Buurtrestaurant met wereldkeuken voor Middengebied in Vlissingen Buurt mag zelf groenplan maken De Horst Admiraalsgroet met paraplu WALCHEREN 7 Wonen in een Serviceflat: In de regio Mijn dorp, mijn stad 's Ochtends koffie, thee en gebak, 's middags een warme pot, high tea en 's avonds wereldgerechten. Huur appartementen Comfortabel Zelfstandig Veilig Service op maat Kom vrijblijvend informeren op De Open Dag zaterdag 16 januari tussen 10.30 en 14.00 uur. Onbezorgd wonen in een Service-appartement op een unieke locatie in Goes. VRIJDAG 8 JANUARI 2016 MIDDELBURG Schadebedrag jaarwisseling hoger De jaarwisseling heeft de gemeente Middel burg meer geld ge kost dan vorig jaar. De materiële schade be droeg dit jaar 17.670 euro. Vorig jaar was dat nog zevenduizend euro minder. De ge meente meldt dat er vooral schade is aange richt aan verkeersbor den (30) en afvalbak ken (21). Daarnaast zijn er drie onder grondse containers, een parkeerautomaat en kolken beschadigd door vuurwerk en van dalisme. VLISSINGEN Samen eten in Paauwenburg Majoraat houdt iedere tweede woensdag van de maand de Stamta fel Paauwenburg, die deze maand plaats vindt op woensdag 13 januari. Deelnemers krijgen voor zes euro erwten soep met rookworst en varkensvlees, met boerenbrood belegd met Zeeuws spek. Achteraf is er koffie of thee. De maaltijd be gint om 17.30 uur aan van Hogendorpweg 58a in Vlissingen. Aan melden kan tot 11 ja nuari via 0118-471103 of majoraat@zeelandnet. nl. VLISSINGEN Boekenverkoop Bibliotheek Vlissingen houdt woensdag 13 t/m zaterdag 16 janua ri een boekenverkoop. Het gaat om informa tieve boeken, jeugd boeken en romans. De boeken zijn te koop voor 0,50 euro per stuk. MIDDELBURG. Michiel de Ruyter heette bezoekers van het Muzeeum gisteren welkom met een paraplu boven zijn hoofd. De admiraal werd natgespat, doordat een raam in de nok van het gebouw lekte. „Zuidoos tenwind gecombineerd met slagregen komt gelukkig niet zo vaak voor. Maar het raam zit 24 meter hoog in het gebouw dus we konden het niet zo snel afdichten", meldde een woordvoerster van het museum. Behalve de kartonnen Michiel werd ook een vitrine getroffen door de lekkage. Door de uitstalkast een paar meter op te schuiven, kon schade aan de collectie worden voorkomen, foto Lex de Meester ARNEMUIDEN Centrum, 12.00-17.00 uur - Weekmarkt MIDDELBURG CBK Zeeland, Balans 17, 09.00-17.00 uur - Tentoonstelling 'Van Zeeuwse Bodem'; Zeeuws Archief, Hof plein 16, 09.00-17.00 uur - Maritieme Ex positie 'Schepen op de Westerschelde'; Ontmoetingskerk, Oosterscheldestraat 1,10.00-11.00 uur - Wijkagent te gast om in gesprek te gaan met burgers; Cinema Middelburg, 15.00 uur - Verto ning Marguerite; 19.00 uur - Verto ning Virgin Moun tain; 21.30 uur - Ver toning The Post man's White Nights; Bar American, Plein 1940 7,18.30 uur - Optreden NoPoint; Speelhof Hooger- zael, Seispark 2, 19.00 uur - Jaarlijkse Kerstboomverbran ding; Zeeuwse Bibli otheek, 19.40-22.30 uur - Lezing Alwin Pot over 'geleid open baar vervoer in Ja pan'; Stadsschouwburg, 20.00 uur - Cabaret show Niet Schieten! Met 'Kusje erop'; Spiegeltheater, 20.00 uur - Muzikale voor stelling 'Het meisje en de reus' OOSTKAPELLE Sportzaal De Halve Maan, 09.45-11.15 uur - Badmintonnen voor 50+ SINT LAURENS Sportpark De Brigge, 16.00 uur - Nieuw jaarsloop Ondo om Van Sparrentak-tro- fee; 18.30-20.00 uur - Open repeti tie-avond Brassband Middelburg voor wie een instrument wil leren bespelen of dat al kan VLISSINGEN Scheldeplein, 08.00 -16.00 uur - Week markt; Vrijenhoven- zaal, Baskenburg- plein 8, 09.00 en 09.45 uur - Gymnas tiek voor peuters die al zelf kunnen lo pen, samen met een (groot)ouder; Panta Rhei, Nolle- hoofd 1,20.30 uur - Muziekquiz in groep jes van maximaal 4 personen; De Piek, Hellebardierstraat 13, 21.00 uur - Tribute to Jerry Lee Lewis, 'Them Lewis Boys' WESTKAPELLE Verenigingsgebouw Herrijst, 09.00-10.00 uur - Volksdansen en Linedance; Polderhuis, Zuid straat 154-156, 11.00-17.00 uur - Ex positie 'Openbare la gere school Westka- pelle 1844-1944'. door Claudia Sondervan Er zijn al feestjes gehou den en gistermiddag werd de tweede 'Vlotste Vrijwilliger van het Jaar' er gehuldigd: Jan van Heese, al twee jaar elke week in de weer als taaldocent voor stichting Dunya. Maar pas als de keuken er staat, kan het nieuwe buurtrestaurant met wereldkeuken open in wijk centrum Het Vlot aan de Bloe- menlaan in Vlissingen. Vrijwillig sters met de Surinaamse, Antilli aanse, Marokkaanse, Turkse, Af ghaanse, Pakistaanse en Vietna mese keuken in de vingers, staan te popelen die te laten proeven. „Er komt een menukaart en ze willen ook cateren", vertelt direc teur Kris van Wezel van Stichting Droom. „We willen open zijn van 09.00 uur tot in de avond. Met 's ochtends koffie, thee en gebak, misschien ontbijt; 's middags een warme pot voor een paar euro en op verzoek van Marokkaanse vrouwen een high tea. En 's avonds is het een wereldrestau- door Maurits Sep MELISKERKE. Bewoners van de Cornelis Jaspersestraat in Meliskerke mogen zelf een plan maken voor het groen dat de gemeente Veere in hun straat gaat aanleggen. Voorwaarde is wel dat ze daarna zelf helpen bij het on derhoud. De bewoners hebben daar over een brief gekregen van de gemeente Veere en de dorpsraad Meliskerke. Zij konden tot 4 januari hun be langstelling kenbaar maken. Zes van de dertig bewoners in de straat hebben al aange geven mee te willen werken, zegt Jaap Matthijsse van de dorpsraad. Hij is tevreden over dat resultaat. „Niet ie dereen heeft een plantsoen voor de deur, dus niet ieder een voelt zich geroepen hier aan mee te doen. Dus twin tig procent vind ik een mooie score." Matthijsse heeft de reac ties gisteren aan de gemeen te Veere overhandigd. Die gaat er nu mee aan de slag. Uiteindelijk wil de gemeen te niet meer geld aan het on derhoud kwijt zijn dan wan neer zij het eigen plan uit voert. Jan van Heese is uitgeroepen tot Vlotste vrijwilliger van het jaar. Hij geeft al twee jaar vier dagen per week taallles bij Dunya. foto Ruben Oreel rant." Als het meezit, al vanaf in april, hoopt hij. Een en ander hangt af van een subsidie die Hei- demij en Landelijk Samenwer kingsverband Actieve bewoners geven aan wijkondernemingen. Stichting Droom is met wijkcen trum Het Vlot één van de vijf uit verkoren projecten in het land. Van Wezel hoopt op een kleine ton. „Daarmee kunnen we de keu ken afmaken, het plein inrichten en even een basisreserve inbou wen voor onderhoud, gas, water en licht." Het Vlot draait op gif ten van Postcodeloterij, Oranje fonds, Kansfonds en de inzet van 140 vrijwilligers en dan is het ge regeld krap in de kas. Van Wezel: „Het Vlot vergt 50.000 euro per jaar aan onderhoud, verwarming, telefoon en koffie. De kleine be drijven brengen nu 20 mille huur op. Ik hoop dat de gemeente Vlis singen een soort basisondersteu ning kan geven."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 39