Mogelijk ook huren in Aria Zeelandhallen even uitgebreid met tent Woonwijk Steehof Yerseke in nieuwe fase Bevolking van Waarde groeit met 6,5 procent Straks wandelen over heel Tholen a 1 6 BEVELANDEN en THOLEN Introductieavond duiksport Lintje voor brandweermannen In de regio Expositie Cederhof Benefietconcert In de Katse Kerk wordt zaterdag 16 ja nuari een benefietcon cert gehouden. De op brengsten van deze poëzie en muziek avond gaan naar de re novatie van het Nieuw-Zeelandhuis van de kerk. Het con cert duurt van 20.00 Mijn dorp, mijn stad door Luc Oggel GOES. In de nieuwbouwwijk Aria in Goes komen mogelijk ook huur woningen in het duurdere seg ment. Ontwikkelaar ABC uit Arn hem is daarover in gesprek met de gemeente. Daarnaast is er een mondeling akkoord tussen ABC en Fraanje uit Lewedorp om het aannemings bedrijf voor de helft bij het pro ject te betrekken. Fraanje was al deels mede-eigenaar, maar wordt dat dus straks van alle nog te ont wikkelen kavels. Volgens directeur Martijn van Sabben van Fraanje is er behoefte aan duurdere huurwoningen. „In Mannee (een andere Goese nieuw bouwwijk in ontwikkeling) zijn we ook bezig met een combinatie van koop- en huurwoningen, dus dat moet in Aria ook kunnen." Aria zou oorspronkelijk een 350 huizen tellende wijk met een dorpskrakter worden, maar dat aantal is bijgesteld tot 275. Door de crisis kwamen nieuw bouwprojecten in Goes maar moeizaam van de grond. Inmid dels trekt de economie en ook de huizenmarkt weer wat aan. Goese Schans maakt een door start, de wijk Riethoek is - met flinke vertraging - bijna helemaal af. Bij de Zeelandhallen wordt gewerkt aan het opzetten van een enor me tent. foto Marcelle Davidse door Luc Oggel GOES. Op het terrein van de Zeelandhallen in Goes verrijst een enorme tent. Het paviljoen zal de komende maanden dienst doen als een tijdelijke 'hal' voor onder meer beurzen, omdat de Zeelandhallen zelf deels worden gebruikt voor de opvang van vluchtelingen. Het witte gevaarte zal op 16 en 17 januari voor het eerst wor den gebruikt, tijdens de super cross voor het sleutelen aan de motoren. Vervolgens komt er een vloer in te liggen voor het volgende grote evenement, de Modelbouwshow op 20 en 21 fe bruari. „Voor het Lego-gedeelte zal er tegen die tijd nog een pa- door Joeri Wisse YERSEKE. De verkoop van losse ka vels aan particulieren in de woon wijk Steehof in Yerseke loopt be ter dan verwacht. Dat meldt de gemeente Reimerswaal. Over an derhalve week breekt de derde fa se van de nieuwbouwwijk aan. Het betreft tien kavels aan de Jan Lievenslaan en de Pieter de Hoochlaan. Om potentiële ko pers warm te maken voor één van de lapjes, zet de gemeente za terdag 16 januari een bouwtent neer op de bouwlocatie. Tussen 23.00 en 25.00 uur servereert de gemeente daar hapjes en drank jes, terwijl bezoekers via 3D-pro- jectie op een scherm kunnen kij ken hoe de bezonning in hun mo gelijke nieuwe tuin is. Vanaf maandag 18 janauri gaat de werke lijk verkoop van start. Aan de Lievenslaan worden ook nog vier huizen door een pro jectontwikkelaar gebouwd. Het betreft zogeheten 'patiowonin- gen' voor senioren. De achtertui nen grenzen aan een waterloop en worden op verzoek van de ge meente ommuurd. door Joeri Wisse WAARDE. Het op één na kleinste dorp van Reimerswaal heeft de grootste bijdrage geleverd aan de bevolkingsgroei van de gemeente. Uit de jongste bevolkingscijfers blijkt dat Waarde in 2015 met 86 personen is gegroeid, een toena me van 6,5 procent. Exacte cijfers kunnen niet ver strekt worden, maar volgens de ge meente komt de groei vooral door het geboorteoverschot. Ook Adri Cornelisse van de dorpsraad schrijft de opvallende groei toe aan het grote aantal geboortes in met name reformatorische gezin nen. „En van de mensen die hier nieuw komen wonen, is ook tach tig tot negentig procent van de ge reformeerde gemeente. Het Cal- vijn College in Krabbendijke is dichtbij, dat vinden veel mensen belangrijk." Cornelisse is blij met de toena me. „De supermarkt is onlangs heropend en die loopt goed. Dat komt natuurlijk niet alleen door de bevolkingsgroei, maar het gege ven biedt wel perspectief." De totale groei van Reimers waal met 195 personen is de groot ste die burgemeester Jan Huisman ooit meemaakte. Het enige dorp dat vorig jaar de bevolking -on danks veel geboortes- zag dalen, met 68 mensen, is Krabbendijke. viljoen bijkomen", zegt organi sator Jan van 't Veen. Voor hem betekende de komst van de vluchtelingen dat de hele inde ling van de beursvloer op de schop moest. „Het wordt nu he lemaal anders. De spullen die goed tegen vocht kunnen, zoals boten en vliegtuigen komen in het paviljoen, de modeltreinen staan binnen." De gigantische tent is zo neergezet dat er geen parkeerplaatsen verloren gaan, maar voor fietsen is tijdelijk even geen plek meer. Overigens gaat de jaarlijkse Horecabeurs van begin maart niet door, orga nisator LMG Exhibitions denkt aan uitbreiding van het concept en daarom wordt de beurs uit gesteld. THOLEN. De tweede fase van het Thoolse wandelnetwerk wordt dit jaar ontwikkeld. De gemeente trekt er 30.000 euro voor uit. Voor de plaatsen Tholen, Poortvliet, Sint-Maartensdijk en Scherpenisse worden in 2016 om metjes bedacht. Die worden door middel van langere wandelroutes met elkaar verbonden. Dat ge beurt onder leiding van de stich ting Landschapsbeheer Zeeland (SLZ). Die zal inwoners en wan delverenigingen betrekken bij het bedenken van de routes. Een halfjaar geleden werd de eerste fase van het Thoolse wan delnetwerk geopend, met omme tjes bij Anna Jacobapolder, Sint Philipsland, Stavenisse, Sint-An- naland en Oud-Vossemeer. De routes staan aangegeven op infor matiepanelen in deze dorpen. Met de aanleg van de tweede fase wordt het Thoolse wandel netwerk, en daarmee ook meteen het Zeeuwse, voltooid. De ge meente Tholen heeft er in totaal 60.000 euro in gestoken. Dat wordt betaald uit het potje van 400.000 euro, dat enkele jaren ge leden beschikbaar werd gesteld voor de ontwikkeling van het toe risme. Dit jaar gaat er ook geld naar onder meer het verfraaien van het havenplateau in Tholen en het plaatsen van informatie borden langs de Oosterschelde. THOLEN Feestcafé voor mensen met beperking Het Feestcafé geeft op zaterdag 16 januari een feestelijke avond in Tholen voor men sen met een beper king. De avond begint om 19.30 uur en duurt tot 23.30 uur en vindt plaats in De Meulvliet. DJ Antal Sla ger verzorgt de mu ziek. Deze avond is de entree gratis. Daar naast heeft de organi satie een enveloppen- kraam, waarmee prij zen te winnen zijn. KAPELLE Carla Scheele expo- ZIERIKZEE seert haar schilder werk in olieverf nog tot 22 februari in Ce derhof in Kapelle. Scheele schildert voor namelijk landschap pen en dieren. De ex positieruimte 'de bin nentuin' is alle dagen toegankelijk van 8.00 tot 21.00 uur. KATS tot 23.00 uur, toe gang kost 10 euro. MIDDELBURG Repetities Crootkoor Zeeland van start De repetities van Grootkoor Zeeland staan op het punt van beginnen. Vandaag wordt de aftrap gege ven. De repetities wor den gehouden in de Hoeksteen (Dauwen- daele) in Middelburg van 19.15 tot 22.00 uur. Als solist is de Roemeense zanger lo an Micu te gast. Vanaf de negentiger jaren is Micu gevestigd in Ne derland en verleent hij zijn medewerking aan vele concerten. Duikvereniging SOV Scaldis uit Zierikzee houdt op vrijdaga vond 15 januari een introductie avond om vrijblijvend kennis te maken met de duiksport. De avond begint om 19.00 uur in het zwembad van Zierikzee met een theorieles. Na uitleg over de apparatuur en veilig heidsaspecten gaan de deelne mers te water. Elke leerling wordt begeleid door een ervaren instructeur. Alle benodigde ap paratuur wordt verzorgd door Scaldis. Het enige wat deelne mers zelf moeten meenemen zijn een handdoek en zwemkle- ding en - indien mogelijk - een duikbril, snorkel en zwemvin nen. Aanmelden kan bij de secretaris via secr@sovscaldis.nl of 0111-417105. GOES. Burgemeester René Verhulst heeft gisteravond aan vijf leden van de vrijwillige brandweer een koninklijke onderscheiding uitgereikt. De gedecoreerden E. Kloet en M.C.J. Rijk uit Wolphaartsdijk en E.R.C. Lavooij, F.A. de Roo en A. Joosse uit Goes (vlnr) werden Lid in de Orde van Oranje-Nassau. Ze hebben allen een jarenlange staat van dienst bij de vrijwillige brandweer, foto Johan van der Heijden GOES Erasmuspark, 10.00-11.00 uur - In loopspreekuur van wijkverpleging; Sportzaal Thorbecke- laan, 20.00 uur - Volksdansen; Cen trum 't Westlicht, Singelstraat 7, 20.00-22.00 uur - Le zing 'Wijsheid met een universeel karak ter' door leerlingen van het Lectorium Rosicrucianum HANSWEERT Dorpshuis, 10.00 uur - Wandelen in groepsverband HEINKENSZAND V.d. Biltplein, 08.00-12.00 uur- Weekmarkt KAPELLE Hal van het Gemeen tehuis, Kerkplein 1, 09.00-12.00 en 17.00-20.00 uur - Tentoonstelling 'Het oog regeert, de hand is de slaaf van Kees Bruijnes WEMELDINGE Dorpshuis De We- mel, Dorpsplein 1, 09.30-10.30 uur - Wandelen in groeps verband YERSEKE Trefpunt, Moerplein i2d, 13.00-17.00 uur - Koersbal en biljart voor senioren

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 76