Zeeuwse #"S voetbalclubs reizen door heel Europa Directeur Omoda reageert op ondergang winkels Damwandconstructie bij bouwlocatie in Terneuzen lekt Verhuizing van hoofdkantoor rederij zit vast op discussie tussen Terneuzen en Zeeland Seaports. V TERNEUZEN. De bouw van het nieuwe hoofdkantoor voor rederij Vroon in Terneuzen loopt flinke vertraging op. Voor de zomer van 2015 zouden de werkzaamheden starten, was het voornemen. De damwandcon structie bij de bouwlocatie aan de Beurtvaartkade, tegenover het kan toor van havenbedrijf Zeeland Sea ports, verkeert echter in slechte staat. De vraag is nu of de con structie moet worden hersteld voordat Vroon nieuwbouw kan plegen, en wie voor de herstelkos- ten opdraait. VVD-fractievoorzitter Michiel Groeneveld in Terneuzen heeft de kwestie voor het eerst aangekaart in vragen over de voortgang van grote projecten in Terneuzen. Hij maakt zich zorgen over de komst van Vroon naar Terneuzen. Vroon dat altijd het hoofdkan toor had in Breskens en al een gro te nevenvestiging in Terneuzen heeft, wil de kantooractiviteiten in de Scheldestad bundelen. Het gaat om 150 arbeidsplaatsen. „We kunnen niet uitbreiden in Bres kens en we willen graag in Zeeuws-Vlaanderen blijven", ver telt Rob Grool, directeur vlootma- nagement bij Vroon. „Terneuzen is een goed alternatief, maar dan moet het wel kunnen." Het wachten is op de uitkomst van de discussie tussen de ge meente Terneuzen en havenbe drijf Zeeland Seaports dat verant woordelijk is voor de kademuur. Volgens Grool is voorgesteld stenen te storten voor de dam wandconstructie. Dat is een goed kope oplossing, maar die is voor Vroon niet acceptabel. „We willen er schepen kunnen afmeren. Dat zou dan niet meer kunnen." Grool past er ook voor nieuwbouw te 'We willen graag in Zeeuws-Vlaanderen blijven, maar dan moet dat wel kunnen' plegen voordat de (lekkende) kade muur wordt hersteld. „Want dan moet er onder ons nieuwe kan toor worden gepeuterd aan de an kers waarmee de damwandcon structie vastzit." Volgens Jan Lonink, burgemees ter van Terneuzen, ligt een oplos sing in het verschiet. Hij vindt het met Grool ongewenst dat nader hand onder de nieuwbouw moet worden gewerkt, als de damwand later wordt aangepakt. Architecten zijn aldus Lonink bezig om het plan zo bij te stellen dat dit pro bleem kan worden omzeild. Lonink noemt geen termijn. Zeeland Seaports laat slechts we ten 'ermee bezig te zijn'. AARDENBURG. Traditiegetrouw vierde het jongerenkoor in Aardenburg gisteren driekoningen. Zesenveertig jongeren in alle leeftijden bezochten Aardenburg en Sint Kruis om te zingen voor de geboorte van het kindeke Jezus. Mooi aangekleed, met een kroontje op het hoofd en voorzien van een verlichte ster, werd er voor menig deur uit volle borst gezongen. De opbrengst bestond uit een grote hoeveelheid snoep en geld. De spanning liep na het zingen nog hoger op, op toen de nieuwe koning gekozen moest worden. Wie een boon vond in een stukje van een grote cake, werd de koning van dit jaar. De gelukkige was de tienjarige Daimy Temmerman. Zij mag zich het komende jaar koning(in) noemen, foto Ronald den Dekker PAGINA 10 11 www.pzc.nl zeeuws-vlaanderen@pzc.nl DONDERDAG 7 januari 2016 Zeeland PAGINA 14 15 Nieuwbouw Vroon stokt door Harmen van der Werf Rob Grool, directie Vroon

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 78