'Er gloort licht voor het ziekenhuis' Bevrijdingsfestival toch in binnenstad 4 ZEELAND Een nieuw plafond in 1 dag! Geschikt voor elke ruimte. Uitnodiging PLAFONDSHOW Als ze in november 2014 aan de slag gaat in het Admiraal De Ruyter Zie kenhuis, vindt ze flink wat lijken in haar kast. Al snel weet directeur Claudia Branden burg dat 2014 een financieel dra ma is. Maar ze staat met de rug te gen de muur. Niets doen is geen optie, hard ingrijpen de enige keus. Pas nu is duidelijk hoe groot het drama was: een verlies van 13,3 miljoen. Het sloeg een gat in de portemonnee van het ziekenhuis. Daarin zat eind van het dramajaar nog maar 6,6 miljoen euro. Te wei nig vonden de banken. Branden burg reorganiseerde, schrapte 100 banen en ging in de slag met zorg verzekeraars. Nu is er weer hoop. „Er is een aantal oorzaken. Eén is dat we van zorgverzekeraars rela tief laag betaald kregen voor de zorg die wij leverden. De contrac ten - voor mijn tijd gesloten - wa ren niet in het belang van het ADRZ. Ik wilde hogere prijzen. Een week geleden hebben we con tracten afgesloten voor 2015,2016 en 2017, waarbij de prijzen met mi nimaal drie procent omhoog zijn gegaan. Voorwaarde is dat ik het extra geld investeer in de zorg, zo als medische apparatuur en oplei den van personeel." „Het ADRZ wilde geen mensen naar ziekenhuizen buiten Zeeland sturen, omdat een verzekeraar op dat moment een operatie niet meer wilde vergoeden. Daar heb ben we dus geld op toegelegd. We hebben nu afgesproken dat dat niet meer voorkomt." „De kosten en het financieel resul taat van de apotheek zijn zorge lijk. Dat vindt ook de accountant. Daarom is flink op de waarde afge boekt. Daarnaast heeft de apo theek in 2012 meer gedeclareerd aan dure medicijnen voor kanker en reuma dan ze aan ADRZ heeft Plafonds Sierlijsten Verlichting geleverd. De Nederlandse Zorgau toriteit doet daar nu onderzoek naar. We verwachten dat we 1,5 miljoen euro terug moeten beta len. Met de apotheek zoals die nu is (apart bedrijf in 's-Gravenpol- der) lopen we grote financiële risi co's. Daar wil ik van af. We over wegen apotheken terug te breng en naar de ziekenhuizen en de pro ductie-afdeling te verkopen." „We wisselen nu intern - en met andere zorgverleners - patiëntin formatie uit met Chipsoft. In 2014 is gekozen voor nieuwe software van Epic; een goed systeem. Maar invoering kost veel mankracht en geld en dus stellen we dat uit. Bo vendien is het handig als we het zelfde systeem hebben als bijvoor beeld ZorgSaam en Erasmus MC. Daarom zijn we ons aan het hero riënteren. Maar het moet wel te betalen zijn." „Mogelijk. Tegelijk maak het voor een aantal werkzaamheden niet uit welk systeem je kiest, omdat je die toch zult moeten doen. We zullen iets moeten, want we wil len volledig digitaal gaan werken. Dat komt de de veiligheid van pa tiënten ten goede." 'We houden dit jaar maandelijks genoeg geld over om het eigen vermogen weer op te bouwen' „In 2015 hebben we elke maand geld overgehouden, al is het niet voldoende. Met de contracten die we nu met de zorgverzekeraars hebben afgesloten, houden we vanaf dit jaar maandelijks wel ge noeg over om het eigen vermogen weer op te bouwen. We hebben minimaal twee jaar nodig om er bovenop te komen. Ik heb er alle vertrouwen in en zet me er nog een paar jaar heel hard voor in." „We gaan kijken hoe we met een gemeenschappelijke inspanning het Bevrijdingsfestival in elk ge val dit jaar nog in de binnenstad kunnen houden", meldt Loek Pe perkamp van Koninklijke Horeca Nederland Vlissingen. „Er wordt nagedacht over een redelijke af dracht door de binnenstadonder nemers aan de Cultuurwerf. Geen gesteggel meer over tien tjes", zegt Peperkamp. „Het festi val is van grote economische waarde." „Als de meerderheid zegt dat het festival in de binnenstad moet blijven, moeten we zien hoe we dat voor elkaar krijgen", zegt Bakker. Over twee weken praten de ondernemers en Cul tuurwerf verder over een 'duur zame oplossing voor het Bevrij dingsfestival', zegt wethouder Stroosnijder. „De gemeente be slist uiteindelijk of de vergun ning voor die plek wordt afgege ven. We moeten wel vertrouwen hebben dat de Cultuurwerf het financieel kan dragen. Maar we hebben een gezamenlijk belang en gezamenlijke problemen. Veel ondernemers hebben het financiëel ook moeilijk." In werk groepen wordt overlegd hoe on dernemers en Cultuurwerf el kaar ook kunnen vinden in za ken als inzet van vrijwilligers en beveiliging. Hoewel nooit zo uit gesproken zag het college het Zeeuwse Bevrijdingsfestival ook niet graag wegtrekken van het evenementenplein in de binnen stad. Tegelijk had ze oog voor de problemen met de grote bezoe kersaantallen. „De Cultuurwerf laat zien hoe het festival er finan cieel uit ziet en wat er nodig is om het organiseerbaar te ma ken", zegt Stroosnijder. 'Als de meerderheid het in de binnenstad wil, moeten we dat voor elkaar krijgen' Een aantal ondernemers rond het Bellamypark had uit voor zorg vergunning aangevraagd voor alternatieve evenementen, mocht het Bevrijdingsfestival naar het Scheldekwartier gaan. Dat is nu niet meer aan de orde, zegt Anton Swenne van Stadsca- fé De Dighter. „Ik beschouw dit als een nieuwe start. We hebben de neuzen nu dezelfde kant op: voor Vlissingen." 112-nieuws Man opgepakt voor diefstal Een 34-jarige man uit Roosendaal is vorige week aangehouden op verden king van diefstal bij de mi lieustraat in Sint Maartens dijk. Dat maakte de politie gisteren bekend. De aan houding vond plaats door samenwerking tussen de politie en het buurtpreven tieteam Sint-Maartensdijk. Die waren extra alert om dat er de afgelopen tijd meerdere diefstallen wa ren gepleegd rond de mi lieustraat. Getuigen gezocht van aanranding Een 16-jarig meisje is dins dagmiddag door een onbe kende man aangerand. De politie is nu op zoek naar getuigen van het incident. Het incident begon rond 13.40 uur op het NS-station in Middelburg. Een onbe kende man maakte vervol gens ook in de trein naar Vlissingen contact met het meisje. Hij bleef haar vol gen toen zij op het station in Oost-Souburg uitstapte en via de Kanaalstraat en de Paspoortstraat in de richting van de Jumbo op het Oranjeplein liep. Het meisje is tijdens haar wan deltocht voortdurend door de dader lastig gevallen. Hij heeft haar tijdens de wandeling ook in de bos sen getrokken. Nadat de moeder van het meisje het incident bij de politie meld de, werd direct een signale ment van de dader via Bur- gernet verspreid. Het gaat om een getinte man met een klein gedron gen postuur, zijn leeftijd is tussen de 30 en 40 jaar. Hij sprak Nederlands, had ge zichtsbeharing (baard of snor) en droeg een lange jas met daaronder een spij kerbroek. Hij had zwart haar en droeg een donker kleurige muts. De politie vermoedt dat de man vaker in Oost-Sou burg komt. Arrestaties voor slaan van agent In woningen in Sint Jan steen en Hulst zijn gister ochtend drie jongens aan gehouden. Ze worden er van verdacht op tweede kerstdag op de Badhuis weg in Sint Jansteen een agent in zijn vrije tijd te hebben geschopt en gesla gen. De politie stelde naar aanleiding van het inci dent een onderzoek in. Dankzij rechercheonder zoek kwamen de jongens bij de politie in beeld. Het gaat om twee jongens van 17 en een van 16. De jongeren zijn na hun aanhouding ingesloten in politiecellencomplex Toren- tijd in Middelburg. door Jeffrey Kutterink Hoe kwam dat grote verlies? Ook heeft het ADRZ in 2014 meer zorg verleend dan ze vergoed kreeg. Directeur Claudia Brandenburg van het ADRZ. foto Ruben Oreel Scheldezoom Farmacie - de apo theek die medicijnen levert aan ADRZ en ZorgSaam - is een blok aan uw been. Vrijdag 8 januari, van 14.00 tot 18.00 uur. Zaterdag 9 januari, van 10.00 tot 16.00 uur. Tijdens deze speciale show kunt u zich uitvoerig laten voorlichten over de vele mogelijkheden van dit unieke en beproefde plafondsysteem. De koffie staat klaar! Schone montage in één dag. Zonder hakken en breken. De meubels kunnen blijven staan. Voor elke interieurstijl. Verlichting naar wens. Uit één geheel op maat gemaakt. PLAFOIMDS U schrijft dat u de invoering van een nieuw (duur) computersysteem op een laag pitje zet. Waarom? Dat gaat dus opnieuw geld kosten? Claudia Brandenburg, directeur ADRZ U spreekt van een stijgende lijn in 2015. Waarop baseert u dat? door Claudia Sondervan VLissiNGEN. De kans is groot dat het hoofdpodium van het Bevrij dingsfestival 2016 toch op het vertrouwde Bellamypark in Vlis- singen staat. Dat is de uitkomst van een beraad gisteren tussen de Vlissingse ondernemers, Cul- tuurwerfdirecteur Onno Bakker, wethouder Sem Stroosnijder en burgemeester Letty Demmers. Onno Bakker, directeur Cultuurwerf SINT-MAARTENSDIJK OOST-SOUBURG SINT JANSTEEN Plameco Plafonds Van Gilst v.o.f. Showroom: Columbusweg 3,4462 HA Goes Tel: 0113-270000 - www.plameco.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 36