Organisator van trainingskamp bedwingt PSV SPORT 21 Klaassen valt uit met pijnlijke knie f 9 Ik zie in El Ghazi meer een diepe spits. Hij kan de nieuwe aanvalsleider van Oranje worden' Weet u het nog? Die pegel tegen AZ van een meter of dertig in de kruising. Die solo, het zag er zo simpel uit, op Woudestein tegen Excelsior? Of anders die poeier te gen Heracles Almelo? Het is alle maal nog niet eens zo lang gele den, maar het gevoel zegt van wel. El Ghazi was begin dit seizoen in bloedvorm en topscorer van de eredivisie bovendien. Die El Gha zi hebben we lang niet gezien. Maar in de serene rust op het trainingsveld van Belek gloort er hoop. Kijk eens hoe El Ghazi der de doelman André Onana fopt door een strafschop op het laatste moment verrassend met zijn standbeen te schieten. „Het bruta le, dat frivole. Dat moet hij snel weer oppakken tijdens de wed strijden", vindt Dries Boussatta, ook rechtsbuiten geweest bij on der meer AZ. Ook hij verkoos ooit Oranje boven Marokko. „Hij moet weer spelen alsof het zijn debuut is. Nu zie je: er zitten te veel op drachten in zijn hoofd. Hij is bang om gewisseld te worden. Die men tale stap moet hij nü maken." Voetballend heeft hij volgens Boussatta vrijwel alles in huis. Een actie, kopkracht, een schot, tweebenigheid. Maar het meest onderscheidende: „Spelen als een draak en dan tóch toeslaan. Zijn scorend vermogen is mega. Onge kend. En daar hebben we er steeds minder van in Nederland, hè? Hij zal in de toekomst alleen verstandige keuzes moeten ma ken. Niet ineens naar Italië gaan of zo. Als je dan een keertje slecht speelt, mag je direct gaan zitten." Stabiel nest Volgens oud-keeper Khalid Si- nouh, zelf Marokkaan en uitge sproken als het over de mentali teit van zijn landgenoten gaat, hoe ven we ons daar geen zorgen om te maken. „Man, ik heb zo vaak bij Marokkaanse spelers gedacht: waarom vergooi je je talent? Waar om nu al naar het buitenland? Al leen maar om die bak geld op te halen? Nee, El Ghazi past totaal niet in dat plaatje. Ik ken zijn fami lie. Een stabiel nest met verstandi ge mensen. Daarom is Anwar zelf ook geen opportunist. En zal hij ook nu rustig blijven." Trekjes heeft hij wel. Sinouh: „Toen na dat doelpunt tegen AZ een vingertje voor zijn mond als reactie op de kritiek. We zijn een trots volk. Dat is wél typisch Ma rokkaans aan hem. Binnenvetters. Dat komt er dan soms uit, ook om dat hij perfectionistisch is." Leergierig Dat beeld herkent Ronald de Boer, die El Ghazi twee jaar mee maakte als jeugdtrainer bij Ajax. „En dan kan hij heel kwaad wor den als het niet loopt. Vooral op zichzelf. Dan is hij soms moeilijk te coachen. Maar het mooie aan hem is wel: dan komt hij even la ter na je toe om te zeggen dat je gelijk had. Een leuke, lieve jongen. Leergierig. Hij wil écht heel goed worden." Daarmee haal je de top nog niet, maar De Boer is blij dat El Ghazi voor Nederland heeft geko zen. „Want hij heeft echt specifie ke kwaliteiten in huis van een Oranje-international. Fysiek sterk, scoren. Dat maakt hem anders dan anderen. Al moet hij soms simpe ler voetballen. En plan B hebben. Niet altijd proberen drie man te passeren. Maar dat is ook weer de kracht van een buitenspeler." Maar Boussatta komt met een suggestie. „Eigenlijk zie ik in hem meer een diepe spits, een klassie ke buitenspeler vind ik El Ghazi niet. In een 4-4-2-systeem zou hij echt het allerbeste tot zijn recht komen. Dan komen zijn snelheid en scorend vermogen beter aan het licht. En wees eerlijk: dat heb ben we toch echt nodig in Neder land? Klaas-Jan Huntelaar wordt ouder, net als Robin van Persie. Dan blijft eigenlijk alleen Luuk de Jong nog over. Jurgen Locadia mis schien, al vind ik El Ghazi comple ter. Hij kan de nieuwe aanvalslei der van Oranje worden." Davy Klaassen staakte gisteren voortijdig de oefen sessie op de derde trainingsdag van Ajax in Belek. De 22-jarige aanvoer der overstrekte zijn knie en bekeek het restant van de trai ning met een zak ijs op zij rechter knie. Geluk voor de mid denvelder was dat de spelers gister middag niet voor een tweede trai ning het veld op gin gen. De selectie had een vrije middag. Vandaag staan er weer trainingen op het programma en zal de ernst van Klaassens blessure duidelijk worden. Een paar ballen voor PSV doorlaten had goed ge past bij zijn eigenlijke taak op Malta. „Ik moet het PSV zoveel mogelijk naar de zin maken", zegt Stan van Hoeven van het Oostenrijkse SLFC, organi sator van trainingskampen voor profclubs. De voormalige derde goalie van FC Den Bosch had deze week een wel heel opvallende dub belrol tijdens de trainingsweek van de Eindhovenaren. De 25-jari ge Tielenaar dwong eerder deze maand een trainingsstage af bij FC Hibernians, kampioen van Mal ta en de tegenstander van PSV van dinsdagavond. „Ik was hier vanwege de werkzaamheden voor het trainingskamp van PSV en kon daarom meetrainen. De trai ner wilde me ook in een wed strijd in actie zien." Tegen de ploeg van Phillip Co- cu mocht hij een half uur voor tijd invallen en stond hij ineens te genover de PSV'ers die hij het overdag moet behagen. Het werd een onthutsende ervaring voor de Nederlandse landskampioen, die in de slotfase met 2-1 de bieten- brug opging tegen de matig ogen de Maltezen. Van Hoeven had met twee goede reddingen een belang rijke bijdrage voor zijn team. „Het was wel even gezellig in de kleed kamer daarna, ja", vertelt de avon turier daags na de stunt op de trap pen van het Hibernians Stadium. „Ze vonden het belangrijk om goed voor de dag te komen. Voor de wedstrijd was iedereen aan het bidden." Publiciteit Van Hoeven kwam eerder in de week nog wat schoorvoetend langs bij de Nederlandse journalis ten, om te vragen of ze hun stuk jes over het trainingskamp naar hem wilden mailen. Dat zou zijn werkgever SLFC misschien wel van pas komen. Hij wist toen nog niet dat hij zelf voor veel van die publiciteit zou zorgen. Winnen van PSV is immers voor weinig amateurs of semi-profs wegge legd. Dan wenkt zijn baas. De win naar van gisteren moet aan de slag en de PSV'ers dienen. Nog heel even vertelt hij over zijn carrière. „Twee jaar geleden ben ik naar vrienden in Oosten rijk vertrokken, een land waar ik enorm van hou vanwege het skiën. Daarvoor heb ik onder meer bij FC Den Bosch en FC Lienden in de topklasse gespeeld, maar dat liep op niks uit. In Oos tenrijk vond ik bij toeval een club (FC Pinzgau, red.) die me een sta ge aanbood en waar ik een soort van contract afdwong. Vrijwel op hetzelfde moment kon ik bij SLFC aan de slag om mee te helpen met het organiseren van trainingswe- ken voor profclubs. In de periode dat ik zelf speel, is het meestal rus tig bij de baas. Juist als het voetbal stilligt, ben ik veel aan het klus sen en dus is het voor nu een idea le combinatie." DONDERDAG 7 JANUARI 2016 Dries Boussatta oud-speler Op het trainingskamp in Turkije maakt Anwar El Ghazi een soort nieuwe start, foto Pro Shots El Ghazi moet vormdip snel achter zich laten door Daniël Dwarswaard BELEK. Anwar El Ghazi (20) ver koos Oranje boven het nationale team van Marokko. Door zijn vlie gende seizoensstart debuteerde de aanvaller zelfs al voor Nederland. Maar na een enkelblessure kwam El Ghazi niet uit zijn vormdip. Het trainingskamp in Belek is daarom een soort nieuwe start. door Rik Elfrink Stan van Hoeven: dubbelrol tijdens trainingskamp van PSV. foto Pro Shots

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 21