Huizenpaspoort 6 I IINNEN& ES Van een oud huurhuisje in Ouwerkerk naar een rijksmonument in Zierikzee. Annemarijn Gast en Martij n Rentier hadden een jaar geleden niet gedacht dat het zou gebeuren. Nu wonen ze alweer een paar maanden met veel plezier in hun nieuwe stulpje. We kwamen binnen en voelden dat dit het zou kunnen worden. Vooral de balken in de plafonds vonden we erg mooi TEKST MARISKA DEN HARTOG I FOTO'S DIRK-JAN GJELTEMA petrots zijn ze op hun eerste eigen koophuis. Annemarijn en Martijn woonden hiervoor in Ou- .werkerk en hadden al een tijdje de wens naar Zierikzee te verhuizen. Maar ze dachten dat het voor hen nog niet was weggelegd. Annemarijn: „Ik werk op een nota riskantoor en zag daar veel jonge mensen van onze leeftijd langsko men. Als zij een huis konden kopen, dan moesten wij dat toch ook kunnen?" Ze lieten uitrekenen hoeveel ze konden lenen. Het feit dat Martijn net een vast contract had gekregen hielp natuurlijk wel mee. Al snel kregen ze goed nieuws. „We konden tot ongeveer 170.000 euro besteden. Met dat in het ach terhoofd gingen we naar huizen kij ken," vertelt Martijn. Eisenpakket Het eisenpakket was duidelijk: een bijzonder huis in de binnenstad van Zierikzee waaraan niet veel meer hoefde te gebeuren. „Na een stuk of zes huizen kwamen we hier. Ik herinner me nog dat we binnen kwamen en voelden dat dit het wel eens zou kunnen worden. Vooral de halken in de plafonds vonden we erg mooi." In 2008 is het huis door de vorige eigenaren verbouwd. Het naastgele gen pand hoorde er eerst bij, de voorgevel was ooit anders. Anne marijn vermoedt dat het een win kel was. De vorige eigenaren maakten er twee woningen van. Annemarijn en Martijn zijn ook bij de andere woning gaan kijken, maar vonden dat wat ze nu gekocht hebben meer sfeer heeft. Het opdelen in twee nieuwe woningen is volgens het stel heel netjes gedaan. Rapport „Bij de aankoop hebben we mensen meegenomen die er verstand van hebben en er is een bouwkundig rapport opgesteld. Het scheelt dat ik daar al ervaring mee heb van wege mijn werk bij de notaris. Alles ZIERIKZEE vrijdag 8 januari 2QI6 De petrol- blauwe muur geeft meer pit aan de woonka mer. Monument staat als A 44 Het huis van Annemarijn en Martijn is een rijksmonument en staat in de Lange St. Janstraat in Zierik zee. De woning, die in 1788 is gebouwd, stond te koop voor €167.000, maar het stel kocht hem uiteindelijk voor €159.700. De naastgelegen woning - beide vormden ze ooit een geheel - staat nu te koop voor €169.000.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 57