a? 7 r THUISBIOS Toen ik zei dat ik een film wilde maken over een vrouw die een zwabber had uitgevonden reageerde Jennifer nogal lauw Hedendaagse variant van Assepoester vol magie Touwtrekken om werk Jeroen Bosch Al sportend de wereld redden tot haar regisseur als hij zijn liefdes verklaring heeft beëindigd. „Jij bent net zo belangrijk voor mij als mijn fa milie." Hoe bijzonder de band tussen bei den is, blijkt uit het feit dat Russell zijn beoogde hoofdrolspeelster om vier uur 's nachts belde om haar zijn bedoelingen voor de film Joy uit te leg gen. De actrice, die midden in de op namen zat van een Hunger Games-afle vering, was niet meteen enthousiast over het personage. Dat verbaast de re gisseur ook niet. „Toen ik zei dat ik een film wilde maken over een vrouw die een zwabber had uitgevonden rea geerde Jennifer nogal lauw. Nadat ik had uitgelegd dat het verhaal gaat over een vrouw die haar talenten door haar chaotische familieleven pas op haar 45e kon benutten, raakte Jennifer wel geïnteresseerd." Lawrence: „Joy is een pittige tante die door alles wordt tegengewerkt, vooral in het meedogenloze zakenle ven. Toch zet zij door om haar droom te verwezenlijken. Dat herken ik ook. Ik heb ook hard genoeg moeten knok ken om mijn doel te bereiken." Na Silver Linings Playbook (waarvoor Lawrence haar eerste en enige Oscar won), American Hustle en Joy is de sa menwerking met Russell nog lang niet voorbij. „Voor een regisseur is het een godsgeschenk om een vaste hoofd rolspeelster te hebben op wie hij kan vertrouwen", stelt Russell vast. „Dat is in Hollywood vaker voorgekomen. Ka tharine Hepburn had zo'n band met George Cukor. Ik heb al twee nieuwe scenario's klaarliggen om met Jennifer te verfilmen." Joy Jlieroiiimus Bosch, touched by the devil DOCUMENTAIRE Pohit Break ACTIE Arm in van Buuren: This was Intense DOCUMENTAIRE Trainwreck KOMEDIE De Beünle THRILLER Donderdag 7 januari 2016 Jennifer Lawrence en Bradley Cooper in 'Joy'. FOTO AP TRAGIKOMEDIE -7 Regie: David 0. Russell. Hoofdrollen: Jennifer Lawren ce, Robert De Niro, Bradley Cooper en Diane Ladd. Hoe goed Jennifer Lawrence ais filmactrice is, bewijst zij weer eens in Joy, een tragiko medie die netzo chaotisch is als het gezin dat het titelperso- nage bij elkaar probeert te hou den. Lawrence speelt het leven na van de Amerikaanse huisvrouw Joy Mangano, die schatrijk werd door haar uitvinding van de Miracle Mob, een zwabber die keer op keer gebruikt kan worden. Voordat Joy carrière maakt, zit zij vast aan haar familie die haar leven bepaalt. Een moe der (Virginia Madsen) die de hele dag in bed naar soapse ries kijkt, een vader (Robert De Niro) die zich als een kind vol eigendunk gedraagt, jengelen de kinderen en haar ex-man die in de kelder woont. Joy is een moderne variant van Assepoester. De vraag is wanneer zij tot bloei komt, want de vrouw zit vol ideeën. Laat het maar aan regisseur David 0. Russell The Fighter, American Hustle) over om van dit simpele gegeven toch een bijzondere, groteske film te maken waarin zijn vaste actrice Jennifer Lawrence haar klasse bewijst. Zij is de belangrijkste reden Joy te gaan zien. Haar vertolking is meeslepend, aandoenlijk en vooral opbeurend. In één woord: magisch. (Ab Zagt) Regie: Pieter van Huystee. Ter gelegenheid van de vijfhon derdste sterfdag van Jeroen Bosch wordt onder meer in zijn geboortestad Den Bosch een tentoonstelling opgezet met origineel werk dat door di verse musea beschikking wordt gesteld. Hoe moeizaam deze onderhandelingen kun nen verlopen, is te zien in de documentaire van Pieter van Huystee. Wat de film mist, is een bevlo gen verteller, iemand die het werk van Bosch op een aan stekelijke manier uitlegt en duidt. Van Huystee had de pech dat hij te maken had met een stel saaie ambtenaar achtige deskundigen die niet bepaald opvallen door pakken de beschouwingen. Wel is de regisseur erin geslaagd een aantal details uit het werk van Bosch soms fraai in beeld te brengen, maar dat is te wei nig. Het gesteggel om de schilde rijen voor bruikleen en onder zoek mee te krijgen - vooral het Madrileense Prado ligt dwars - krijgt te veel aan- De Hooi- dacht. Maar het biedt wel een wagen van inkijkje in de internationale on- schilder derhandelingen die met het in- Jheronimus richten van een dergelijke ex- Bosch, positie gepaard gaan. De foto robin van Spaanse museumleiding lijkt lonkhuijsen/ Bosch als een landgenoot te anp beschouwen die eigenlijk meer in Spanje thuishoort dan in Nederland. (Ab Zagt) Regie: Ericson Core Hoofdrollen: Luke Bracey, Éd- gar Ramfrez, Teresa Palmer Zeven jaar na een noodlottig ongeluk met een vriend be sluit sportfanaat Johnny Utah (Luke Bracey) dat hij struc tuur nodig heeft en gaat bij de FBI werken. Daar tast ie- dereenin het duister omtrent een serie overvallen. Gelukkig doorziet stagiair Utah hoe het in elkaar steekt. Dankzij zijn sportieve inborst kan hij infil treren in de bende van de charismatische ecoterrorist Bodhi (Edgar Ramfrez). Ericson Core begreep dat een letterlijke remake van de Point Break-klassieker uit 1991 met Patrick Swayze en Keanu Reeves niet zou wer ken. Daarom laat hij de man nen niet alleen surfen en para chutespringen, maar ook snowboarden, mountainbi- ken, basejumpen en ongeze- kerd bergbeklimmen. Kort ge zegd is de nieuwe Point Break één grote wedstrijd tussen ge tatoeëerde Calvin Kleinmodel- len die hun spieren op peil proberen te houden terwijl ze strijden tegen armoede en mi lieuvervuiling. (Tisha Eetgerink) Nu op Netflix Dat dj's iets meer doen dan al leen knopjes drukken en plaat jes draaien, mag inmiddels be kend zijn. De Nederlandse grootheid Armin van Buuren komt wei met héél overtui gend bewijs: de trancekoning laat zien een gigantische inter nationale tour van de grond te kunnen krijgen. De documen taire This was Intense volgt de reeks concerten op de voet. De tour verloopt echter zó vlek keloos dat de film al snel op een lange commercial gaat lij ken. Dat een gescheurd kos tuum wordt gepresenteerd als een regelrechte ramp onder streept het gebrek aan drama van de registratie. Nu op dvd, blu-ray en vod Amy Schumer is een stand-up- comedian met een arsenaal aan schunnige grappen over relaties, seks en alles wat maar met lichaamssappen, -holtes of -geuren te maken heeft. Haar scherpzinnige vun zigheid in Trainwreck past pri ma bij haar rol als vrijgezel met bindingsangst die toch in eens haar hartje voelt kloppen bij de sportarts Aaron (Bill Ha- der). Waarschuwing: Train wreck kan in de huiskamer ge voelige discussies over mono gamie opleveren. Nu op dvd, blu-ray en vod Wie de wetten van het thriller genre een beetje kent, heeft de volledige verhaallijn van De Reünie snel door. Er is een ver dwijning van een tienermeisje in 1995. Middels flashbacks van haar beste vriendin Sabi ne (Thekla Reuten) wordt de vermeende misdaad gerecon strueerd. Natuurlijk zijn er pro minente verdachten maar de ontknoping komt niet als een verrassing.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 59