i a Actie door foto gevlucht kind in Duinkerks kamp 'Ontvoering Gino en Rien volgde na ripdear 4 ZEELAND Bassist en tekstschrijver Peter Slager van Blof gaat filmmuziek componeren. En hij werkt aan een al bum met liedjes in Zeeuws dia lect. Peter Slager heeft veel contac ten in de Nederlandse muziekwe reld en dat blijkt handig. Daar door rolde hij de afgelopen weken zomaar in een nieuw project, film muziek componeren voor de docu mentaire De Tien van Renesse, sa men met de Belgische producer Ronald Vanhuffel. „Ik loop al heel lang rond met een plan voor een Zeeuwse plaat", vertelt Slager. „Liedjes in dialect. Tussen de Blofbedrijven door heb ik er een aantal geschreven." Dat wist Marinus de Goederen van a balladeer. Slager heeft de baspar tijen ingespeeld op verschillende platen van die popgroep. „Tjeerd Muller, de regisseur van De Tien van Renesse, maakte videoclips voor a balladeer. Marinus vertelde me over zijn documentaire." In zijn film reconstrueert Mul ler het verhaal van de tien van Renesse, de verzetstrijders die tij dens de Tweede Wereldoorlog door de Duitsers zijn opgehangen, toen de rest van Zeeland al was be vrijd. Slager: „Ik ben me in die ge schiedenis gaan verdiepen en dat leverde meteen een liedje op dat simpelweg Tien heet. Via Marinus legde ik contact met Tjeerd. Hij was heel enthousiast over dat lied je. We kwamen erop uit dat Ro nald en ik dan ook de muziek voor de hele film zouden maken. Het kan eigenlijk niet mooier. Het onderwerp ligt dicht bij me. Ik ken de plek goed en ik heb een fas cinatie voor de Tweede Wereldoor log. En het was wel mijn ambitie om eens filmmuziek te compone ren." Ronald Vanhuffel is een van de producers van de Blofalbums Bo ven, Watermakers en Blauwe Ruis. Hij is een goede vriend van Slager. „Hij heeft wat meer ervaring op dat vlak. Hij maakt muziek bij al lerlei soorten beeld. Volgende week komt Tjeerd bij ons langs om te laten zien wat hij al heeft en welke sfeer hij precies zoekt." MIDDELBURG. De Kledingbank Zee land in Middelburg zamelt extra warme winterkleren in voor de vluchtelingen die in het tenten kamp in Duinkerken verblijven. Wie spullen kan missen, kan ze el ke werkdag tussen 8.00 en 16.00 uur inleveren. 'Wij zijn zo geraakt door deze foto... Dus.. We gaan aan het werk!', meldde de Kledingbank gisteren bij de foto van een meisje in een regenboogvest, die eerder deze week in de krant stond. Medewerkers gaan op donder- Ineens viel alles op zijn plek, be vestigt Muller. „Peters liedje in het Schouws sluit naadloos aan op wat ik maak. Ik denk dat het el kaar gaat versterken. Zijn liedjes en muziek maken mijn film rijker en mijn verhaal is een voedingsbo dem voor zijn liedjes." Muller streeft ernaar zijn bioscoopfilm de ze zomer klaar te hebben. Slager heeft de komende maan den tijd. De activiteiten van Blof liggen even stil, onder meer van wege een solotournee van zanger Paskal Jakobsen langs Nederland se theaters. Dat geeft Slager ook de gelegenheid verder te werken aan zijn Zeeuwse liedjes. De laat ste tijd werkt hij samen met Ton- nie Dieleman, die onder de naam Broeder Dieleman landelijk veel succes heeft met liedjes in het Zeeuws-Vlaamse dialect. „We pra ten veel samen over muziek en proberen samen liedjes te schrij ven. Ik vind hem een inspirerende figuur. Hij heeft laten zien dat je in het Zeeuws iets geloofwaardigs 'Ik ken de plek goed en heb een fascinatie voor de IWeede Wereldoorlog' kan maken. Ik merk dat ik in het Zeeuws andere verhalen vertel dan wanneer ik voor Blof schrijf. Het nadeel is dat je ze dan ook zelf moet zingen. Ik voel me daar in toenemende mate comfortabel bij. Het werk van Tonnie, maar ook de laatste plaat die Thé Lau in zijn eentje heeft gemaakt, hebben mij geleerd dat je met eenvoudige middelen iets moois kan maken. Het hoeft niet allemaal in een per fecte studio, het mag ook een beet je rammelen, schuren en kraken." Slager durft nog geen datum te plakken op een album. Wel is dui delijk dat Vanhuffel de plaat gaat produceren. „Die plaat komt er, maar wanneer en hoe weet ik nog niet. Het zit in me en het moet er uit. Er zit verder niemand op te wachten, dus ik heb de tijd." dag 28 januari naar het vluchtelin genkamp in Duinkerken met een lading winterkleding, schoenen en dekens. De Kledingbank zoekt daarvoor nog wel; extra spullen om de vrachtwagen vol te krijgen. Er is behoefte aan regenkleding, regenlaarzen, warme truien en broeken, jassen, winterschoenen en dekens. De Kledingbank Zee land is gevestigd aan de Raven- steijnweg ia in Middelburg. Het vluchtelingenkamp in Duinkerken is een tentenkamp zonder verwarming. Door het slechte weer is de grond veran derd in een modderpoel. Dat is een scenario waar de re cherche 'ernstig rekening mee houdt', aldus politiechef Hans Vissers van de eenheid Zeeland- West-Brabant. Hij zei dit giste ren bij de bekendmaking van de politiecijfers over 2015. Eerder maakte de recherche bekend dat de daders van deze re cente ontvoering 90.000 euro los geld hadden geëist van de betrok ken familie. De ontvoerde man nen ontsnapten uiteindelijk. Hennepteelt De politie vermoedt dat de gijze ling te maken heeft met een con flict in de hennepteelt, waardoor er nog een rekening openstaat. Een partij van ongeveer dertig ki lo wiet zou overeen kunnen ko men met het gevraagde bedrag aan losgeld. Politiechef Vissers noemde de gijzeling in Breda als een voor beeld waaruit blijkt dat 'onder mijnende criminaliteit', zoals hennepteelt en de productie van synthetische drugs', zich het af gelopen jaar flink heeft gemani festeerd in de regio. De slachtoffers zaten drie da gen onder erbarmelijke omstan digheden opgesloten in een dichte aanhangwagen in een loods in Uli- coten, waaruit ze zichzelf in de nieuwjaarsnacht wisten te bevrij den. „Ze waren voortdurend ge boeid, kregen weinig te eten en drinken en moesten hun behoef ten in hun broek doen", schetste eerder chef Rienk de Groot van de recherche de situatie. De politie vermoedt dat de gijzeling te maken heeft met een conflict in de hennepteelt. De slachtoffers hebben bij de politie zeer gedetailleerd ver klaard over hun helse ervaring. Ze stonden volgens De Groot doods angsten uit. De mannen hebben de recher che gezegd dat ze niks weten over de identiteit van de daders en de aanleiding voor hun ontvoering uit het garagebedrijf van René de Koning, de opa van Gino en oom van Rien. 112-nieuws Man met mes gearresteerd Een 46-jarige man uit Hoek is dinsdagavond in ziekenhuis ZorgSaam aan gehouden omdat hij in het bezit was van een verbo den wapen: een mes. Medewerkers van het zie kenhuis aan de Wielingen laan vroegen de man meer dere keren weg te gaan, maar hij gaf geen gehoor. De ziekenhuismedewer kers vertrouwden de situa tie niet en deden aangifte. Agenten kwamen ter plaat se en hebben een gesprek aangeknoopt met de man, het mes zat toen in zijn broeksband. De man is om 21.00 uur aangehouden. Aanhouding na inbraak centrum Een 28-jarige man uit Zie- rikzee is gistermiddag aan gehouden op verdenking van inbraak in jongerencen trum SMWO in Zierikzee. De inbraak vond gisteroch tend omstreeks kwart over tien plaats. De inbreker was het centrum binnenge drongen door een ruit te vernielen. Er werd een tele visie meegenomen en een flatscreen vernield. Dank zij de Forensische Opspo ring en een getuige werd de verdachte gevonden. Twee jongens opgepakt Twee 16-jarige jongens moesten gisteren bij de po litie uitleg verschaffen over een vuurwapen dat in een Vlissingse woning werd ge vonden. De één (uit Vlis- singen) was aanwezig in het huis, de ander (uit de gemeente Veere) zou een paar weken geleden met het wapen hebben ge dreigd. Het vuurwapen, naar later bleek een niet van echt te onderscheiden balletjespistool, werd om half tien 's ochtends gevon den in een woning aan de Nieuwstraat in Vlissingen. Beide jongens zijn 's avonds weer vrijgelaten. Zwerver valt vrouwen lastig De politie in Terneuzen heeft de laatste week regel matig meldingen binnen gekregen van een zwerver achtig type dat overlast ver oorzaakt in de binnenstad van Terneuzen. Volgens de politie valt de man meisjes of jonge vrou wen lastig, bedelt en belt zelfs midden in de nacht bij mensen aan om geld te vragen. De politie heeft de man nog niet kunnen vin den. Mensen die door hem lastig worden gevallen wordt gevraagd op dat mo ment naar de politie te bel len. Het betreft een veertig tot vijftig jaar oude man. Bassist Blaf maakt filmmuziek door Ernst Jan Rozendaal Peter Slager bij een optreden van Blof. De bassist gaat de muziek schrijven voor de documentaire De Tien van Renesse. foto Lex de Meester Deze foto van een meisje in het vluchtelingenkamp in Duinkerken zette de Kledingbank Zeeland aan tot extra actie, foto Denis Charlet/AFP door Maurits Sep Peter Slager, bassist Blof door Hessel de Ree BREDA. De ontvoering in Breda eind december vorig jaar van Rien de Koning (42) uit Schoondij- ke en Gino Heeren (18) uit Sprun- del is vermoedelijk het gevolg van een 'ripdeal', een diefstal of beroving van criminelen onder ling. TERNEUZEN ZIERIKZEE VLISSINGEN TERNEUZEN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 36