Boogerd waakt voor zware tijd Oranje blijft kaarsrecht overeind in heksenketel SPORT 19 „Het eerste bericht kreeg ik er gens in december, toen heb ik nog geprobeerd om wat straf vermindering te krijgen, maar dat ging niet. De deadline was voor 23 december, maar ik had gezegd dat ik het sowieso zou accepteren. De dag na kerst is mijn dochter jarig, dus ik heb geprobeerd het over de kerst heen te trekken." „Gelaten. Ik had niet verwacht dat het nu nog zou komen, om dat het zolang heeft geduurd. Als je doping hebt gebruikt en hebt toegegeven, dat is hetzelf de als gepakt worden. Als je geen klokkenluider wordt of an deren gaat verlinken, dan weet je dat je twee jaar krijgt. Ik wist dat ik straf kon krijgen, dus ik ga niet zeggen dat ik het bela chelijk vind. Het zijn de regels." „Gisteren waren alle renners bij elkaar voor een fotoshoot en ik wilde hen eerst informeren voordat het nieuws naar buiten kwam. Nu ben ik klaar. Ik kan niet meer voor de ploeg wer ken. De ploeg heeft een ver plichting dat ze niet met men sen in zee gaan die een schor sing uitdienen. Dat lijkt me ook niet verstandig. De ploeg moet geen problemen krijgen. Ik ga mijn schorsing accepteren en uitvoeren zoals dat hoort." „Ik hoop dat de ploeg nog be staat, want dat is altijd onze in steek geweest. Of ik weer ploeg leider wordt, is lastig te zeggen. Ik kan niet over twee jaar kij ken. Twee jaar geleden had ik ook niet verwacht dat ik nu een rotbui zou hebben, omdat ik geschorst ben." „Je kan een koe niet in zijn kont kijken. Ik heb wel eens ge dacht: had ik maar in novem ber 2012 bekend, dat was me vijf maanden ellende bespaard gebleven. Ik heb ook wel eens gedacht: had ik maar nooit be kend. Het lijkt wel of het altijd maar blijft doorgaan. Spijt? Ik weet het niet." „Ik ben niet boos, wel verdrie tig. Ik weet dat het terecht is, maar het heeft zo lang ge duurd. Eerst dacht ik: eindelijk is de kogel door de kerk. Elke dag als je de mail opent, ben je bang voor een brief van je advo caat, dat de UCI je alsnog schorst. Nu het daadwerkelijk zo is, vind ik het rot. Ik wil hier door niet maatschappelijk geïso leerd raken. Ik heb na mijn car rière al een zware periode ge had. Ik heb geen zin om weer in zo'n periode te schieten. Daar moet ik nu voor waken." Nederland, met vier basiskrachten die ervaring in de Turkse competi tie hebben, bleef de hele wed strijd kaarsrecht overeind in de Turkse heksenketel. Vanaf de eer ste bal speelde de ploeg van Gio vanni Guidetti als op het EK, met flitsende aanvallen en een ijzer- sterk blok. De thuisclub was over rompeld en het werd al snel wat stiller in de zaal. Guidetti toonde zijn speelsters gistermorgen voor de cruciale wedstrijd beelden van het EK. „Ik heb ze gevraagd net als toen weer als gekken over het veld te vliegen", aldus de coach. „Ik wil de de ogen van de tijger zien." „Giovanni zei tegen ons dat nor male mensen zo'n wedstrijd niet zouden kunnen winnen", vertel de Robin de Kruijff, een van de uitblinksters. „Ik zat vol adrenali ne. Als ik in een boksring had ge staan, had ik iemand knock-out geslagen." „Gewoon als een dolle gaan", antwoordde spelverdeelster Laura Dijkema op de vraag hoe de ploeg de grote druk van zich af wist te spelen. „Daar is geen trucje voor of zo." Door de zeges op Kroatië en Duitsland was Turkije vooraf al ze ker van een plaats in de halve fina le. Insinuaties over handjeklap tus- sen de Turken en Nederlanders werden door beide partijen reso luut weggewuifd. De thuisploeg wil, om waarschijnlijk Rusland te ontlopen, poulewinnaar worden en kon het bovendien niet maken voor de ogen van de eigen aan hang bewust te verslappen. Grote eer De 'sultannen aan het net', zoals de Turkse volleybalsters in eigen land worden genoemd, kwamen er gisteravond echter geen mo ment aan te pas. Ze werden gede classeerd en de setstanden toon den een gigantisch verschil, 25-14, 25-10 en 25-21. „Deze ploeg blijft me verrassen", zei Guidetti over het Nederlandse team. „Ik vind het een grote eer om er coach van te mogen zijn." De overwinning van Oranje was nog veel meer af getekend dan in de halve finale bij het EK, toen Turkije in sportpaleis Ahoy ook met 3-0 werd verslagen. „Omdat ze al geplaatst waren, was Turkije misschien toch niet zo ge focust als wij", opperde Guidetti. De toernooiwinnaar in Ankara verdient een startbewijs voor Rio, de nummers twee en drie plaat sen zich voor het laatste kwalifica tietoernooi. Het herboren Neder land moet vanmiddag de laatste poulewedstrijd van Kroatië win nen om bij de laatste vier te ko men. Dat mag geen probleem zijn. Kroatië is in Ankara de zwakste ploeg van de acht deelnemers en verloor niet alleen van Turkije dik met 0-3, maar ook van Duitsland. DONDERDAG 7 JANUARI 2016 te laat, maar wel terecht door Daan Hakkenberg ROTTERDAM. Michael Boogerd (43) is bijna drie jaar na zijn pu blieke dopingbiecht op de natio nale televisie door de UCI voor twee jaar geschorst. Hij is per di rect geen ploegleider meer bij Roompot Oranje Peloton. Wanneer hoorde je zelfvan de schorsing? Deze straf hing al lang boven je hoofd. Wat was je eerste reactie? Wat betekent dit voor je werk bij de ploeg? Moet je wegblijven? Ga jij na de schorsing weer in de ploegleidersauto? Heb je, nu de gevolgen duidelijk zijn, spijt van je biecht in 2013? Heeft de gelatenheid inmiddels plaats gemaakt voor een andere emotie? door Hans Klippus ANKARA. De Nederlandse volleybal- sters toonden gisteravond in Anka ra aan ook buiten eigen land flit send te kunnen spelen. Thuisploeg Turkije werd gedeclasseerd (3-0) en de Spelen van Rio zijn voor Oranje ineens weer dichterbij geko men. Vandaag moet er ook van Kroatië worden gewonnen om de halve finale van het olympisch kwa lificatietoernooi te bereiken. 7500 De speaker zweepte de 7500 Turkse fans voortdurend op. Elke keer als er een Nederlandse speelster moest serveren, klonk er een fluitconcert. Het deerde Oranje totaal niet. Michael Boogerd foto ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 19