'De samenwerking kan nog veel efficiënter' Welk afval wordt nog opgehaald en wat breng je weg? Souburg showt kunsten 6 WALCHEREN TWeeluiklezing over opvoeden Tekening Souburgse Mirre Kruk op kalender Europees Parlement 4 4 vragen aan wethouder Chris Simons van Mid delburg over samenwer king met Vlissingen „De klopt, onder meer op het ge bied van iet, belastinginning, het verhuren van accommodaties en de brandweer. Die laatste is trou wens een heel succesvolle. We werken ook op een aantal terrei nen samen met de gemeenten Schouwen-Duiveland en Veere. „Op het gebied van personeelsbe leid en het inzamelen van afval kan dat zeker. Vlissingen en Mid delburg werken bij het inzamelen van het afval met precies hetzelf de systeem. Maar toch hebben we nog steeds twee verschillende ge meentelijke diensten, met elk een eigen garage. Voor een klein deel werken die beide diensten wel al samen. Soms zie je een auto van de Vlissingse reinigingsdienst in Middelburg vuil ophalen. Maar een echte samenwerking, daar is nog geen sprake van. Het kan dus nog veel efficiënter." - 'Op gebied van personeelsbeleid en afval inzamelen kunnen we ook samenwerken' Inwoners van Walcheren doen, als het op samenwerking aan komt, toch helemaal niet moeilijk. Kijk naar het onderwijs en sport- Inzameling in de binnenstad. NU: ongescheiden, onder gronds, papier wordt opgehaald door verenigingen. STRAKS: blijft ondergronds, maar restafVal, plastic en gft apart. Inzameling bij hoogbouw. NU: ongescheiden, onder gronds, papier wordt opgehaald door verenigingen. STRAKS: blijft ondergronds, maar restafVal, plastic en gft apart. Inzameling in compacte woonwijken. NU: kliko voor gft tx/2 weken, kliko voor restafval tx/2 weken, papier wordt opgehaald door ver enigingen. STRAKS: restafVal wegbren gen naar een ondergrondse con tainer, kliko voor gft ix/2 weken, kliko voor plastic en drankenkar tons tx/2 weken. Inzameling in ruime woon wijken. NU: kliko voor gft tx/2 weken, kliko voor restafval tx/2 weken, papier wordt opgehaald door ver enigingen. STRAKS: De helft van de huis houdens krijgt drie kliko's die thuis worden geleegd: voor restaf val lx/4 weken, voor plastic en drankenkartons ix/4 weken, voor gft ix/2 weken. De andere helft van de huishoudens moet restaf val wegbrengen naar ondergrond se containers in de buurt en krijgt twee kliko's die thuis wor den geleegd: voor plastic en dran kenkartons lx/2 weken, voor gft ix/2 weken. Inzameling in het buitenge bied en op industriegebieden. NU: kliko voor restafval ix/2 weken, kliko voor gft ix/2 weken. STRAKS: kliko voor restafval ix/4 weken, kliko voor plastic en drankenkartons ix/4 weken, kli ko voor gft ix/2 weken. Zo ziet het milieumodel waar voor wethouder Arjan Beekman kiest er op papier uit. De komen de jaren wordt het op verschillen de plekken in de gemeente ge test. Uit het proefproject moet blijken of het beleid in de prak tijk ook goed werkt en of het de gewenste resultaten heeft. Indien nodig wordt het aangepast. verenigingen. Het middelbaar on derwijs is Walchers georganiseerd en daar maakt niemand een pro bleem van. Ook heel veel sportver enigingen zijn regionaal georgani seerd, zonder dat er afzonderlijke teams zijn met alleen spelers uit Middelburg en Vlissingen. „Je moet wel draagvlak creëren, ook binnen de politiek. Dat kost tijd. Bovendien hebben de leden van de gemeenteraad laten weten dat ze geen voorstander zijn van gemeenschappelijke regelingen. Daarom werken we op Walcheren met gastgemeenten. Vlissingen be heert de iet, de belastinginning wordt vanuit het Middelburgse stadskantoor geregeld. Op die ma nier blijft de gemeentelijke poli tiek zeggenschap houden over zo'n organisatie." „Als vertegenwoordiger van de drie Walcherse gemeenten op het gebied van Werk en Inkomen schuif ik aan bij het overleg van de Vereniging Nederlandse Ge meenten (VNG). Daar wordt naar je geluisterd als je meer dan hon derdduizend inwoners vertegen woordigd. Ik vertegenwoordig daar dan 120.000 mensen. Met zo'n aantal achter je kan je je ver haal daar doen. OOST-SOUBURG. Na het grote suc ces van de Rommelroute wil Ma- ry-Jane Barri de Oost-Souburgse huizen en tuinen opengesteld krijgen voor een eigen Kunstrou te. Er moeten veel kunstenaars, kunstzinnigen en kunstminnaars zijn in Oost-Souburg, denkt Bar ri. „Ik ga zelf altijd naar de kunst routes in Koudekerke, Ritthem, Noord-Beveland; maar in Oost- Souburg is er nog niets." Voor zaterdag 14 mei hoopt ze tien tot twintig adressen bij el kaar te hebben waar kunst in alle vormen of bijzondere verzamelin gen te zien zijn en waar huiska merconcerten te beluisteren zijn. „Deze eerste keer hou ik het heel vrij: bijzonder textiel of 'Deze eerste keer hou ik het heel vrij: verzamelingen, cursussen, dat kan allemaal' mensen die creatieve cursussen aanbieden, dat kan." Muzikanten, exposanten met of zonder expositieplek en men sen die huis en tuin wel willen openstellen voor een tentoonstel ling, kunnen terecht op Face- book, op de pagina Kunstroute Oost-Souburg. De Rommelroute beleeft een tweede editie op zaterdag 24 sep tember, nationale Burendag. In de regio Verpleegkundige en auteur Pau- lien Bom houdt vrijdag 15 en za terdag 16 januari een Tweeluikle zing op de Vrije School Zeeland in Middelburg. Bom spreekt over opvoeden tus sen ideaal en werkelijkheid. De lezing is een samenwerking tus sen Inspiratie voor Ouders, de Vrije School Zeeland en de An troposofische Vereniging. De Tweeluiklezing begint 15 ja nuari om 20.00 uur en kost 10 euro, op 16 januari kost de le zing 7,50 euro en begint die om 10.00 uur. Aanmelden voor vrij dag via avinzeeland@gmail.com, voor zaterdag via info@vsz.nl. Mijn dorp, mijn stad Gemeentehuis, Tra verse 1, 08.30-17.00 uur - Tentoonstel ling 'ambtsketens, schakels tussen oud en nieuw'; Schutters hof, 13.30-17.00 uur - Soos voor senioren De Couburg, 09.30-11.30 uur - Volksdansen Meliskerke Dorpshuis 'Ons huis', 09.30-11.30 uur - Koersbal Markt, 09.00-16.00 uur - Weekmarkt; Aventurijn, Henry Dunantlaan 2, 14.45-15.45 uur - Sportactiviteit voor kinderen uit groep 3 t/m 5 door SWM; Gymzaal Roozenbur- glaan, Wijdaudwars- straat II-2,15.30-16.30 uur - Sportactiviteit voor meiden uit groep 3 t/m 8; Cine ma Middelburg, 20.00 uur - Verto ning 'Virgin Moun tain'; Stadsschouw burg Middelburg, Molenwater 99, 20.00 uur - Toneel voorstelling 'Bloed verwanten, Vergetel heid' Magnolialaan 33, 13.30 uur - A.V.O. Sportdorp wandel tocht over 5 en 10 km Gymzaal Theo Thijs- sen, Troelstraweg 473,16.00 uur - Kleu- tergym; Fitness Fitaal, Dyna- moweg 10,17.30 uur - Clinic Braziliaanse Jiu-Jitsu; Falckstraat 2, 20.00-21.30 uur - Me- ditatieles, voor nieuwkomers moge lijkheid om een proefles te nemen. 4 Burgemeester Letty Demmers van Vlissingen roept op tot een in tensievere samenwerking met Middelburg. Wethouder Chris Simons ziet dat wel zitten. door Emile Calon Middelburg en Vlissingen wer- ken toch al op een aantal terrei nen samen? Zijn er nog meer samenwer- kingsvormen mogelijk met Vlis singen? 3 Waarom is die verdere samen werking nog niet gerealiseerd? door Maurits Sep MIDDELBURG. Steeds meer afval is geen rommel, maar een grond stof. Daarom wil de gemeente Middelburg inwoners stimuleren nog meer afval te scheiden. Dat gebeurt door nuttig afval wel thuis op te halen, en restafval niet meer, of zo weinig mogelijk. Wat betekent het nieuwe afvalbeleid in de praktijk? 4 Volgens Demmers kan je als sa menwerkende partners meer bereiken. Klopt dat? Mary-Jane Barri, initiator Kunstroute Oost-Souburg OOSTKAPELLE Cursus fotobewerking Stichting Welzijn Veere verzorgt vanaf donderdag 14 januari een basiscursus digita le fotobewerking. De cursus biedt de ba sistechnieken om digi tale foto's te bewer ken en te verbeteren. Cursisten leren ook fo tomontages en -colla ges maken en teksten aan foto's toevoegen. Om deel te nemen aan de cursus is enige voorkennis gewenst: typevaardigheid, basis kennis van Windows, een goede muisbe- heersing en enige ken nis van Word. De cursus vindt plaats MIDDELBURG van 10.00 tot 11.30 uur in het gebouw van de organiserende stichting, Schoolstraat 4 te Oostkapelle. In to taal zijn er negen les sen. De kosten voor de cursus bedragen 80 euro, exclusief een lesboek van 19,95 eu ro (aanschaffen ver plicht). MIDDELBURG Expositie André Klompmakers Schilder André Klomp makers exposeert sinds begin deze maand in de recht bank in Middelburg. Zijn expositie 'Zeeuw se horizon in kleur' is nog tot woensdag 23 maart te zien. MIDDELBURG Repetities Crootkoor Zeeland van start De repetities van Grootkoor Zeeland staan op het punt van beginnen. Vandaag wordt de aftrap gege ven. De repetities worden gehouden in de Hoek steen (in de wijk Dau- wendaele) in Middel burg van 19.15 tot 22.00 uur. Als solist is de Roe meense zanger loan Micu te gast. Vanaf de negentiger ja ren is Micu gevestigd in Nederland en ver leent hij zijn medewer king aan vele concer ten. OOST-SOUBURG. De tekening van Mirre Kruk (11) van basischool Het Kompas in Oost-Souburg prijkt dit jaar op de kalender van de CDA-de- legatie in het Europees Parlement. Europarlementariër Lambert van Nistelrooij kwam de kalender gisteren persoonlijk overhandigen aan Mirre, foto Ruben Oreel DOMBURG KOUDEKERKE MIDDELBURG OOSTKAPELLE VLISSINGEN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 38