geen perso neel beschikbaar." Dorst conclu deert dat er 'een Zeeuws probleem is' en een discrepantie bestaat tus sen theorie en praktijk. De nieuwe post in Oosterland is volgens Dorst bovendien een halve, omdat deze extra ambulance alleen overdag wordt ingezet en die capaciteit dan ook nog eens wordt weggeplukt van Goes of Middelburg. „En daar zit wat ons betreft het Zeeuwse ge vaar: het ene gat wordt gedicht met het andere." De Christenunie vindt dat wet houder Cees van den Bos de ont- 'Daar zit het gevaar. Het ene gat wordt gedicht met het andere' wikkeling moet bespreken met de andere Zeeuwse gemeenten, 'om gezamenlijk hiervoor aandacht te vragen'. Dat traject is al in gang gezet, al dus de wethouder. Bekeken wordt nu of er voldoende grond is samen op te trekken richting Witte Kruis en eventueel ook richting de minis ter en zorgverzekeraars, zoals Dorst verlangt. Huur appartementen Comfortabel Zelfstandig Veilig Service op maat Kom vrijblijvend informeren op De Open Dag zaterdag 16 januari tussen 10.30 en 14.00 uur. Onbezorgd wonen in een Service-appartement op een unieke locatie in Goes. VRIJDAG 8 JANUARI 2016 ZIERIKZEE Rijbewijskeuring Automobilisten die voor verlenging van hun rijbewijs door een arts moeten worden gekeurd, kunnen 15 ja nuari en 12 februari terecht in het multi- functioneelcentrum Zierikzee. Voor senio ren kost de keuring 35 euro, voor chauf feurs tot 75 jaar met rijbewijs C, D en E, 55 euro. Voor meer informatie en het regelen van een afspraak: 088 23 23 300 of www.rege- lorg.nl. GOES ZONNEMAIRE Dru Meditatie Marianne van den Haak start vanaf 13 ja nuari met een cursus Dru Meditatie in het dorpshuis in Zonne- maire. De cursus be staat uit tien maande lijkse lessen die onge veer anderhalfuur du ren. Er worden yoga- en ontspanningsoefe ningen gedaan en ver schillende adem-, con centratie- en medita tietechnieken aange leerd. De proefles, die 13 januari plaatsvindt, duurt van 19.30 tot 21.00 uur. Kosten: 17,50 euro per les (mi- ZIERIKZEE nimaal 5 lessen), voor tien lessen 160 euro. KAPELLE Snoeicursus Het Fruitteeltmuseum in Kapelle houdt in ja nuari en februari een cursus snoeien van laagstam fruitbomen. Tijdens de cursus wordt het snoeien van appels en peren in praktijk en theorie uit gelegd. De startbijeen komst vindt plaats op zaterdag 16 januari van 10.00 tot 16.00 uur. Kosten: 75 euro (inclusief consump ties, reader en lunch 16 januari). MIDDELBURG Michiel de Ruyter heette bezoekers van het Muzeeum gisteren welkom met een paraplu boven zijn hoofd. De admiraal werd natgespat, doordat een raam in de nok van het gebouw lekte. „Zuidoos tenwind gecombineerd met slagregen komt gelukkig niet zo vaak voor. Maar het raam zit 24 meter hoog in het gebouw, dus we konden het niet zo snel afdichten", meldde een woordvoerster van het museum. Behalve de kartonnen Michiel werd ook een vitrine getroffen door de lekkage. Door de uitstalkast een paar meter op te schuiven, kon schade aan de collectie worden voorkomen, foto Lex de Meester BURGH-HAAMSTEOE ELLEMEET OOSTERLAND RENESSE SIRJANSLAND ZIERIKZEE door Marcel Modde ZIERIKZEE. De schade door vuurwerk rond de jaarwisse ling op Schouwen-Duiveland is door de gemeente becij ferd op 14.500 euro en ligt daarmee een fractie hoger dan beide voorgaande jaren. door Wendy Wagenmakers door Marcel Modde ZIERIKZEE. De ambulances op Schouwen-Duiveland kwamen in 13,6 procent van alle ritten in 2015 te laat. In 2009 was dat per centage nog 26,4 procent, blijkt uit cijfers die de raadsfractie van de Christenunie heeft opgevraagd bij amulancedienst Witte Kruis. Wim Dorst, Christenunie

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 66