Om te mogen vissen Klimaattop Klimaattop II Herten Belastingverlaging Kustbebouwing Kustbebouwing II Veere Om te mogen vissen, moet een sportvisser aan twee eisen vol doen: 1. hij moet een geldige sportvis akte (tot het vissen, hetzij met ten hoogste twee hengels, hetzij met één peur) kunnen tonen, en 2. hij moet een schriftelijke ver gunning van de rechthebbende op het visrecht doorgaans een hen gelsportvereniging) hebben, gel dende voor de visserij welke wordt uitgeoefend, tenzij hij zelf bijv. eigenaar van het water is. De tweede eis geldt in de mees te gevallen niet voor het vissen met één hengel geaasd met door de Minister van Landbouw en Vis serij aangewezen aas in de zoge naamde bevaarbare en bevlotbare wateren en fortgrachten ook wel openbare wateren genoemd). De door de Minister aangewezen aassoorten zijn: a. brood, aardappel, deeg, kaas, granen en zaden; b. worm en steurkrab; c. insecten en insectenlarven en nabootsingen hiervan, mits die nabootsingen niet groter zijn dan 2,5 cm. op mijn vaders visakte uit 1989 Brieven De laatste weken worden wij over stelpt met berichten over opwar ming van de aarde. Tijdens de kli maattop is besloten dat wij een verdere temperatuurstijging kun nen voorkomen als wij de CO2- uitstoot beperken. Ik ben niet deskundig, maar ik ver moed dat economische én politie ke belangen een belangrijke rol spelen in de besluitvorming. Ne derland, dat zo graag een voortrek kersrol wil spelen, heeft er econo misch belang bij dat ook andere landen hun eisen aan onze CO2- uitstoot zullen aanpassen om te voorkomen dat bedrijven zich ver plaatsen naar landen met lagere milieu-eisen. Het streven naar een gezond mi lieu is belangrijk. Enige nuchter heid mag er toch ook zijn. Willen wij onze huidige welvaart handha ven, dan moet er toch ook zorg zijn voor brood op de plank. Iedereen tevreden, want er is een klimaatakkoord en de aarde is ge red. Zijn politici en geleerden ver geten dat de aarde ooit véél war mer was? Inderdaad, de zeespiegel stijgt al vanaf de laatste ijstijd. Nederland lag tijdens de ijstijd vrij hoog van wege de enorme ijsmassa in Scan dinavië. Scandinavië komt nog steeds om hoog. Wij zakken. Ik heb in een wetenschappelijk rapport gelezen over de invloed van het vulkanisme. Vulkanen bla zen enorme hoeveelheden kool stofdioxide (CO2) en zwaveldioxi de de atmosfeer in. Door de mens veroorzaakte vervuiling is daar maar een kruimeltje bij. Het klimaat wordt hierdoor sterk beïnvloed, zie de uitbarsting van de Krakatau in 2883. Het gevolg: enkele jaren lang minder zonlicht en koele zomers. Ook de 'kleine ijstijd' was een gevolg van vulka nisme. Wat ik mis in het klimaatakkoord is het plan om alle vulkanen af te sluiten. Je kunt er een commissie voor benoemen en het levert veel werk voor bedrijven op. Stop afschot damherten Kop van Schouwen (24 december). Ik er vaar inmiddels dat er geen enkel realiteitsbesef is ten aanzien van dit thema. Er lopen roedels dam herten door woonwijken. Zij slopen niet alleen tuinen, maar ze brengen met de teken de ziekte van Lyme over. Ook is het verkeersgevaarlijk. Er zal pas opgetreden worden als er ernstige zaken plaatsvinden. Het spreekwoord 'als het kalf ver dronken is, dempt men de put' zal van toepassing zijn. Tijdenlang worden de gepensio neerden door het kabinet achterge steld. Diverse keren zijn de ABP- ouderen zelfs van een flink deel van hun zelf gespaarde gelden be roofd door 'ons' kabinet. Al jarenlang wordt mede hierdoor geen positieve prijscompensatie doorgevoerd. Dit jaar wederom een dievenklauw in de ABP-kas voor de nieuw afgesloten cao's voor ambtenaren en politie. Graag zou ik aangifte willen doen van discriminatie, diefstal en he ling, maar waar? Ook bij het nieuwe besluit voor belastingverlaging zijn de gepen sioneerden weer het kind van de rekening en geen enkele partij die het voor de ouderen opneemt! Op de illustratie bij het artikel 'Angst voor volgebouwde kust', ziet men ook de hoogbouw langs de kust van West-Zeeuws-Vlaan- deren. En inderdaad in 'ons eigen landje' wordt langs de kust - en zelfs in de duinen - flink ge bouwd. Als de regels (nog) soepeler wor den en het Knokse kapitaal blijft toestromen, zal blijken dat we langs onze kust Belgische toestan den krijgen en we het gemoede lijk karakter van onze kust steeds verder zullen zien verdwijnen en dat istriest. Dat er onder de Zeeuwen een alge mene angst groeit voor de bebou wing van onze kusten (30 decem ber) is volkomen te begrijpen. Geef een projectontwikkelaar één vinger én hij pakt je hele lichaam! Ook de toezeggingen van dijk graaf Poppelaars neem ik met vele korrels zout. Het doet mij dan ook goed dat er nu al veel organisaties opstaan om zich tegen de komende plannen 'in te graven'! Fiets ik langs het Veerse Meer rich ting de Piet, dan krijg ik onmiddel lijk de kriebels rond camping de Witte Raaf, wat een aanslag op het eens zo ongerepte landschap! Over de financiële consequenties van deze misser zullen we het dan nog maar niet hebben! Dat onze Zuiderburen een 'Bel gische Bijlmer' hebben gebouwd langs hun hele kust is uiteraard hun keuze, bij een tsunami hou den ze wél hun voeten droog. Als men niet slapen kan, zoekt men de oorzaak buiten zichzelf, maar die ligt vaak in de persoon zelf. Als heel veel mensen door het ca rillon (32 december) heen slapen, dan ligt het dus aan u zelf, omdat men er zich waarschijnlijk aan er gert. Men hoeft niet in Veere te wonen! Wanneer men ergens domicilie kiest, dan vergewist men zich er toch van, welke bijzonderheden daar zijn. Het is altijd mogelijk om te gaan verhuizen. Als men toch het caril lon 's nachts wil uitschakelen, dan moet deze dure ingreep van 7000 euro ook maar door die voorstan ders betaald worden. Men kan niet de hele plaatselijke bevolking laten meebetalen aan deze verknoeiing van het eeuwen oude cultureel erfgoed. VRIJDAG 8 JANUARI 2016 ZEELAND 9 Brieven (max. 150 woorden) richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 5046 4380 KA Vlissingen 0118-434005 lezersredacteur@pzc.nl Jaap Wisse Magnoliastraat 38, 's-Gravenpolder T. W. Rosmolen Lange Blokweg 3, Zierikzee Jaap den Hollander Deltaweg 17, Haamstede J. J. de Rijcke Voorstraat 53, Colijnsplaat Guus Langeraert 't Schuttebocht 21, Oostburg Tjerk Westerterp Populierenlaan 3, Middelburg J. Buijs Prelaatweg 5, Aagtekerke 'Vulkanen blazen enorme hoeveelheden koolstofdioxide (C02) en zwavel dioxide de atmosfeer in. Door de mens veroorzaakte vervuiling is daar maar een kruimeltje bij.' foto Mast Irham/EPA M/.HoVHAn

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 40