NIEUWS 5 Dierverzorgers In Emmen moeten vluchten voor neushoorn Kras.nl/busreizen of bel 0900-9697 'Door de leeftijdsgroep tot 35 jaar wordt minder traditioneel tv gekeken' Presentatrice Linda de Mol riep het recent nog: „Traditioneel tv-kijken? Die dagen zijn voorbij! Het is vloggen, bloggen, insta- grammen en vooral netflixen." Vertrouwde zenders als NPO t en RTL 4 scoren nog altijd met re gelmaat grote successen. De afle vering van Boer Zoekt Vrouw op 15 maart vorig jaar trok verreweg de meeste kijkers: liefst 4,6 miljoen. Maar ook het Bijbelspektakel The Passion (3,9 miljoen), Wie is de Mol? (3,6 miljoen) en All You Need is Love (3,2 miljoen voor de kerst- special) hielden Nederland ouder wets aan de buis gekluisterd. In 2015 keken we gemiddeld drie uur en tien minuten per dag naar tv-programma's. „Dat is heel veel", zegt Guus van der Salm van de SKO. De instantie die sinds 2002 de kijkcijfers meet, pu bliceerde gisteren het jaarrapport. Tóch is het een daling van bijna 5 procent ten opzichte van 2014. Dat komt deels door het ontbre ken van evenementen als het WK en de Olympische Spelen. Maar de SKO wijst voor het eerst ook naar 'video on demand'-dien- sten waarvan Netflix en Video- land de populairste zijn. Kijken wat, waar en wanneer je maar wilt dus. Vooral door de leeftijdsgroep tot 35 jaar wordt minder traditio neel tv gekeken, aldus Van der Salm. De publieke omroep leek hier in 2015 het meeste last van te hebben. Het marktaandeel in de avond daalde van 36,4 (in 2014) naar 34,1 procent. RTL Nederland steeg licht van 28,7 naar 29,2 pro cent. De zendergroep van SBS (SBS 6, Net 5 en Veronica) boekte eindelijk succes. Het aandeel steeg van 16,9 naar 18,4 procent. Dat ons mediagebruik veran dert, blijkt ook uit de toename van het kijken via diensten als NPO Gemist, RTL XL en NL Ziet. Dat percentage steeg van 5 pro cent in 2014 naar 6,1 procent (van de totale kijktijd). Vooral drama series als Zwarte Tulp en Flikken Maastricht waren populair. De SKO meet alleen kijkcijfers van tv-zenders. Bedrijven als Net flix en Videoland geven zelden cijfers prijs. Volgens onderzoeks bureaus telt Nederland zo'n 1,3 miljoen Netflix-abonnees. De be kendste video on demand-aanbie- der maakte gisteren bekend zijn diensten in nog eens 130 landen te lanceren. Na deze uitbreiding is Netflix in 190 landen actief. Het aantal abonnees van Video land werd in maart 2015 geschat op ruim 100.000. EMMEN. Dierverzorgers in Dieren park Emmen hebben gisteren moeten rennen voor hun leven bij het verhuizen van drie neus hoorns naar hun nieuwe onderko men in de nabijgelegen Wild- lands Adventure Zoo. Een van de dieren was niet bepaald enthou siast over de plotselinge migratie en liet dat duidelijk merken. Het dier was via een speciale con structie in de transportkist gelokt waarmee hij zou worden ver voerd naar zijn nieuwe verblijf. Door een fout van een dierenver zorgers ging het even goed mis. De neushoorn stootte met een enorme kracht met zijn kop tegen een van de metalen buizen van de kist. De buis brak door het ge weld afj waardoor het dier met ge mak zijn kop door de kist kon ste ken. Alleen bij de poten werd de neushoorn nog gescheiden van zijn verzorgers. De mannen die bezig waren met het vervoer van het dier, zetten het onmiddellijk op een lopen. De neushoorn wist uiteindelijk niet uit de kist te ontsnappen en kwam tot rust. Na enkele minu ten werd met grote voorzichtig heid de kist weer gesloten. De die rentuin reageerde op Facebook la coniek. „Het blijven wilde die ren... Gelukkig liep het goed af', schrijft een medewerker van de zoo onder videobeelden. De wereld is Kras Compleet verzorgd Boek nu met extra korting 4 dagen al v.a. VRIJDAG 8 JANUARI 2016 Netflix lokt kijkers NPO i, Guus van der Salm SKO topman van Netflix, maakte gisteren de uitbreiding naar 130 extra landen be- door Bonne Kerstens door Gudo Tienhooven HILVERSUM. Videoplatforms als Netflix en Videoland snoepen lang zaam meer kijkers af van de tradi tionele televisiezenders. De publie ke omroep ondervond hier in 2015 het meeste last van, blijkt uit jaaroverzicht van de Stichting Kijkonderzoek (SKO). Reed Hastings, mede-oprichter en kend. foto Steve Marcus/Reuters Busreizen Romantische Strasse Ontdek dit verrassende stukje Duitsland met wijngaarden, rivierdalen en middel eeuwse steden als Nörd- hhnbbm lingen en Rothenburg. "SM Centraal gelegen hotel I Antik Hotel*** in Aaien I Nieuw in ons aanbod Zie: Kras.nl/39528 Antwerpen, Brugge Gent Vlaanderen Vakantieland! Ontdek alle hoogtepunten in de 3 gezelligste steden van België. ■■■HM 3-sterren hotel in het centrum van Sint Niklaas I Incl. ontbijt 1 x diner I Nieuw in ons aanbod ^KrXT*] Zie: Kras.nl/39532 Venetiaanse Rivièra Een mix van cultuur strand met bezoek aan Grado, Padua en Venetië. Geniet van het San Marcoplein, de Rialtobrug en de gondels. Hotel vlak bij het strand Met zwembad sauna Klantbeoordeling 8,1 Zie: Kras.nl/39400 Normandië invasiestranden Interessante reis vol cultuur, geschiedenis en strand. Excursies naar o.a. de Mont St.-Michel, badplaatsen ihh aan de Cöte Fleurie en de invasiestranden. Hotel Crocus Caen Klantbeoordeling 8,3 Zie: Kras.nl/39342 Kroatische Kust Dubrovnik Geliefde rondreis met volop afwisseling. Geniet van de natuur, de ruige kustlijn en cultuur in o.a. Zadar, Split, Krk, Trogir en optioneel naar de Plitvice Meren. Incl. bezoek aan Mostar I Klantbeoordeling 8,5 Zie: Kras.nl/39396 Het mooiste van Denemarken Complete rondreis naar o.a. de oude Vikingstadjes Ribe en Roskilde, Funen, Kasteel Egeskov, Kopen- hagen en optioneel een dagtocht naar Zweden. 4-sterren hotels Klantbeoordeling 7,9 Zie: Kras.nl/39459 Polen Mazuren Indrukwekkende reis naar o.a. Gdansk, Auschwitz, Mazurisch Merenplateau en de steden Warschau en j. Krakau, die we bekijken [El samen meteen NL'segids. I Goede 3-sterren hotels I Klantbeoordeling 8,3 Zie: Kras.nl/39391 Grand Tour Balkan Complete rondreis door maar liefst 7 landen naar o.a. Krakau, de zoutmijnen van Wieliczka, Kasteel PWHH Dracula, Boekarest, de Zwarte Zee, Belgrado, Sofia en het Balatonmeer. I 3-/4-sterren hotels ETÏTTj Zie: Kras.nl/39507 70 cpg Daarom boekt u uw busvakantie bij Kras: Reizen met vertrekgarantie Altijd per Comfort Class touringcar Zeer ervaren chauffeurs Garante opstapplaatsen in heel Nederland Gewoon het beste aanbod busreizen /f\Xj '•sbê Prijzen p.p. o.b.v. 2 personen excl. reserveringskosten en Calamiteitenfonds

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 5