'Ik wil best een eindje lopen 'Het is weg wanneer ik wil ZEELAND 11 In de tuin van Cindy van den Broeke staan behalve twee kliko's van de gemeente ook een zelfge- kochte container voor het plastic. Vleesverpakkingen en flessen houdt ze trouw apart. Elke week loopt ze zo'n vijfhonderd meter naar de ondergrondse container in de buurt om het plastic afval weg te brengen, net als het glas en het papier. „Ik scheid het afval natuurlijk om het milieu te spa ren, maar ook omdat het prak tisch is. Mijn grijze kliko zat voor heen altijd hartstikke vol. Nu houd ik ruimte over." Ze vindt de plannen van de ge meente 'geen verkeerd idee'. „Ik vind het ook een goede zaak dat je nu geld betaalt voor plastic zak jes in de winkel. Alles komt maar op straat en in de natuur te recht." Cindy wil best vijfhon derd meter lopen om het restaf val weg te gooien. Dat doet ze nu immers ook al voor het plastic. „Maar er moeten er wel meer bij komen. Anders kan niet iedereen z'n afval kwijt. En het mag niet ten koste gaan van de parkeer ruimte in de wijk. Want dat is nu al een probleem." Ideaal vindt ze het: Manon Koene kan haar vuilniszakken weg gooien wanneer ze wil. Ze woont in een flat aan de Dwarskaai in Middelburg. Pal voor haar voor deur staat een ondergrondse con tainer. „Ik kom uit Hoek. Daar had ik vuilcontainers. Je moest altijd onthouden welke kliko je op don derdag buiten moest zetten. Nu ben ik meteen van mijn vuilnis zakken af. Zo kan het ook niet gaan stinken in huis." Manon zou milieubewuster kunnen zijn, vindt ze zelf. Ze houdt glas en papier apart. Plastic scheidt ze nauwelijks. „Alleen de grote dingen, maar verder niet. Dat is luiheid", geeft ze toe. „Ik heb vaak geen zin om er bij na te denken." Als er straks drie verschillende containers voor haar deur staan voor plastic, gft- en restafval, dan is ze wel bereid om meer afval te scheiden. „Mijn opa en oma doen het ook altijd netjes. Als zij het kunnen, dan moet het mij toch ook lukken?" Twitter Dennie Bastiaan @denniebee Onze #prachtduinen. Eén van de weinige plek ken in Nederland waar je mooi ster ren kunt kijken. Online top-5 Uw reactie Instagram VRIJDAG 8 JANUARI 2016 wel naar de stort' Cindy van den Broeke houdt plastic, glas, gft en papier al apart van het restafval. Cindy van den Broeke (38) Woont in: Middelburg, wijk: Nieuw Middelburg Manon Koene vindt de ondergrondse vuilcontainer, die voor haar deur staat, 'ideaal'. Manon Koene (23) Woont in: Middelburg, binnenstad Natuurmonumenten is een ac tie begonnen om te zorgen dat de kuststreek in Nederland niet volgebouwd wordt. Door een foto van de duinen te delen met de hashtag #prachtduinen moet de campagne bekenheid krijgen. Dennie heeft een ande re kijk op de duinen, namelijk richting de (sterren)hemel. 1. Middelburg eerste in Zeeland die stopt met ophalen afval 2. 'Veel mensen onterecht in Zeelandhallen' 3. Gezocht: nieuwe opa en oma 4. Souburger racet met 200 kilo meter per uur over A58 5. Zeelandhallen tijdelijk uitge breid met enorme tent Restafval wordt in het centrum van Middelburg binnenkort niet meer opgehaald, maar door mensen zelf naar ondergrondse containers gebracht. Ruud: „Ge woon een ordinaire bezuiniging. Mogen de burgers het weer op knappen." „Dus iedereen stapt in zijn auto om zijn zooi elders te dumpen", zegt Alex. Pepe reageert: „Waar om zou je in je auto stappen om je zooi ergens anders te dumpen als je het met minder moeite in een container in de buurt zou kunnen gooien?" Op het PZC Instagramaccount vind je Zeeland in de mooiste beelden. Sinds kort delen we er ook nieuwsfoto's van onze foto grafen. Heb jij een prachtige Zeeuwse foto gemaakt? Of wist je het nieuws te vangen met je lens? Deel je foto met ons door #pzcfoto te gebruiken. Of stuur hem in op de site via: www.pzc.nl/foto. Benieuwd naar alle Instagram- kiekjes? Zie: instagram.com/pzcredactie Kijk op www.pzc.nl of O @pzcredactie K3 facebook.com/depzc dPpzcredactie

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 42