Aanhangers van Hoek gaan vrijuit Moeder van zesjarige Fay-Linde zoekt vervangende grootouders bin uit ZEELAND 5 Een opmerkelijke oproep op internet: Fay-Linde van zes zoekt een nieuwe opa en oma. 'Om zo de familie weer compleet te maken.' fl9t1 De warmte, liefde en aandacht van een opa en oma, dat mist Fay-Lin de (6) uit Seroos- kerke. Daarom is haar moeder, Maria van Sluijs, een zoektocht begonnen naar een kop pel dat dit gat in de opvoeding van Fay-Linde wil opvullen. Ze plaatste een advertentie op het Prikbord van Zeelandnet, waar geïnteresseerden op kunnen reageren. „Sommige mensen vin den het misschien een beetje gek dat ik zo'n oproep doe via inter net. Alsof ik mijn kind verkoop, of op zoek ben naar een gratis oppas of zo. Maar zo zit het helemaal niet", zegt Maria van Sluijs. „Fay mist gewoon een opa en oma in haar leven. Haar klasgenootjes op school vertellen vaak wat ze met hun grootouders hebben gedaan in het weekend en dan vraagt zij zich af: waarom heb ik dat niet? Dat vind ik zielig." Niet vitaal Fay-Linde heeft wel degelijk groot ouders, maar het contact met hen is slecht en ze zijn niet vitaal ge noeg meer om nog iets met hun kleindochter te ondernemen. „Fay zegt vaak dat ze graag naar haar opa en oma toe wil gaan, maar dat kan ze dus niet bij de biologische opa en oma. Ik schreef deze adver tentie na kerst. We zaten toen aan tafel zonder die 'figuren' in haar le ven, dat gaf me een ijskoud ge voel", legt de moeder uit. „Ik zoek mensen die gek zijn op kinderen, of die zelf geen kleinkinderen heb ben en zo ook weer blij kunnen worden van Fay." Het ideale beeld van die opa en oma: „Mensen die gezelligheid en liefde kunnen geven. Die gek zijn 'Fay zegt vaak dat ze graag naar haar opa en oma toe wil gaan, maar dat kan ze niet bij de biologische opa en oma' op jonge kinderen en leuke din gen met Fay willen ondernemen. Om zo de familie weer compleet te maken." Van Sluijs gelooft echt dat het kan werken. Ze denkt dat dege nen die zich melden vanzelf als fa milie gaan voelen als ze elkaar be ter leren kennen en veel contact hebben. „Ik heb jarenlang in Spanje ge woond. De vrienden en kennissen die we daar hadden, dat voelde echt als familie. Dus ja, ik geloof dat het mogelijk is." De moeder van Fay-Linde heeft nog geen reacties gehad op haar oproep. „Eigenlijk vooral on- Ik heb jarenlang in Spanje gewoond. De vrienden en kennissen die we daar hadden, dat voelde echt als familie' begrip. Maar toch laat ik het onli ne staan. Ik heb zelf herinnerin gen aan een hartstikke lieve oma. Dat was een schat van een mens. Ze was er altijd voor mij en mijn zus. Niets was te veel gevraagd en ik kon altijd met haar praten. Ik zou het enorm leuk vinden als ik dat ook kan vinden voor Fay", zegt zij. WOO N P LAZ A Twee aanhangers van de Zeeuws- Vlaamse hoofdklasser die op 12 de cember in Katwijk werden aange houden, hebben te horen gekregen dat ze vrijuit gaan. De politie kan niet bewijzen dat de twee betrok ken waren bij de ongeregeldheden op het complex van Quick Boys. De voorzitter van HSV Hoek staat daar niet van te kijken. „Het was blijkbaar heel lastig te bewij zen of ze er in Katwijk bij betrok ken waren geweest", zegt Art van der Staal. Voorafgaand aan het duel tussen Quick Boys en Hoek huur de een groep van ruim veertig jon geren een partybus en reisde af naar Katwijk. Daar werd vlak voor de wedstrijd flink wat vuurwerk af gestoken, terwijl de thuisclub daar geen toestemming voor had gege ven. Handgemeen Stewards van Quick Boys kwamen direct in actie, waarna het rond het veld tot een handgemeen kwam. De groep met Hoekfans werd me teen van het terrein verwijderd. Een deel verdween in de duinen rond het complex en werd in de ga ten gehouden door agenten en een boven de duinen cirkelende politie- helikopter. Van der Staal: „Die heli kopter was achteraf gezien wellicht wat overdreven." Volgens de voorzitter was het lastig om na 12 december de onder ste steen boven te krijgen. „De jon gens die waren opgepakt, bleken geen leden van Hoek te zijn", aldus Van der Staal. „En van de 43 jon gens in de bus waren er zo'n tien lid van onze club. De rest was lid van andere clubs in Zeeuws-Vlaan- deren. Wij kunnen weinig doen als het geen leden van Hoek be treft." Voor de verenigingen Quick Boys en Hoek zullen de ongeregeld heden vrijwel zeker ook geen gevol gen hebben. „We hebben beiden een rapport ingeleverd bij de KNVB", aldus Van der Staal. „Zo ver ik kan inschatten komt er geen tuchtzaak. De mensen van Quick Boys hebben ook verklaard dat Hoek geen schuld had aan het hele gebeuren." DONDERDAG 7 JANUARI 2016 Gezocht: nieuwe opa en oma door Elodie Kint Maria van Sluijs zoekt een opa en oma voor haar dochter Fay-Linde. foto Dirk- Jan Gjeltema Mensen die Fay-Linde en Maria van Sluijs eens willen ontmoeten, kunnen hen bereiken via e-mail: mariavansluijs@gmail.com Het zijn weer opruimingsweken bij BinnenUit Slapen. Nu voordeel op lekker slapen bij De Vlijt Bedden. Kom snel langs bij BinnenUit Slapen! Schouwersweg 7 Heinkenszand 0113 32 22 13 binnenuit.nl door Barry van der Hooft TERNEUZEN. De ongeregeldheden tijdens de voetbalwedstrijd Quick Boys-Hoek blijven voor de direct betrokkenen zonder gevolgen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 37