Even voorstellen 8 I BINNEN O? B De kringloopwinkel en de rommelmarkt staan vol meuk, maar vergis je niet: sommige spullen kunnen (weer) pareltjes worden. Studenten van ArtEZ laten zien hoe je dat aanpakt. Deze week gaat Josette Troost aan de slag met een bran d stoftrechter. Hallo! Mijn naam is Josette Troost, ik ben 21 jaar en vierdejaars stu dent Docent Beel dende Kunst en Vormgeving aan ArtEZ ho geschool in Zwolle. U kent mij misschien nog van de schaaltjes kapstok die ik maakte voor de voorloper van deze rubriek, Pimp je Billy. Ik vond dat zo leuk dat ik ook graag mijn steentje bijdraag aan Opgeknapt! Mijn opleiding be steedt evenveel aandacht aan het kunstenaarschap als aan lesgeven. Door zelf kunst te maken, kan ik mijn kennis en vaardigheden op anderen overbren gen. Zo wil ik u met dit project meenemen in mijn gedachte gang. Wat gebeurt er als je een brandstoftrechter ondersteboven houdt? Inderdaad, de trechter lijkt dan op een lam penkamp. Daarom kreeg een oude brandstoftrechter een nieuwe func tie: een mal. Een mal om prachtige papierpulp-hang- lampen mee te maken. Het knal gele snoer en de papieren kap laten het peertje stralen zoals je niet eerder hebt gezien. Maak meerdere lampen en combi neer ze op diverse hoogtes. In zijn eentje straalt hij, maar in een groepje des te meer! Aan de slag! Zaag in dien nodig het handvat en het tuitje voorzichtig van de brandstoftrech ter. Bedek de trechter en het plafondkapje met een strokenlaag van kran tenpapier. Dit zorgt voor een stevige vorm. Werk de trechter en het kapje af met papierpulp. Laat dit drogen. Aan de bovenkant moet een gat blijven voor het snoer. Kleur, verf of spuit het snoer. Ik koos voor de kleur geel, maar je kunt natuurlijk elke kleur kiezen die je wilt. Haal het snoer door het gat van de kap. Zorg dat de fitting blijft haken. Bevestig het kapje aan het einde van het snoer. vrijdag8januari 2016 GO Brandstoftrechter Witte snoerpendel Transparante lamp, 10 watt Behangplaksel Oude kranten Gele stift of verf je ineens een lamp gemaakt. FOTO'S KOEN VERHEIJDEN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 59