Bassist Peter Slager van Blnf gaat zelf schrijven en zingen Bond zou promotie TOP toejuichen 'Na aanhouding van drie Walcherse verdachten nauwelijks nog inbraken' Onrust over Hedwige was te voorkomen Politie kampt nog zeker halfjaar met tekort aan personeel door reorganisatie van het korps Zeeland-West-Brabant. BREDA. Tal van onderdelen van de politie hebben te maken met een tekort aan personeel. Dat komt, al dus politiechef Hans Vissers van de eenheid Zeeland-West-Bra- bant, omdat de reorganisatie van de politie volop gaande is. Hij ver wacht dat over een half jaar tot een jaar alle vacatures zijn ver vuld. Volgens hem is de politie Ne derland-breed wel op sterkte maar zit lang niet iedereen op zijn plek. De politie komt om in het werk. Daardoor moet volgens Vis sers elke keer weer keuzes worden gemaakt en komt het voor dat on derzoeken beperkt worden uitge voerd. Ook gebeurt het dat er geen mankracht is om een onderzoek te doen, zei hij tijdens een persge- sprek in Breda. Maar het is volgens hem wel de bedoeling dat als een onderzoek wordt opgepakt, alle kanten van de zaak worden beke ken. „Maar soms worden er ook fouten gemaakt", zo erkende hij. Deze week moest de Middel burgse politierechter een onder zoek naar een recente mishande ling in Goes aanhouden omdat er geen getuigen waren gehoord door de politie die het verhaal van de verdachte konden bevestigen. Er waren alleen maar getuigen ge hoord die het verhaal van het slachtoffer ondersteunden. Vol gens Vissers moet de politie onder zoek doen naar alle aspecten van een misdrijf. Zijn collega Jacco van Hoorn vertelde dat het aantal inbraken in het gebied Zeeland-West-Brabant in twee jaar tijd gedaald is met 32 procent, van 7832 in 2013 naar 5295 vorig jaar. „Dat komt mede omdat burgers het lef hebben om de poli tie te bellen als ze iets verdachts zien." Ook de forse groei van buurtpreventie draagt bij aan die daling. Het afgelopen jaar zijn 530 wo ninginbrekers aangehouden waar mee officieel acht procent van het aantal inbraken is opgelost. „Maar we zijn ervan overtuigd dat die 530 inbrekers verantwoordelijk zijn voor veel meer misdrijven dan ze toegeven." De politie komt om in het werk. Daardoor moet volgens Vissers elke keer weer keuzes worden gemaakt. Eind vorig jaar lukte het om drie verdachten uit Vlissingen op te pakken die verantwoordelijk worden gehouden voor een grote reeks inbraken. Zij worden nog verhoord maar volgens Van Hoorn wordt er sinds hun aanhouding nauwelijks nog ingebroken op Wal cheren. Cybercrime wordt nu nog be streden door een selectie groep ge specialiseerde rechercheurs. Inter netcriminaliteit komt echter steeds meer voor. Volgens Van Hoorn wordt het een uitdaging om ervoor te zorgen dat zoveel mo gelijk rechercheurs en agenten ken nis vergaren om die vorm van cri minaliteit aan te pakken. Vissers stelde ook dat steeds meer criminelen zich toeleggen op cybercrime. Dat varieert van inbre ken in het mailverkeer van bedrij ven tot en met systemen van een school platleggen omdat een scho lier geen zin heeft in een toets. MIDDELBURG. Alle commotie over het onder water zetten van de Hedwigepolder had voorkomen kunnen worden. Dat zegt Henk Saeijs (1935), oud-directeur van Rijkswaterstaat Zeeland, in een 'persoonlijke ont boezeming' in zijn biografie Storm- loper in een delta. Saeijs geeft toe dat hij en zijn adviseurs halverwege de jaren ne gentig van de vorige eeuw de ge voeligheden rond het thema 'ont- poldering' hebben onderschat. Toch was die commotie volgens hem niet nodig geweest. Nog voor de discussie losbarstte, wilde hij de Hedwigepolder aankopen van de Belgische eigenaar Gery De Cloedt. Volgens Saeijs was De Cloedt bereid om tegen een gun stige prijs te verkopen. Omdat het niet gebruikelijk was dat een rijks dienst als Rijkswaterstaat grond aankocht voordat de politiek had gesproken, ging het plan niet door. Saeijs: „Een stille, vroege aankoop had de maatschappelijke onrust en het moeizaam verlopen besluitvormingsproces, dat Neder land veel imagoschade in Brussel en Antwerpen heeft opgeleverd, kunnen voorkomen." Een uitslaande brand heeft een loods aan de rand van Hoedekenskerke vrijwel geheel in de as gelegd. Bij de brand is asbest van de dakplaten vrijgekomen. De brand werd rond kwart voor een 's middags ontdekt en woedde in de loods die was onderverdeeld in kleine ruimten die werden gebruikt door hobbyisten. Er stonden onder meer een caravan en een auto in. Omdat de brandweer moeite had om aan voldoende bluswater te komen werden blusgroepen opgeroepen om water uit sloten te pompen. Na een uur was het vuur onder controle. Waarschijnlijk is de asbest alleen in de naaste omgeving terechtgekomen. Bij de brand kwam veel rook vrij, die tot in de verre omtrek was te ruiken, foto Marcelle Davidse PAGINA 4 PAGINA 14 15 www.pzc.nl walcheren@pzc.nl VRIJDAG 8 januari 2016 Politie nog niet op sterkte door Emile Calon pagina 10: Politiechef roept bur gers op om samen te werken pagina 13: Zeeland Geboekt

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 33