IINNENM 3 LEESTIPS Blader door een buitenlands woontijdschrift, surf eens rond op Pinterestoflnstagram Telefoon opladen op het aanrecht eenheidsworst." Een andere valkuil is het in één keer aanschaffen van het interieur. Dat zie je vooral ge beuren bij starters en samenwo ners. Patrick Kooiman: „Voor je het weet, kies je dan een plaatje uit de showroom en bouw je dat thuis na. Met het gevaar dat het nogal ge middeld is. En grijs." Er zit volgens de experts maar een ding op: echt aandacht besteden aan je interieur. Kooiman: „Een spannend, eigen en ander huis be gint bij verder kijken. Blader eens door een buitenlands woontijd schrift, surf rond op Pinterest en Instagram en bewaar plaatjes van interieurs die je aanspreken. Visua liseer je droominterieur en werk daar langzaam naar toe. Zo geef je jezelf de tijd om ook kostbare stuk ken te kunnen aanschaffen." Ook Jantien en Noor van Designed for Living promoten de zoektocht naar 'eigen' meubels. „Hoe leuk is het als je een mooie oude stoel vindt en die opnieuw laat bekleden in een mooie stof? Dat is dan jouw interieurstatement." Het hoeft niet per se duur te zijn: „Persoonlijke vondsten of stukken uit de familie zijn vaak interessant. Daar komt steeds meer interesse voor, kijk maar naar het succes van de site 'Gevonden op Marktplaats', waar de beste aangeboden meubels bij elkaar staan. Het is helemaal geen schande meer om tweede hands of krijgertjes in huis te heb ben." En die grote grijze hoekbank? Tja, Wrijving Kooiman: „Denk eens aan een bank van losse elementen, waarmee je kunt schuiven. En zet er dan één bijzondere stoel bij. Wrijving is belangrijk in een interieur. Het hoeft echt niet te perfect bij el kaar te passen." De stylist zet zijn laatste troef in: kunst. „Kunst is uniek en komt prachtig uit tegen een muur in een knalkleur. Neem een abonnement op een kunstuitleen. Probeer het gewoon. En pak die verfkwast. Begin desnoods met een hoekje of één kamer. Het ergste wat kan ge beuren? Dat het niks is. En dan verfje nog een keer." die moet gewoon verdwijnen, daar zijn de drie experts het over eens. „Niet elk lijf is geschikt voor de leg ging, zo is het ook met de grijze hoekbank," benadrukt Patrick Kooi man. „Die past misschien in een loft, maar niet in de meeste nieuw bouwwoningen." vrijdag8januari 2016 GO borden met Tijdens het koken je telefoon opla den op het aanrecht: het kan met de Corian Charching Surface van DuPont. Bij deze nieuwe draadloze technologie worden oplaadpunten in huis onzichtbaar geïntegreerd in bijvoorbeeld het aanrecht, de ont bijttafel of het bureau. Het enige wat je hoeft te doen, is een speci ale oplaadring in je telefoon of ta blet steken. Meer informatie: dupont.co.uk DASH - - Ineen jJFEi .4, 3. f, speciaal dubbeldik nummer v belicht architectuurmagazine DASH de bouwkunst in de continu groeiende steden. Hoe kunnen de nieuwe megasteden overal ter wereld recht doen aan de wensen van de bewoners? (naiOIO, €49,50) PHOTOGRAPHY INC. Photography Inc. brengt de historie van de foto industrie in beeld. In het begin is fotografie een ambacht en een foto een luxeartikel. Later wordt het een massa product. Lees over de technolo gie door de eeuwen heen. (Lannoo, €39,99) MINECRAFT Voor fans van compu terspel Minecraft schreef Sean Fay Wolfe een boeken- reeks. Deel twee, 'De nacht van het kwaad', gaat over de onheilspel lende organisatie Noc- tem Alliance, die Element City met aan slagen bedreigt. (Van Holkema&Waren- dorf, €12,50) WRITE NOT HING IN HERE Leuk voor het nieuwe jaar: een notitie- en schetsboekje vol opdrachten, leuke weetjes en citaten. (BIS Publishers, €14,95) 44

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 54