Yarahaven nog hele dag afgesloten 'Nieuwjaarsreceptie Hulst schiet doel voorbij' Terneuzen kan niet zwijgen over Doel 6 ZEEUWS-VLAANDEREN Droge voeten voor binnenstad SLUISKIL. Veel is woensdagoch tend niet meer te zien van de olie verontreiniging in de Yarahaven langs het Kanaal Gent-Terneu- zen bij Sluiskil. Slechts hier en daar drijft nog een olievlekje, maar schijn bedriegt. De Yarahaven, waarin schepen liggen afgemeerd voor kunstmest- fabriek Yara en staalbedrijf Outo- kumpu, is sinds dinsdagmiddag afgesloten met een rood olie- scherm. Dat ligt er woensdagoch tend nog. De Marjatta wordt aan de kade van Outokumpu gelost. Bij het overpompen van brand stof in de Marjatta is dinsdag gas- olie in de Yarahaven terechtgeko men. De hoeveelheid, zo'n vijf duizend liter, is voor scheepvaart begrippen beperkt, maar wie wel eens een druppel olie in water heeft gemorst, weet hoe dat zich kan verspreiden. Twee oliebestrijdingsschepen waren gisteren nog de hele dag bezig de vervuiling op te ruimen. Een deel van de haven is in de middag vrijgegeven, daar blijft het voorlopig bij. Jaarlijks ziet hij het met lede ogen aan, Robert Asselman uit Kloosterzande. Hij be zoekt, onder meer namens de dorpsraad in Kloosterzande en de Seniorenraad, elke keer trouw de nieuwjaarsrecepties van de gemeente Hulst. Maar echt nut tig: nee, dat is die bijeenkomst ei genlijk niet. Een gevolg van de magere op komst, meent Asselman. „Burge meester en wethouders zijn er, wat raadsleden, enkele bestuur ders van verenigingen en organisa ties en mensen van de wijk- en dorpsraden. Dat is het wel. Geluk kig waren de partners van de ge meentebestuurders er ook, anders was het wel heel stil gebleven." 'Gewone' burgers waren afgelo pen maandag nauwelijks te ont dekken, geeft Asselman aan. En vanuit de voormalige gemeente Hontenisse was het sowieso maar mager: zes mensen uit die dorpen hadden de moeite genomen af te zakken naar Hulst. Nu is de reden daarvan, geeft Asselman eerlijk aan, ook wel een beetje 'kleinzielig'. „Er zit nog veel oud zeer. Veel mensen uit het oude Hontenisse willen simpel weg niet naar het gemeentehuis in Hulst." Maar wat de reden ook is: een nieuwjaarsreceptie schiet op deze manier z'n doel voorbij, meent de dorpsraadvoorzitter. „Je 'Er zit nog veel oud zeer. Veel mensen uit het oude Hontenisse willen niet naar het gemeentehuis in Hulst' moet op zo'n bijeenkomst toch contacten leggen, een praatje kun nen maken met jan en alleman. Dat lukt steeds slechter." Oplossingen zijn er wel, meent Asselman. Een tweede receptie in (de omgeving van) Kloosterzande, bijvoorbeeld. „Zo duur hoeft dat toch niet te zijn?" Of, wellicht nog beter: een steeds wisselende loca tie. „Je zou de plek van de receptie kunnen laten rouleren. Daarmee geef je als gemeentebestuur aan dat je bereid bent naar de mensen toe te gaan, in plaats van ze altijd naar jóu te laten komen." Het zou de bereidheid om de re ceptie te bezoeken, doen toene men, denkt Asselman. „Geef het op z'n minst een paar jaar de kans, zou ik zeggen." Het plan van Asselman lijkt ove rigens weinig kansrijk. Een ge meentewoordvoerster liet gisteren weten dat de nieuwjaarsreceptie volgens B en W 'thuishoort in het gemeentehuis'. TERNEUZEN. Terneuzen moet zich ook laten horen over de proble men bij de kerncentrales in Doel. De raadsleden Jos van Ginneken (CDA) en Ernst Jonker (Groen links) hebben gisteren samen die oproep gedaan aan het Terneuzen- se college van B en W. Tot nu toe heeft Terneuzen niets naar buiten gebracht over de incidenten in de kerncentrales net over de Belgische grens. Dat ver baast Van Ginneken en Jonker, ze ker omdat meerdere gemeenten in Zeeland en Brabant dat wel heb ben gedaan. Het duo vraagt het college van B en W of er al wel ac tie is ondernomen en of het be reid is bij de Nederlandse en Bel gische instanties aandacht te vra gen voor de veiligheid van de Zeeuws-Vlamingen. In de regio Nieuwjaarsreceptie Het bestuur van dorps centrum De Schuur in Hengstdijk houdt vrij dag een nieuwjaarsbij eenkomst. Dorpsbe woners en andere geïnteresseerden zijn vanaf 19.30 uur wel kom. Dikkie Dik-show Dirk Scheele (foto) geeft zaterdag twee keer de voorstelling 'Lekker weertje, Dik kie Dik' in het Schelde- theater in Terneuzen. Daarin staan de seizoe nen centraal. De show is bedoeld voor kinde ren vanaf 2 jaar. De gasten kunnen na af loop ook zelf Dikkie Dik ontmoeten. De voorstellingen begin nen om 14 uur en 16 uur. Kaarten kosten 13,50 euro en zijn te bestellen op www. scheldetheater.nl. Mijn dorp, mijn stad AXEL. Gregoriuscen- trum, 13.30 uur: Vrij kaarten, biljarten, handvaardigheid; 14.00 uur: Bieden; De Halle, 10.00 uur: Schilderen, zitdan- sen; 14.00 uur: Solo- dans, opfriscursus computergebruik met vrije toegang; CLINCE. Malpertuus, 13.00 uur: KBO biljar ten; 13.30 uur: Hobby club; GRAAUW. Gemeen schapshuis, 13.30 uur: KBO kaarten (bie den); HEIKANT, 'tHeïke, 13.30 uur: Kaarten, volksdansen; Café Du Commerce, 19.45 uur: Bingo; HENGSTDIJK. Café 't Jagershuis, 14.00 uur: Kaarten; HOEK. De Lovenhoek, 9.00 uur: Bridge; 9.30 uur: Biljarten, koersbal; 13.30 uur: Soosmiddag; 14.00 uur: Nieuwjaarsbin go; HULST. Reynaertcolle- ge aan de Gilden straat, 19.00 uur: Be wegen en sporten voor (ex-)hartpatiën- ten; De Serre, 10.00 uur: Geheugentraining; 14.00 uur: Sjoelen; Blaauwe Hoeve, 9.00 uur: Handwerken; 9.30 uur: Kaartjes ma ken; De Lieve, 9.00 uur: Biljarten, pedicure; 10.00 uur: Gymnas tiek; 13.00 uur: Hand werken, koersbal, pe dicure, biljarten; 19.00 uur: Linedan- ce, Imlive; 19.30 uur: Kreatieve vorming; Curamus Zoute- straat 28,13.45 uur: Gymnastiek; WZC Antonius, 14.00 uur: Zangers van Toen; De Binnendeur, 9.45 uur: Gymclub; 13.15 uur: Callanetics; 15.00 uur: Linedance; LAMSWAARDE. Café de Koning, 13.30 uur: Schieting voor oude ren; Warande, 13.00 uur: KBO biljarten, volks- dansmiddag; TERNEUZEN. De Ves te, 9.30 uur: Wande len; 12.00 uur: Biljar ten; 13.30 uur: Hand werken, sjoelen, soos; 19.00 uur: Bridge; De Vliegende Vaart, 9.30 uur: Galm; De Kameleon, 19.30 uur: Tekenclub. door Martijn de Koning Robert Asselman, dorpsraad Kloosterzande Ts-m Jos van Ginneken (CDA) HENGSTDIJK OOSTBURG Rock 'n Roll in Ledeltheater Rock-'n-rollband Vez- pa geeft zaterdag een concert in het Ledel theater in Oostburg. De groep neemt be zoekers mee op een muzikale reis door de jaren vijftig en zestig van de vorige eeuw. Het optreden begint om 20.15 uur. Kaar ten kosten 17,50 eu ro. Meer informatie is te vinden op www. Iedeltheater.nl en www.vezpa.nl. HULST Yogaconcert Lydia de Rooze van Su- raja-nacho houdt zon dag een muzikale yo- gabijeenkomst in Den Dullaert aan de Sport- laan in Hulst. Live mu ziek, onder meer op een djembé, en yoga gaan daar hand in hand. Aanvang is om 11.00 uur. Kaarten kosten 10 euro in de voorverkoop en zijn te bestellen via 0114 682584. Aan de kassa kost entree 12 euro. Meer informatie: www.suraja-nacho.nl. TERNEUZEN TERNEUZEN. Wie de binnenstad van Terneuzen in of uit wil rijden via de Axelsedam en de Schuttershofweg, zal niet blij zijn. Tot in februari wordt daar volop gewerkt. De bewoners van de Terneuzense binnen stad zullen er een ander gevoel bij hebben. Aannemingsbedrijf Reimerswaal uit Kruiningen bouwt in opdracht van de gemeente Terneuzen een nieuw overstortgemaal op de hoek Schut- tershofweg-Axelsedam. De investering moet ervoor zorgen dat de bin nenstad bij hevige regenbuien droge voeten houdt. Nu is er slechts één overstortgemaal, aan de Roeiersgang. Het centrum van Terneuzen ligt in een 'put'. Enkele jaren geleden weigerden pom pen dienst, waardoor wateroverlast ontstond. Het tweede overstortge maal aan de Axelsedam, bij frituur Op d'n Dam, moet ervoor zorgen dat dat niet meer zo snel kan gebeuren, foto Ronald den Dekker KLOOSTERZANDE. SINT JANSTEEN. De Met een rood oliescherm is de Yarahaven afgesloten, op de voorgrond met olie besmeurd materiaal foto Ronald den Dekker

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 80