6 I UIT8? FILM VAN DE WEEK 'JENNIFER LAWRENCE IS Joy Tussen Hunger Games-actrice Jennifer Lawrence en regisseur Davicl O. Russell bestaat een bijzondere band. „Hij is net zo belangrijk voor mij als mijn familie", zegt de Oscarwinnares. Quentin Tarantino slaat weer eens door NU IN DE BIOS Star Wars: The Force Awakens SCIENCEFICTION ■si Snoopy ANIMATIE Carol DRAMA Bridge of Spies DRAMA &D00R AB ZAGI ie actrice Jenni fer Lawrence (25) en haar vas te regisseur Da- vid O. Russell (57) samen ziet zitten en hoort praten, krijgt allerlei associaties. Het ene moment lijkt er sprake te zijn van een vader-dochterre- latie. Enkele minuten later ontpopt de regisseur zich als een psychiater die de ziel van zijn favoriete hoofdrol speelster ontleedt. Zijn opmerking dat Joy, een bizarre biografische film over een zakenvrouw die een wonderzwab- ber (bekend als de Miracle Mob) uit vindt, ook over vertolkster Jennifer gaat, roept vragen op. „Jennifer is voor een deel ook Joy", zegt Russell stellig. „Beide vrouwen moeten nuchter blijven onder de druk van hun succes en moeten daarnaast ook hun ziel beschermen tegen de niet altijd gewenste aandacht van bui tenaf." Lawrence, die tijdens het gesprek haar lippen stift en een afwezige, ver moeide indruk maakt als gevolg van een slopende promotietour, is opeens een en al oor. „Leg dat maar eens uit." Russell gaat er voor zitten. „Ik ken Jennifer al vijfjaar. Zij was nog niet zo bekend toen ik haar voor het eerst ont moette. Zij was een onschuldig ogend meisje toen ik haar op de set van Silver Linings Playbook voor het eerst aan het werk zag. Het was net voordat de gek te rond The Hunger Games losbarstte. Ze verbaasde mij toen al. Soms ge droeg zij zich als een 10-jarig kind, dan weer als een 50-jarige volwassene. Ik was meteen door haar gefasci neerd." Russell praat rustig door en doet net alsof zijn favoriete actrice niet bij het gesprek aanwezig is: „Jennifer is puur en rauw. En onverstoorbaar. De grote vraag is natuurlijk of zij door alle aan dacht die haar werk met zich mee brengt zichzelf kan blijven. Tot nu toe heeft zij die druk op een bewonderens waardige wijze doorstaan." Lawrence kijkt geïnteresseerd toe. „Zolang ik jou maar heb, mankeert er niets aan mijn vertrouwen", zegt ze The Hateful Eight WESTERN Donderdag 7 januari 2016 In dit grandioze vervolg van Star Wars worden oude hel den (Han Solo, prinses Leia en hun robots) verenigd met nieuwe personages in de strijd tegen het kwade. Humor, ac tie en spektakel in 3D. De strip Snoopy stamt al uit 1950. Dik 65 jaar later zijn Charlie Brown, zijn vrienden, zijn hond en gele fladderaar Woodstock nu in 3D te bewon deren. De film voelt aan als lief en een beetje knullig. Cate Blanchett speelt werke lijk fenomenaal een rijkeluis- vrouw die een jonge verkoop ster inpalmt in het New York van de jaren vijftig. Patricia Highsmith schreef deze lesbi sche roman die zeer stijlvol is verfilmd. Steven Spielberg maakte van dit spionnendrama een van de beste films uit zijn recente carrière. Tom Hanks speelt een advocaat die een Russi sche spion moet verdedigen. De tijden van de Koude Oor log herleven. PUUR EN RAUW' W David O. Russell. Regie: Quentin Tarantino. Hoofdrollen: Samuel L. Jackson, Kurt Russell en Jenni fer Jason Leigh. Niemand kan zulke gevatte dialogen schrijven als Quentin Tarantino. Maar een mens kan ook overdrijven, zelfs als het zijn eigen specialiteit be treft. Het probleem van The Hateful Eight, een western met een sterk toneelmatig ka rakter, is dat Tarantino te ge steld is op zijn eigen taalvaar digheid. In 167 minuten blinkt zijn cast vooral uit in grof taalgebruik dat tot verve lens toe wordt herhaald. Op den duur verliezen de dialo gen door het afstompende ef fect hun werking. Qua plot heeft hij goed naar Agatha Christie gekeken. Haar boek And Then There Were No ne, waarin alle personages één voor één worden ver moord, heeft veel raakvlakken met de gebeurtenissen in de afgelegen herberg waar een bont stel reizigers van een postkoets voor de sneeuw storm moet schuilen. Het gezelschap bestaat onder anderen uit een premiejager (Kurt Russell) die zijn vrouwe lijke prooi, een moordenares (Jennifer Jason Leigh), om de haverklap een muilpeer geeft. Ook wat geweld betreft, houdt Tarantino zich niet in. Zijn vas te keuze Samuel L. Jackson speelt een held uit de Burger oorlog die de spil vormt in de ze ultragewelddadige aftel som. Tarantino heeft opnieuw een controversiële film ge maakt. Dit keer is er discussie over het vrouwonvriendelijk ka rakter door het herhaaldelijk aftuigen van Leigh. Ophef is altijd goed voor de kaartver koop. Dat weet hij als geen ander. (Ab Zagt) Regisseur Quentin Taran tino. FOTO ANDY RAIN/EPA

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 58