Tina Turner bekroont Joop van den Ende Mogelijk ging ruzie vooraf aan drama Sprookjesachtig! NIEUWS 3 In Kloosterburen is het ontzielde lichaam gevonden van de 28-jarige Jesse van Wieren uit Leens. EREPRIJS de verdachten moeten uitwijzen wat er voorgevallen is." In Leens is geschokt gereageerd op het nieuws. Veel mensen kun nen niet geloven dat Van Wieren het slachtoffer is geworden van ge weld. Jesse laat zijn ouders en een broer en een zus achter. Met de vondst komt een einde aan een roerige tijd in de dorpen Leens en Kloosterburen. Pas dins dagmiddag dringt bij de gemeen schap van Kloosterburen het be sef door dat er wel iets meer aan de hand kan zijn rond de verdwij ning van Van Wieren. De politie is dan al uren bezig met onder zoek in de portiekwoning aan de Hoofdstraat. Er komen steeds meer specialisten bij. Mannen en vrouwen in witte pakken lopen af en aan. Aan het begin van de avond wordt een ontzield lichaam opgehaald door een uitvaartverzor ger. „Wat is hier in vredesnaam ge beurd", vraagt een buurman zich af. Hoofdschuddend overdenkt hij de hele zaak. „De bewoner is een schriel ventje. Je kunt je niet voor stellen dat hij sterk genoeg was om Jesse te overmeesteren. Maar Jesse had behoorlijk gedronken. De andere man was onder invloed van drugs heb ik begrepen. Dan ben je sterk." Deze buurman heeft het ver haal gehoord dat de verdachte op die noodlottige avond zwaar on der invloed van drugs het café uit is gezet. Van Wieren woonde in Leens maar was veel in Kloosterburen. De werknemer van Heiploeg ging regelmatig naar café Willibrord en voetbalde bij W Kloosterburen. Clubvoorzitter Ron Bolt was afge lopen dagen spreekbuis voor fami lie en vrienden. Gisteravond was in het dorps huis een besloten bijeenkomst voor de inwoners van Kloosterbu ren en Leens. Burgemeester Koos Wiersma van De Marne spreekt van 'een diep ingrijpende gebeur tenis voor de lokale gemeen schap'. KLOOSTERBUREN De politie kreeg dinsdagavond aanwijzingen dat er een lichaam zou liggen in de ach tertuin van een woning, vlak naast de kroeg in Kloosterburen waar Jesse van Wieren voor het laatst werd gezien. Woensdag avond bleek uit identificatie dat het inderdaad om de vermiste man gaat. Het onderzoek naar de lugube re dood van Jesse van Wieren kwam maandagavond in een stroomversnelling nadat de politie een tip had gekregen. Er zou rond het moment van zijn verdwijning ruzie zijn geweest in een woning vlak naast de kroeg. De politie deed een inval, maar trof niemand aan in het huis. Op dinsdagavond kon de 25-jari- ge bewoner alsnog elders worden aangehouden. Ook zijn vriendin, een 27-jarige vrouw uit het nabij gelegen Kruiswijk, werd voor ver hoor meegenomen. Nog diezelfde avond kreeg de politie naar eigen zeggen signalen dat er een lichaam in de tuin zou liggen, maar door de intredende duister nis werd besloten om pas bij dag licht minutieus verder te zoeken. Woensdag werd het lichaam als nog gevonden. De politie spreekt van een zeer bijzondere wending in het onder zoek. „De rechercheurs hebben nu tijd nodig om alle puzzelstukjes op zijn plaats te krijgen", stelt Ra- mona Venema van de politie in Groningen. „We hebben in het huis sporen gevonden die kunnen duiden op een misdrijf. Sectie op het lichaam en de verhoren van 1279 1569 1799 Ga naar Kras.nl/rondreis of bel 0900-96977ocPg DONDERDAG 7 JANUARI 2016 De politie doet forensisch onderzoek in de woning van een 25-jarige ver dachte. In zijn tuin is het lichaam gevonden van Jesse, foto De Vries Media Stoffelijk overschot gevonden Lauwersoog Klooster- GRONINGEN buren Leens AMSTERDAM. Joop van den Ende (73) heeft gisteravond uit handen van Tina Turner (76) de oeuvreprijs bij de overhandiging van de Musi cal Awards ontvangen. De prijs is een onderscheiding voor al het werk dat Van den Ende heeft ge daan om de musical in Nederland populair te maken. De nu in Zwitserland woonachtige Turner was speciaal voor de uitrei king naar Nederland gekomen. Ze werkt met de 'godfather' van de musical al enige tijd aan een show over haar veelbewogen leven. De publieksprijs ging naar de musical Soldaat van Oranje. foto Daniel Kroll Lees verder op de pagina 29 Vermiste Jesse dood in achtertuin door Chris Klomp en Ina Reitzema Proef de magie van bijzondere reisbestemmingen! Onze rondreizen zijn inclusief vlucht, hotels, diverse maaltijden, Nederlandssprekende reisleiding en prachtige excursies. Het betoverende zuiden van Marokko Lemen kasbahs, vruchtbare valleien, kleurrijke zandduinen, magisch Marrakech en meer. Incl. landrovertocht door de Dadèsvallei Klantbeoordeling 8,1 Zie: Kras.nl/38791 Oezbekistan vleugje Zijderoute Oosters sprookje in het hart van Centraal-Azië. Levendige bazaars en imposante moskeeën. Nergens voordeliger Klantbeoordeling 8,8 Zie: Kras.nl/38707 Dubai Oman Proef de rijkdom van de Emiraten en de mystiek van Oman. Soeks, woestijnen, oases en meer. Incl. Dhow cruise en nacht in de woestijn Klantbeoordeling 8,5 Zie: Kras.nl/36383 Iran, de schatten van Perzië Ontdek de overweldigende pracht en praal van authentiek Iran, het oude Perzische rijk. Schitterende culturele erfenissen Nieuw bij Kras Zie: Kras.nl/36678 10 dagen v.a. 13 dagen v.a. 13 dagen v.a. 15 dagen Aït Ben Haddou ANVR Prijzen per persoon o.b.v. 2 personen exclusief reserveringskosten en Calamiteitenfonds

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 3