Dinsdag kortgeding om strandhuur Vlissingen Stadsgeschiedenis Middelburg belicht ook de tegenstellingen Ziekenhuis krijgt meer begrip dan klachten over de tijdelijke situatie 6 WALCHEREN De hoofdingang van het ADRZ Vlissingen is allang gesloten, maar de bouw moet nog beginnen. Bezoekers zoeken hun weg in de tijdelijke huisvesting. Op de geur na, is er weinig meer over van de vertrouw de entree van het ADRZ in Vlissin gen. De hoofdin gang van het ziekenhuis is in okto ber al verhuisd naar de andere kant van het gebouw. Ook de poli klinieken zijn daar tijdelijk gehuis vest. De oude ingang, het restau rant en de poliklinieken staan al helemaal leeg. Maar de echte ver bouwing is nog niet begonnen. „We hopen eind januari of begin februari te starten. Momenteel leg gen we de laatste hand aan de koopovereenkomst. De nieuwe ei genaar regelt het bouwbedrijf en de installateur", legt programmadi recteur Natasja Mariman uit. Zeeland Investment Beheer (ZIB) koopt het gebouw met het geld van het investeringsfonds. Van de 30.000 vierkante meter die het gebouw ooit groot was, huurt het ADRZ er straks nog 11.500. An dere zorggerelateerde instellingen, zoals apotheken, fysiotherapeuten en tandartspraktijken kunnen de overige ruimten huren van de nieuwe eigenaar. Vanaf de parkeerplaats probe ren pijlen de bezoekers al naar de tijdelijke hoofdingang aan de Sot- tegemstraat te leiden. „Zoekt en gij zult vinden", zeggen twee vrouwen lachend tegen elkaar als ze toch voor de oude ingang staan, die met hekken is afgezet. „Het is even wennen", geeft voor lichter Jacqueline van de Kreeke toe. „Maar we hebben overal brief jes en tijdelijke bewegwijzering hangen. We krijgen er weinig klachten over, dus volgens mij is het allemaal wel duidelijk. Ieder een is gelukkig erg flexibel. Die rommel hoort nu eenmaal bij een verbouwing." Het is de bedoeling dat de hoofdingang en de eerste poli's in juli klaar zijn en in fases verhuizen naar hun nieuwe plek. Zodra alles kan doorschuiven, wordt het andere deel van het ge bouw onderhanden genomen. Het ziekenhuis in Vlissingen wordt compacter en gespecialiseer der. Voor spoed en langdurige zorg moeten patiënten al sinds twee jaar naar de vestiging in Goes. In Vlissingen kunnen men sen terecht voor planbare zorg, zo als operaties en alle poliklinische hulp. Daarnaast komt er een 'ma mapoli', waar artsen, gespeciali seerd in het opsporen en behande len van borstkanker, bij elkaar zit ten. Ook kunnen kankerpatiënten voor chemotherapie terecht op een afdeling oncologie. Eind dit jaar moet dat verwezenlijkt zijn. 'De papiertjes zien er een beetje rommelig uit, maar daar ik heb wel begrip voor' 'Om de weg te vinden, had ik de hulp nodig van een lieve man van de beveiliging' 3*^1 'Alles is goed te vinden, als je de bordjes maar volgt. We zijn allang blij dat het ziekenhuis blijft' VLISSINGEN. Het kortgeding dat de gemeente Vlissingen aanspant te gen Waterschap Scheldestromen in de ruzie over de prijs van de strandexploitatie, dient dinsdag voor de rechter in Middelburg. Het maakt een merkwaardige indruk op inwoners als overheden elkaar voor het gerecht slepen, stelt de PvdA in het bestuur van het waterschap. In schriftelijke vragen vraagt de partij om ophel dering over het conflict, temeer omdat er wel een nieuwe overeen komst is met Veere. Veere betaalt 65.000 euro per jaar voor het strandgebruik, die het waterschap doorsluist naar de Stichting Strandexploitatie voor het strandbeheer. Vlissingen wil minder betalen voor het Bad- strand en het Nollestrand. De ge meente vindt het terecht dat het waterschap na decennia de exploi tatieovereenkomst - circa 45 euro per jaar - wil aanpassen, maar niet tot het (onbekende) voorstel van het waterschap. Scheldestromen heeft de Vlissingse strandexploi- tanten al nieuwe overeenkomsten aangeboden. De PvdA wil ook we ten hoe die daar gevallen zijn. De opzet van de hoofdstukken wordt over een week besproken met de auteurs. De synopsis gaat vaak uit van tegenstellingen. Bernard Meijlink en Peter Sijn- ke belichten de historie 'boven en onder de grond': archeologie, mo numenten (waarmee Middelburg rijk is bedeeld) en stedenbouw. Historicus Tobias van Gent be schrijft de militaire geschiedenis in Oorlog en vrede. Geloof, onge loof en bijgeloof is in handen van Jan Zwemer. In Grote en kleine kunst behandelt Katie Heyning Boek over Middelburg behandelt 800 j'aar oorlog en vrede, geloof en ongeloof, grote en kleine kunst en alles onder en boven de grond. kunst, musea en kunstnijverheid. De economie valt uiteen in twee hoofdstukken. Willem van den Broeke buigt zich over de regiona le handel, Ruud Paesie over de overzeese handel. De politiek komt aan bod in Op het pluche, door Van den Broeke en Jeanine Dekker (tevens hoofdredacteur). Bij leven en welzijn behandelen Dekker en Sijnke 'de staat van het volk: geluk, gezondheid, onder wijs, sociale omstandigheden, mi gratie en bevolkingsgroei'. In juli 2017 gaat alles naar de drukker. Uitgever is Den Boer/De Ruiter. 'Rommel hoort bij verbouwen' De verbouwing van het ziekenhuis in Vlissingen gaat binnenkort van start. Voorlopig vinden patiënten, bezoekers en personeelsleden hun weg met tijdelijke bewegwijzering, die soms wat laag is opgehangen, foto's Ruben Oreel door Elodie Kint Bert Brouwer, Middelburg Joke Brouwers, Vlissingen Jan Schraa, Vrouwenpolder door Claudia Sondervan door Maurits Sep MIDDELBURG. Een kleine geschie denis van 800 jaar Middelburg in acht hoofdstukken. Oorlog en vre de, handel en kunst, geloof en poli tiek zijn thema's die aan bod ko men in het boek dat in het jubi leumjaar 2017 zal verschijnen. U kunt hier uw vervolgafspraak maken U kunt hier uw vervolgafspraak maken U kunt hier uw vervolgafspraak maken

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 38