Ladies Futsal #14 barst uit voegen Middelburgse atleet zal nog wel eens aan valpartij denken 16 ZEELAND Wallenloop in Goes wordt zaterdag voor de 55e keer gelopen. Het Belgische Duffel AC is ook weer van de partij. Zwemtitels verdeeld door Scheldestroom 'Ik ben twee keer achter elkaar tweede geworden. Voor Zeeuws publiek hoop ik weer goed te lopen' Harmes in 2014 al dicht bij de ze ge was, lukte het Tim Pleijte een jaar later om de Belgische hege monie te doorbreken. Jarenlang voerden de atleten van het Bel gische Duffel AC de boventoon. Ook dit jaar zijn onze zuider buren weer vertegenwoordigd bij de loop. „Ze zijn er weer bij", ver telt Huib Boogert namens het or ganiseerde AV'56. „Maar hun sterkte ken ik niet." LAATSTE TIEN WINNAARS grind en modder lag. Zijn inhaal race bracht hem uiteindelijk de tweede stek. „Hij zal daarom zeer gebrand zijn om te winnen", stelt Boogert. Harmes bevestigt de bewoor dingen van Boogert. „Ik ben twee keer achter elkaar tweede gewor den. Voor Zeeuws publiek hoop ik wederom goed te lopen. Met de vorm zit het goed." Naar de weersverwachtingen kijkend belooft het een natte loop te worden. De organisatie maakt zich daar echter geen zor gen over. „Natuurlijk merk je zo iets aan de inschrijvingen op de dag zelf', aldus Boogert. „Maar de ene loper vindt het juist prach tig." Ook Harmes deert het wei nig. „Als ik bezig ben, zet ik mijn verstand op nul. Maar als ik de plek passeer waar ik ben geval len, zal ik er - zeker met slecht weer - toch even aan terugden ken." 'Als ik de plek passeer waar ik ben gevallen, zal ik er - zeker met slecht weer - toch even aan terugdenken' GOES. Erwin Harmes wil bij de 55e editie van de Goese Wallen loop morgen iets goedmaken. Vo rig jaar vocht hij een tweestrijd uit met Tim Pleijte, maar kwam ongelukkig ten val en zag daar door de zege aan zich voorbij gaan. „Ik wil revanche nemen." Morgenmiddag wordt de Goe se Wallenloop alweer voor de 55e keer gelopen. Afgelopen editie was een bijzondere. Nadat Erwin Topfavoriet tijdens de aanko mende editie is Erwin Harmes. De atleet uit Middelburg lag vo rig jaar op kop met Tim Pleijte, de latere winnaar, maar kwam on gelukkig ten val op een plek waar Het Ladies Futsal #i4-toernooi beleeft morgen haar derde edi tie. De zaalvoetbaldag voor dames (16+) in het Omnium in Goes is uitgegroeid tot een mondiaal toernooi waaraan 32 ploegen deelnemen. „We hebben een aantal teams teleur moeten te stellen", betreurt organisatrice Jon- neke Schuurbiers. Drie jaar geleden deden er nog twaalf teams mee tijdens de eer ste editie van het Ladies Futsal #i4-toernooi in Goes. Nu had de organisatie gemakkelijk het drie voudige kunnen halen. „Het maxi mumaantal voor dit jaar is be reikt", stelt Jonneke Schuurbiers. „De beschikbaarheid aan zalen liet niet meer ploegen toe. Tevens moet het niveauverschil niet te groot worden. Volgend jaar gaan we kijken hoe we dat het beste vorm kunnen geven en dus verder kunnen groeien." Morgen verdedigt het team van Goes haar ongeslagen status. Eredi visiespeelsters Sylvana (AA Gent) en Sharona (ADO Den Haag) Tieleman uit Terneuzen zijn er ook weer bij. De concurrentie komt dit jaar niet alleen uit Zee land. Ploegen uit onder meer Ven- lo, Gorinchem, Zoetermeer en Rotterdam maken hun opwach ting. Schuurbiers kijkt enorm uit naar de topteams die erbij zijn ge komen. „Ik verwacht de nodige panna's en hakjes. Ook ben ik heel erg benieuwd of TTP Rotter dam het Goes lastig kan maken." Buiten dat het winnende team een beker in ontvangst neemt, valt er ook individueel wat te win nen voor de speelsters. De beste keepster, speelster en talent krij gen tickets voor een kwalificatie wedstrijd van de Oranje Leeuwin nen in maart. Dit wordt bepaald door de organisatie, ambassadeur Said Bouzambou (zaalvoetbalinter national) en Dolf Roks (manager spelerszaken bij Sparta Rotter dam). Van buiten Zeeland doen on der meer Stedoco (Hoornaar), FC Picus (Venlo), GJS (Gorinchem), Mazzelstars (Zoetermeer), Bristol (Roosendaal) en DSE (Et- ten-Leur) mee. 'Het maximumaantal van 32 ploegen voor dit jaar is bereikt' OOSTBURG. Zwemvereniging Scheldestroom tekent dit week einde voor de organisatie van de Zeeuwse Winter Zwem Kam pioenschappen (ZWZK). In zwembad de Eenhoorn in Oost burg staat 52 provinciale titels (48 individueel, 4 estafette) op het spel. De organisatie kan zich verheugen in de deelname van 231 zwemmers, die samen teke nen voor 562 starts. Zowel op za terdag als zondag starten de wedstrijden om 13.30 uur. Schel destroom organiseerde vorig jaar (samen met ZC Koewacht) ook de Zeeuwse Zomer Zwem- kampioenschappen (ZZZK). Erwin Harmes wil revanche Erwin Harmes, atleet Erwin Harmes, atleet De Wallenloop in Goes wordt tra ditioneel gewonnen door lopers van het Belgische Duffel AC. Van de laatste tien edities werden er negen gewonnen door een Belg. 2015: Tim Pleijte 2014: Stein Van Es (Bel) 2013: Dieter Vanstreels (Bel) 2012: Maarten Mortelmans (Bel) 2011Dieter Vanstreels (Bel) 2010: afgelast 2009: Dieter Vanstreels (Bel) 2008: Stein Van Es (Bel) 2007: Bart Verschoren (Bel) 2006: Bart Verschoren (Bel) Met de sporen van zijn glijpartij zichtbaar op zijn lijf beschouwt Erwin Harmes (links) de Wallenloop van vorig jaar na met onder anderen de winnaar Tim Pleijte (rood shirt), foto Huib Boogert door Len Wolters door Len Wolters Jonneke Schuurbiers, organisatie

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 47