'Spannend, maar hier en daar erg onwaarschijnlijk' 28 CULTUUR SHOW Westlife-zanger naar Songfestival Janet Jackson ontkent ziekte Zanger Nicky Byrne van boyband Westlife zou Ierland vertegen woordigen tijdens het Eurovisie Songfestival in Stockholm. Dat be weert de Britse krant The Mirror. De Ierse omroep RTE wil het be richt (nog) niet bevestigen. Janet Jackson (49) heeft haar fans gerustgesteld na dat het gerucht ging dat zij keelkanker zou hebben. „Ik heb echt geen kanker. Ge loof de berichten pas als je ze uit mijn mond hoort", be nadrukte ze. De zangeres moest op doktersadvies en kele concerten uitstellen. Ze heeft niet bekendge maakt wat ze wél mankeer de. Haar concertreeks in Eu ropa gaat gewoon door. Op 2 mei staat de zangeres in Ziggo Dome in Amsterdam. De afgelaste concerten wor den later ingehaald. 'Sporten en afvallen vind ik stront vervelend' De verwachtingen zijn hoog gespannen in Rot terdam. Ook onder poli tiemensen. 'Ouwe rot ten' Cees Ottevanger en Joop van der Hor, samen goed voor zeven decennia Rotterdamse politie-er- varing, bekeken daarom graag al vast de eerste aflevering. Van der Hor werkte 28 jaar bij de politie Rotterdam-Rijnmond en was onder meer rechercheur, teamchef en woordvoerder. Dik tien jaar geleden gaf hij nog prak- tijktips aan de cast van de politie serie Spangen, met Monique van de Ven en Linda de Mol in de hoofdrollen. Ottevanger diende ruim veertig jaar het korps Rijn mond, uiteenlopend van recher cheur tot plaatsvervangend korps chef. Terwijl Ottevanger af en toe naar Moordvrouw kijkt, staat de buis bij Van der Hor geregeld afge stemd op Flikken Maastricht. Niet altijd tot genoegen van zijn vrouw. „Ik kan het als oud-politie man niet laten om kritiek te leve ren", geeft hij toe. Op het eerste oog ziet Flikken Rotterdam er goed uit, vindt Otte vanger. Maar niet alles is even ge loofwaardig. „Er wordt iemand doodgeschoten, er is een gijzeling, er wordt gehandeld in coke en dan komt er ook nog eens een nieuwe officier van justitie. Dat is wel heel heavy allemaal", zegt Ot tevanger. „Dat geeft de serie een hoog onwaarschijnlijkheidsgehal te." Dat er geen arrestatieteam be schikbaar is vanwege een grote in zet bij een voetbalwedstrijd, is vol gens hem bovendien onbestaan baar. „Dan haal je zo'n team uit Den Haag." Onwaarschijnlijk is het volgens hem ook dat rechercheurs in de te levisieserie op eigen houtje opere ren. „Rechercheurs fluiten elkaar terug, puur uit eigenbelang. Heel eigenaardig is dat er geen briefin gen zijn. In werkelijkheid wissel je per kwartier de stand van zaken met elkaar uit." 'Huub Stapel zet een geloofwaardige officier van justitie neer. Zulke arrogantjes heb je er echt tussen zitten' Bij Van der Hor gaat het er niet in dat een rechercheur de orders van een officier van justitie weigert op te volgen: „Dat is een doodzonde, daar kom je niet mee weg. Sterker nog, dan gaat het hele team op non-actief." De competitie tussen politie en justitie is volgens Van der Hor heel Amerikaans, maar komt in Nederland minder voor. Ottevan ger onderschrijft dat: „De verhou ding tussen de officier en het poli tieteam vind ik een beetje stijf. In het echte leven gaan beiden juist vertrouwelijk met elkaar om. Dat moet ook, want het is heel noodza kelijk dat er een team staat. In de serie zie je echter een niet te ver klaren concurrentiestrijd." Hij mist verder het papierwerk van de rechercheurs. „Zij leggen daarmee de basis voor een goed rechtbankdossier. Ik snap dat het niet spannend is om te filmen, maar recherchewerk heeft nou eenmaal ook saaie kanten." Vol lof is Van der Hor over Huub Stapel. „Hij zet een geloof waardige officier neer. Die arro gantjes heb je er in de praktijk echt tussen zitten. Het is een rechtlijnige klootzak, maar hij heeft wel gelijk." Aan de recher cheurs moet hij nog even wen nen. „Maartje van de Wetering is geen Angela Schijf. Dat is pas echt een stoer wijf." Het Rotterdamse accent van Peter Paul Muller vin den beiden overtrokken. „Alleen Peter Houtman praat Rotterdams op die manier." En dan de titel van de serie. Na tuurlijk is daar na het succes van de serie in Gent en Maastricht voor gekozen, maar erg Rotter dams is de aanduiding 'flik' niet. Hoe in Rotjeknor een agent wordt aangeduid? „Als 'de kit' en 'plie- sie', zonder o. Of gewoon als 'klootzak', haha." De nieuwe thuishaven Adele zangeres Een billboard van de serie Flikken Rotterdam, die vanaf vanavond wekelijks te zien is op NPO 1. foto Jan de Groen door Yvonne Keunen Rotterdam kan er niet omheen. Al was het maar vanwege de levens grote billboards: Flikken Rotterdam komt eraan. Twee 'ouwe rotten' uit het Rotterdamse politiekorps beke ken alvast de eerste aflevering. Joop van der Hor oud-politieman Flikken Rotterdam, vanaf vanavond we kelijks te zien op NPO 1, 20.30 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 28