'Dader ziet het vaak als grapje' koopjedeal.nl) dagaa7n5Swnmn fe, 9t==s=0\ NIEUWS 5 r-6i% Dit blijkt uit cijfers van de Na tionaal Rapporteur Mensenhan del en Seksueel Geweld tegen Kinderen. Het is het topje van de ijsberg: lang niet iedereen doet aangifte. In 2014 stapten 1.700 slacht offers van aanranding naar de politie. Van verkrachting werd 1.000 keer aangifte gedaan. De rechtbank veroordeelt jaarlijks 30 jongens tussen de 12 en 23 jaar tot een leerstraf. Deze jon gens moeten verplicht een trai ning volgen over seksuele gren zen, genaamd 'Respect limits' van kenniscentrum Rutgers WPF. dinsdag, waarin zij reageerde op de geweldsorgie in de nacht van 1 januari. Op de vraag van een journalist hoe vrouwen zichzelf in zo'n situatie kunnen bescher men, antwoordde Reker: „Er is al tijd de mogelijkheid om een zeke re afstand te bewaren, van meer dan een armlengte." De storm die de burgemeester op sociale media over zich heen kreeg werd geïnitieerd door Dora Streibl uit Berlijn, die de twitter- hashtag #einarmlange bedacht. Tegen de Westdeutsche Allge- meine Zeitung zei Streibl zich te hebben geërgerd aan Rekers uit spraken 'omdat die symptoma tisch zijn voor de manier waarop onze samenleving omgaat met ge- weid tegen vrouwen. De schuld wordt bij de slachtoffers gelegd'. De context van Rekers opmer king was, zo legde de geschrok ken burgemeester een dag later uit, genuanceerder. Maar het kwaad was al geschied. Ook mi nister Lodewijk Asscher (PvdA) haalde zijn Keulse collega aan om aan te geven hoe de discus sie, in zijn ogen, juist niet moet worden gevoerd. 'Dit is een com pleet fout signaal. Het past niet om ook maar de suggestie te wek ken dat de slachtoffers er zelf iets aan hadden kunnen doen.' Henriëtte Reker staat in het Duitse debat over immigratie en integratie aan de kant van de 'Gutmenschen'vaak linkse en christelijke activisten die zich in zetten voor vreemdelingen en asielzoekers. Zij pleitte in een eer dere hoge ambtelijke functie voor de opname en integratie van vluchtelingen in Keulen, de op drie na grootste stad in de Bondsrepubliek. De dader van de moordaanslag op Reker, de 44-ja- rige Frank S., zou haar bewust als slachtoffer hebben uitgekozen om uit 'vreemdelingenhaat' een daad te stellen. De aanslag riep in Duitsland veel emoties op. Voor het eerst werd op een politicus een moordaanslag gepleegd. De felle reacties op Rekers 'armleng- te'-uitspraak zijn deel van een breder asieldebat, dat in Duits land onder druk van de vluchte lingenstroom en geweldserupties als die in Keulen op gang is geko men. 'Het was lang een taboe, maar we moeten ons buigen over de legitimatie van mannelijk ge weld binnen de moslimcultuur', twitterde de oud-minister voor Gezinszaken Kristina Schroder (CDU). Bij aanvang zien bijna alle deel nemers de ernst van hun daad niet in, vertelt Marianne Jon ker, unitmanager Jeugd- en Ze denzakenprojecten van Rutgers WPF. Bijna de helft van de deel nemers is 14 jaar of jonger. „Ze zien zichzelf niet als dader. Het was een grapje. Het is toch alle maal niet zo erg." Bij de verplichte training van Rutgers is 50 procent van de deelnemers allochtoon. Vol gens Jonker speelt vooral (sek suele) opvoeding een grotere rol, niet de afkomst of religie. „We zien ook autochtone jon gens die de fout ingaan, die bij voorbeeld uit gezinnen komen waar niet over seksualiteit ge sproken wordt. Het grensover schrijdende seksuele gedrag heeft altijd met een complex aantal factoren te maken. Veel van deze jongens zijn gevoelig voor negatieve groepsdruk van foute vrienden, zijn impulsief, hebben geen goede omgangs vormen geleerd of krijgen wei nig warmte van hun ouders." Cultuur speelt wel een rol bij grensoverschrijdend sek sueel gedrag, blijkt uit onder zoek uit 2013 'Andere culturen, andere grenzen?' van Rutgers WPF. Hieruit bleek dat laag op geleide allochtone jongeren, eerder dan laag opgeleide au tochtone jongeren, bij seksueel geweld de schuld bij het slacht offer leggen. Het meisje kleedt of gedraagt zich 'sletterig', kort om: ze vraagt erom. Volgens de politie is de da der in meer dan 80 procent van de gevallen een bekende. 39,95 50% €20,- Nu slechts 19,95 Nu slechts 34,95 [-72% Vanaf slechts 199,00 70% Nu slechts 29,95 Nu slechts €19,95 -84% m ■83% 29,95 Nu slechts €4,95 DONDERDAG 7 JANUARI 2016 Demonstranten van linkse groeperingen (links) en van het extreem rechtse Pro NRW stonden gisteren tegenover elkaar op het plein bij de Dom en het Centraal Station van Keulen, waar met oud en nieuw de mas sale aanrandingen en berovingen plaatsvonden, foto Oliver Berg/EPA door Hanneke van Houwelingen ROTTERDAM. Zo georganiseerd als in Keulen, en zo massaal, ko men aanrandingen meestal niet voor. Maar meisjes in Nederland hebben regelmatig te maken met onzedelijk gedrag: 4 op de 10 meisjes onder de 18 jaar heeft ervaringen met jongens die over de schreef gaan. Van meisjes onder 4 de 18 jaar heeft 4 op de 10 ervaringen met onzedelijk gedrag. een mediastorm 'Dit is een compleet fout signaal' Lodewijk Asscher vicepremier Scholl Velvet Smooth Elektrische Nagelvijl 3 navullingen Nagels worden op sublieme wijze gevijld en gepolijst Geschikt voor zowel vinger- als teennagels Vele malen beter dan een normale vijl Manicure of pedicurebehandeling is niet meer nodig Adviesprijs Korting U bespaart: korting Electron Nail Can System .korting «-» Dumbell Halterset 30 kg met kunststof mantel Slank en fit het nieuwe jaar in! Train ontzettend veel verschillende spiergroepen Versterk je spieren en verbrand vet Geschikt voor beginners en gevorderden 0 O Adviesprijs Korting U bespaart: 89,95 61% 55,- Canadian Nasa Traagschuim Matras met 7-comfortzones Geen slechte nachtrust en rug- of gewrichtsklachten meer! Voor ultiem comfort en de beste slaaphouding Geschikt voor rug-, zij-en buikslapers Beschikbaar in alle gangbare maten .korting Adviesprijs Korting U bespaart: 699,00 72% 500,- Op afspraak geleverd binnen 5 werkdagen! korting TWEE échte Chinese Bonsai Boompjes Geleverd incl. keramieke schaal en keramieke lekschotel Eye-catchers voor in de tuin of woonkamer Weinig onderhoud nodig 1 bestelling 2 stuks! Adviesprijs Korting U bespaart: 99,95 70% €70,- 5 meter LED-strip - Warm-white of RGB Voorzien van maar liefst 300 LED's (Epistar) Incl. LED controller en afstands bediening Waterdicht, dus ook geschikt voor buiten Met RGB duizenden kleuren mogelijk Adviesprijs €119,95 Korting 84% U bespaart: €100,- korting korting DUOPACK Siliconen Teen Ondersteuners - verhelpt pijn! Helpt tegen pijnlijke eeltknobbels Bescherming van je voet tegen stoten/schuren in de schoen Helpt de grote teen uit te lijnen naar de natuurlijke stand Werkt tegen verbogen tenen Voorkomt en verhelpt eelt en likdoorns Adviesprijs Korting U I 83% €25,- BESTELLEN DOE JE VEILIG SNEL VIA WWW.KOOPJEDEAL.NL Met gemak veilig shoppen (7fKEUR

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 5